Kabusum!!! Adet sancısı!!! Lütfen bi bakarmısınız???

Tepki
76
:ayk:Arkadaşlar merhaba hemen konuya girmek istiyorum.Benimle aynı sorunları yaşayan varmıdır acaba diye de çok merak ediyorum.Sorunum şu ki yaşadığım her ay artık kabusum olarak adlandırdığım "ADET SANCISI" Tabikide her kadın adet sancısını yaşar ağrı kesiciler doğal ilaçlar falan bi çaresine bakar...Aynı şeyleri bende yapıyorum birsürü doktora gittim,birsürü ağrıkesici kullandım,rahim filmi bile çekildi düşünün artık ama her ay geldiğinde beni yatağa çivileyen hatta bayılmama neden olan ağrılar abarttığımı düşünmeyin lütfen çok ciddiyim ve o kadar çok çare aradım ki ama bulamadım.Çünkü etrafımda o kadar kadın var evet çoğu sancılanıyor ama benim kadar bu derecede hiç kimseyi ne duydum ne gördüm.Biraz uzun oldu kusurabakmayın ama artık çok sıkıldım ve eğer aranızda benimle aynı sorunları yaşayan ve çözümünü bulabilmiş bir arkadaş varsa ve banada söylerse çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler...

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Hayatımı zehir eder benimde.
ılık bir duş alırım arkasından sıcak bir çorba içer ve majezikte alır yatağıma geçerim.. Bu çok iyi gelir bana..Hatta sıcak su torbasıda olursa fena olmaz..Yoksa torba pet şişeye doldur.Geçmiş olsun canım:utandim:

Dilan Ötgen

Yeni Üye
Tepki
1
ben hiç öyle bir şey yaşamadım galiba yaşım daha genç hiç çare bulamadın mı bu arada geçmşş olsun deryacım

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Her ay olmasada belli aylarda benimde çok ağrılı geçer adetlerim.

Kendimi geçtim ablam her ay günlerce mahvolur ağrıdan.Karnı,sırtı,beli heryeri ağrır.Kabus gibi geçer.

Allah yardımcın olsun.Doğum yaptıktan sonra geçer derler ama alakası yok :acep:

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
:ayk:Arkadaşlar merhaba hemen konuya girmek istiyorum.Benimle aynı sorunları yaşayan varmıdır acaba diye de çok merak ediyorum.Sorunum şu ki yaşadığım her ay artık kabusum olarak adlandırdığım "ADET SANCISI" Tabikide her kadın adet sancısını yaşar ağrı kesiciler doğal ilaçlar falan bi çaresine bakar...Aynı şeyleri bende yapıyorum birsürü doktora gittim,birsürü ağrıkesici kullandım,rahim filmi bile çekildi düşünün artık ama her ay geldiğinde beni yatağa çivileyen hatta bayılmama neden olan ağrılar abarttığımı düşünmeyin lütfen çok ciddiyim ve o kadar çok çare aradım ki ama bulamadım.Çünkü etrafımda o kadar kadın var evet çoğu sancılanıyor ama benim kadar bu derecede hiç kimseyi ne duydum ne gördüm.Biraz uzun oldu kusurabakmayın ama artık çok sıkıldım ve eğer aranızda benimle aynı sorunları yaşayan ve çözümünü bulabilmiş bir arkadaş varsa ve banada söylerse çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler...

ilaç ismi vermek doğru olmaz aslında ama sadece bu tip ağrılar için dr ların verdiği buscopan var kullandın mı hiç?

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
Benim de çok sancılı geçer. Benim yaşadıklarımı evli biri yaşasa hamile sanır kendini.
Karnım, sırtım ağrır, üstelik midem de yanar ne alakaysa, midem bulanır başım döner. Zar zor ayakta dururum
Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama uygulayınca iyi geldi biraz sancılarım hafifledi.

adet olmadan 15 gün önce egzersizlere başla
bir hafta öncesinde acı ve ekşi yememeye dikkat et ve bol bol su iç
Bir de ben tatlı yiyince sancımı hafifletiyor sanki

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Dogum kontrol hapı tavsiye edilebiliyor.senin gibi akut vakalara.
Hic duydun mu bilmiyorum cnm

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Düzenli beslenme ve spor en kolay çözüm.
Öyle ki adet oldugun günü bile hissetmiyor tesadüfen farkediyorsun.
Ne agrı ne sızı üstelik de adet düzenini de sağlıyor.
Geçmiş olsun...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Öncelikle Rabbim şifa versin canım.
Evlenmeden önce benimde inanılmaz kasıklarım ağrır ve ayağa kalkamaz bir halde olurdum.
Ancak evlenince hiç bir şikayetim kalmadı,hatta hiç bir belirtisiz regl olduğumu da bilirim.
Bekarmısın bilmiyorum ancak aynı derecede kız kardeşimde regl olurdu.
Bayılır,rengi bembeyaz olur,kusma,karın ağrısı...yani aynı şikayetleri yaşardı,ancak kendisi evlenince onunda bu şikayetlerinin hiç biri kalmadı.
Sanırım tamamen bünye ile alakalı bir durum.
Birde annem derki hep:Genç kızlar ayaklarını sıcak tutmalı,terlediği an duşa girmeli,tamamen regl durumu ile alakalı yani ağrı sancı olmaması için bir tedbir canım.

OP
derya24
Tepki
76
Öncelikle Rabbim şifa versin canım.
Evlenmeden önce benimde inanılmaz kasıklarım ağrır ve ayağa kalkamaz bir halde olurdum.
Ancak evlenince hiç bir şikayetim kalmadı,hatta hiç bir belirtisiz regl olduğumu da bilirim.
Bekarmısın bilmiyorum ancak aynı derecede kız kardeşimde regl olurdu.
Bayılır,rengi bembeyaz olur,kusma,karın ağrısı...yani aynı şikayetleri yaşardı,ancak kendisi evlenince onunda bu şikayetlerinin hiç biri kalmadı.
Sanırım tamamen bünye ile alakalı bir durum.
Birde annem derki hep:Genç kızlar ayaklarını sıcak tutmalı,terlediği an duşa girmeli,tamamen regl durumu ile alakalı yani ağrı sancı olmaması için bir tedbir canım.

Teşekkür ederim canım ben evli ve 1 çocuk annesiyim regli olduğum ilk tarihten beri aynı sıkıntıları yaşamaya devam ediyorum...

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
Teşekkür ederim canım ben evli ve 1 çocuk annesiyim regli olduğum ilk tarihten beri aynı sıkıntıları yaşamaya devam ediyorum...

canım o zaman doktora danışarak doğum kontrol hapı kullanabilirsin ara sıra kullansan bile faydası olabilir.ama bir kutuyu bitirmek şartıyla tabii

Lovely

Yeni Üye
Tepki
21
Benim ufak bir karın ağrısı olur , ilk günlerde. Onun dışında çok şükür gayet rahat geçiyor.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Allah´a sükür benim böyle bir sıkıntım yok.
Rabbim yardimciniz olsun, olanlari taniyorum gercekten zor geciyor günleri.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Rabbım yardımcınız olsun
abartı degıldır emınım benım de bazen bayılmaya kadar gıdıyor hatta bırınde gorumcemın mevludunde balkondan dusuyordum o kadar
cok ıyı anlıyorum
ama bu bıraz spora bıraz da adetlı olmadıgın gunlerde vucudumuza nasıl baktıgımızla ılgılı de oluyor terlıksız corapsız gezıp gezıp adet gunu gelınce Allah ne verdıyse gıyıp yatıyoruz sporsuzlukda buna etken
spor yapmanızı tavsıye ederım gercekten cok faydasını gorursunuz ve pilates agrıyı buyuk olcude hafıfletıyor

catpat

Aktif Üye
Tepki
162
valla ben adet olmadan bi kaç gün önce ağr kesici içmeye başlıyorum hafifliyor zaten çalışan insanarız işyerinde beni çok zorlamaması lazım gerekirse çalıştığım yerde iğne yaptırıorum ama genelde ben arveles içiyorum 15 dk sonra geçio ilacın etkisi bitince bidaha içiyorum ...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar