Kadınların çatlak kabusuna çözüm!

Arina

Daimi Üye
Katılım
3 Aralık 2009
Mesajlar
49.102
Tepki
50.485
Puan
113
Yaş
40
Konum
..
Bazen zayıflamanın bedeli, bazen doğumun etkisiyle oluşan çatlaklar, sarkma ve gevşemeler üzerinde en çok mücadele edilen estetik sorunlardan. Uygulandığı bölgede 18 cm'lik incelme de sağlayan akustik dalga tedavisi bu sorunu kökünden çözüyor.Çoğu zaman zayıflamanın bedeli olarak karşımıza çıkan çatlaklar ve vücuttaki sarkma, gevşemeler hamilelik süreci yaşayan hanımların da doğum sonrasında mücadele ettiği en önemli estetik sorunlardan biri olmaya devam ediyor. Kilo sorunu olmasa da ağırlıklı olarak karnında oluşmuş çatlaklardan diz üstü, kol, karın, basen gibi bölgelerde meydana gelen sarkmalardan şikayetçi olan insanların sayısının hiç de azımsanacak boyutta olmaması bu sorunun çözümünde etkili tedavi yöntemlerini ortaya koymada belirleyici oluyor.


ANİ KİLO DEĞİŞİMİ


Vücudun sağlıklı ve formda görünümünü bozan ona olduğundan yaşlı anlamlar yükleyen bu iki sorunun önemli nedenlerinin başında ani ve aşırı kilo değişimlerinin geldiğini hatırlatan Dr. İsmail Ağar, soruna yönelik tedavilerden önce kişilerin diyet uygulamalarında ve beslenme programlarında defalarca altı çizilen 'bilinçli yaklaşım' prensibinin unutulmaması gerektiğini belirtiyor.


ÇATLAKLARLA BAŞIM DERTTE


Vücuttaki en önemli sorunlardan olan çatlaklarla ilgili olarak da şu açıklamaları yapıyor Dr. İsmail Ağar "Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında yıpranır. Dolayısıyla cildin yapısı bozulur ve çatlaklar ortaya çıkar. Neredeyse her üç kadından birinde görülen vücut çatlaklarının başlıca sebepleri arasında ani kilo değişimleri ve doğum gibi sebepler bulunuyor. Cildin derm tabakasındaki çizgisel atrofi yani dokunun hasar görmesine bağlı olarak oluşur. Cildin aşırı gerilimi sonucu derideki elastik dokunun kırılmasıyla ortaya çıkan çatlak görünümler zaman içinde kişiyi rahatsız edici boyutlara ulaşarak ciddi bir estetik sorun teşkil eder.


KAS GEVŞER VÜCUT SARKAR


Vücudun enerji üretimi için proteine ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Dr. Ağar bakın bu konuda şunları söylüyor "Yeterli protein alamayan vücut kas yapamaz. Vücut bu durumda protein ihtiyacını karşılamak için kas proteinlerinden kullanmaya başlar ki bu durum kas dokusu gevşemeleri sonrasında karşımıza çıkan sarkmalara neden olur. Ani kilo kayıplarında sıkça karşılaşılan bu tabloda protein zafiyeti kas dokusunda gevşemeye yol açarak kas hücrelerinin kaybına neden olur."


DEFORMASYON YAPIYOR


"Sarkma ve gevşemelerin sorumlularından biri olan sağlıksız diyetler ve ani kilo alıp vermeler vücudun formda ve dinç görünümüne darbe vurarak deformasyonuna sebep olur" uyarısını yapan Dr. İsmail Ağar "Madalyonun bir yüzünde vücuda olduğundan yaşlı anlamlar yükleyen bu görünüm estetik kaygıların artmasına neden olup pek çok kişinin psikolojisini tehdit ederken diğer yüzünde yine sağlığı tehdit edici unsurlar barındırıyor" diyor.


SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER


Daha çok göğüs, karın ve bel çevresinde rastlanan çatlaklara çözüm arayan pek çok insan tedavi yöntemlerinin sınırlı sonuçlarından ötürü yeterli tatmin alamadıklarından şikayet eder. Ancak sevindirici olan teknolojinin ilerleyişine bağlı olarak gelişen tedavi yöntemlerinin gerek çatlaklar gerekse vücut sarkmaları ve gevşemeleri konusunda son günlerde başarılı sonuçlar sağlaması olduğunu söylemek gerekiyor."


PROTEİNDE DENGE


Protein vücut sağlığımız için çok önemli bir yere sahip olsa da aldığımız besinlerde protein dengesi vücut için çok önemli bir faktör. Protein eksiği kadar unutulmaması gereken fazlasının da hasarlara neden olabileceği. "Yüksek proteinli besinlerin yağı genellikle çok olduğundan kandaki yağ ve kolesterol oranı yükselir. Bu ise damar sertliği, kalp krizi, göğüs ve kalın bağırsak kanserlerine yol açabilir. Dokuların yenilenmesinde, yaraların kapanmasında saçta ve ciltte büyük rol oynayan protein eksiğinden kaçınmak kadar fazlasından da sakınmak gerektiğini unutmamak lazım" uyarısını da yapıyor Dr. Ağar. Bir bölgede oluşan gevşeme ve sarkmalar en az birkaç faktörün bileşkesinden oluşabilir. Bu nedenle sebebin iyice araştırılıp durum tespiti yapılarak buna yönelik bir yol haritası belirlenmelidir.


ACiL SIKILAŞMA PROGRAMI


Fazla zamanı olmayanlara kombine tedaviler yardımcı oluyor. Selülit, çatlak ve sarkmalar gibi birden çok sorunu yaşayanlarda kişinin vücut yapısına ve sorununa yönelik kombine edilen tedaviler hızlı sonuç arayanlara alternatif oluyor.Uygulandığı bölgelerde 18cm'ye varan incelme sağlayan akustik dalga tedavisi bir başka yönüyle vücut çatlakları ve gevşemelere hizmet ediyor. Güçlü basınç atılımı ile enerjiyi dokuya hiçbir zarar vermeden deri altına gönderen güçlü şiddetli akustik dalgalar her iki sorunun çözümünde etkili bir yer buluyor.


Cildin alt tabakasında bulunan fibroglaslara çarparak cildin elastik liflerinin sayısını arttıran yöntem ciltte kalınlaşma ve elastikiyet artışını arttırarak çatlak görünümünü tedavi ediyor. Yöntemin cilt altı kas ve bağ dokusunu güçlendirme özelliği ise sarkma ve gevşeme problemlerine yönelik çözüm sunuyor. Kol, karın, basen ve dizüstü bölgelerinde sıkça karşılaşılan gevşemeler kas ve bağ dokusunun güçlenmesine bağlı olarak sıkılaşıyor. 6 ila 8 seans arasında uygulanan Akustik Dalga Tedavisi hızlı çözüm arayışında olanlara önemli bir imkan sunuyor.


DR. İSMAİL AĞAR

ALINTIDIR!..
 

ilk_nur

Daimi Üye
Katılım
9 Aralık 2009
Mesajlar
32.413
Tepki
37.064
Puan
113
Konum
.....
21 yaşında olmama rağmen bende bile var çok ince ince ve sadece 5 6 kilo vardim bide hamile kalsam sonra düşünemiyorum bile
 
OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Katılım
3 Aralık 2009
Mesajlar
49.102
Tepki
50.485
Puan
113
Yaş
40
Konum
..
Canım maalesef ani kilo değişimikaynaklı oluyor çatlaklar. Doğumda da artıyor tabii haliyle. Bayan olmak zor:(
 

*Hülya*

Daimi Üye
Katılım
19 Kasım 2008
Mesajlar
4.965
Tepki
6.519
Puan
113
Konum
Oradan
3 HAMİLELİK GEÇİRDİM ÇATLAK NEDİR BİLMEM
TABİ ESKİ HALİME GÖRE KİLODA ALDIM AMA ÇATLAK YOK
ŞANSLIYIM HERALDE:panter:
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

    Üst