Kabak Tatlısı

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
1859_198.jpg

Kabak Tatlısı

Malzemeler : 1 kg. tatlı kabağı 2 bardak toz şeker 1/2 bardak ceviz içi

Tarif Hazırlanışı : Kabağı 7-8 cm. uzunlukta 1,5-2 cm. kalınlıkta dilimlere doğrayıp kabuklarını soyun. Yıkadıktan sonra kenarlı bir tepsiye yerleştirin. Kabağın yarısına gelecek kadar su koyun ve orta hararette bir ateşte yumuşayıncaya kadar pişirin. Tahmini 1/2 bardak su kalınca, toz şekeri serperek ilave edin. Buğusu ile şeker eridikten sonra tepsinin kapağını açın. Şeker hafif koyulaşınca ateşten alarak soğumaya bırakın. Servis tabağına koyduktan sonra üzerine ceviz içini serpip servis yapın.
ekolay

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
illa yılbaşında yapılıp yenecek diye bişey yok her zaman yapıp yemek lazım olsada yesem biede bol ceviz üstüne

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Ben geçen gün az birşey reçelini yapmaya karar verdim piştikten sonra bir anda vazgeçip onu çatalla ezdim :ne: kurabiye mi yapsam ne etsem diye düşündükten sonra kurabiye içine koymaktan da vazgeçip az şekerli pastacı kreması yaptım kaseye önce onu sonra ezilmiş kabak tatlısını koydum ceviz ve hindistancevizi serptim değişik hoş birşey oldu...

ravza

Aktif Üye
Tepki
181
:catalbicak:Kabağı pişirdim ezmesi kreması kaldı bekliyemiyecem galiba şimdi yiyecem:catalbicak:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar