Kadınlar sadece ojeleri kuruyana kadar yardıma muhtaçtır

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Ortalıkta erkeklerin kadınlardan daha güçlü olduğuyla ilgili bir dedikodu var! Hadi ama... Erkekler, siz aynı anda yemek pişirip, temizlik yapıp telefonda konuşabilir misiniz? 20 santimlik topukların üzerinde yürüyebilir misiniz? 4,5 kiloluk bir bebeği 9 ay boyunca karnınızda taşıyıp 36 saat boyunca doğum sancısı çekmeye dayanabilir misiniz? Bütün gece ağlayıp ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi davranabilir misiniz? Erkekler, unutmayın; KADINLAR SADECE OJELERİ KURUYANA KADAR YARDIMA MUHTAÇTIR!!! Sonrasında sizi mahvedebilirler.. Kadın olmaktan gurur duyuyorsanız, bunu duvarınıza koyun!! )))

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
Ortalıkta erkeklerin kadınlardan daha güçlü olduğuyla ilgili bir dedikodu var! Hadi ama... Erkekler, siz aynı anda yemek pişirip, temizlik yapıp telefonda konuşabilir misiniz? 20 santimlik topukların üzerinde yürüyebilir misiniz? 4,5 kiloluk bir bebeği 9 ay boyunca karnınızda taşıyıp 36 saat boyunca doğum sancısı çekmeye dayanabilir misiniz? Bütün gece ağlayıp ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi davranabilir misiniz? Erkekler, unutmayın; KADINLAR SADECE OJELERİ KURUYANA KADAR YARDIMA MUHTAÇTIR!!! Sonrasında sizi mahvedebilirler.. Kadın olmaktan gurur duyuyorsanız, bunu duvarınıza koyun!! )))

kadına şiddetin bu kadar fazla olduğu bir ülkede biraz ironik bir yazı olmuş ama olsun :) maalesef kadınlar mahvedemiyor, mahvoluyor.. bu da bizim gerçeğimiz..

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
bende hep böyle düşünen kadınları merak etmişimdir,gerçekten inanıyorlar mı bu yazdıklarına:acep:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
bende hep böyle düşünen kadınları merak etmişimdir,gerçekten inanıyorlar mı bu yazdıklarına:acep:

bence evet inanıyorlar Hülyacığım.. işin komik tarafı bu yazılanları kadınların da yarısından fazlasının yaptığına inanmıyorum :) herkes 20cm lik topuklarla gezmiyor, gezemiyor.. veya hem temizlik hem yemek yapıp hem telefonla konuşamıyor.. veya bütün gece ağlayıp sabah bişi olmamış gibi davranabilen herhangi bir kadın da tanımıyorum :D
ha tabi ki kadın olmaktan gurur duyuyorum netice de cennet anaların ayağının altında.. ama bu ülkede kadın olmak=mağduriyet.. hem de her anlamda..

hehe yanlız konuyu perişan da ettim kanımca :)

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
bence evet inanıyorlar Hülyacığım.. işin komik tarafı bu yazılanları kadınların da yarısından fazlasının yaptığına inanmıyorum :) herkes 20cm lik topuklarla gezmiyor, gezemiyor.. veya hem temizlik hem yemek yapıp hem telefonla konuşamıyor.. veya bütün gece ağlayıp sabah bişi olmamış gibi davranabilen herhangi bir kadın da tanımıyorum :D
ha tabi ki kadın olmaktan gurur duyuyorum netice de cennet anaların ayağının altında.. ama bu ülkede kadın olmak=mağduriyet.. hem de her anlamda..

hehe yanlız konuyu perişan da ettim kanımca :)

önce şunu söyleyim bence konuyu hiçte perişan etmedik,yani üstüne konuşulan konu daha da değer kazanır bence :D
bende şöyle düşünmüşümdür hep;ben hiç kadın olmaktan hayatım boyunca gurur duymadım ,yada erkeklerden kendimi üstün görmedim...
aynı şekilde erkeklerinde böyle bir ayrıcalığa sahip olduğunu düşünmüyorum...
hayata "insan" olarak gelmişiz bunla gurur duyabilirim belki:) insanca yaşayıp bu hayatın hakkını verip gitmektir bence önemli olan.
o yüzden sanırm bu bakış açısından hiç etkilenmem ,bir türlüde gurur duyamam
oysaki bende hem tel. konuşup hem yemek yapıp temizlik yapan bir kadınım ama sanırım çok mütevazıyım :hihi:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
Zaten olay da burada bitiyor.. kadınların bir kısmı kendini üstün görürken diğer bir kısmı da eşitlik adı altında pozitif ayrımcılık istiyor.. keza erkeklerde öyle.. kadınlar topukluyla gezmeyi, erkekler de iyi sürücü olmayı marifet sayıyorlar.. o kadar duyarsızlaştık ki "erkekleri parmağımızda oynatırız" mesajları verip, her gün yüzlerce belki binlerce kadının şiddet görmesini gözardı ediyoruz.. "canım kocasından dayak yemeyen kadın var mı" diyip, olağan karşılıyoruz :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar