İstemeye gelindiğinde ne gibi hazırlıklar yaptınız ?

Aşk Sancısı

Daimi Üye
Tepki
2.550
Ne gibi hazırlıklar yaptınız yiyecek olarak neler hazırladınız
Deneyimli arkadaslarımız anlatsın yardımcı olalım sözlenecek arkadaslarımıza

İlk önce ben başlayayım ;

Nişanlımlar istemeye geldıklerınde pek kalabalık değillerdi . onlar 5 kişi gelmişlerdi .

Menümüz

Gül böreği
Haşhaşlı revani
Kek ( halam yapıp getırmıstı )
Kurabiyeler ( hem hazır hemde ev yapımı )
İçeçekler ( çay en çok gidenıydı :D )
Erkek tarafının getırdıgı baklava
Amerikan salatası
Sarma

Bizim menümüz buydu . Kıyafet olarakta açık renkli gömlek lacivert etek gömleğime uygun eşarp ve ev terliğim vardı
gibi hatırlıyorum 1 bucuk sene oldu size tavsiyem heyecan fazla yapmayın sizi en telaşlandıran o zaten :)
Benim elim ayagıma girmişti resmen sakin olmaya çalısın mümkünse o gün antideprasan alın :D

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Bende bir önce nişanımı söliyim ozaman :D
Alel acele olduğu için pekte döktüremedik :D
ama benim nişan söz isteme hepsi bi günde oldu :huhuu:

Ben kuafördeydim pek meşgale olamadım ama menüyü hatırladığım kadarıyla yazayım :nazo:
Kaynana deilde kayınpeder çok düşünceliydi hakkını ödeyemem :D

Menü;
Ablamın yaptığı poğaca - fındıklı kurabiye - tuzlu kurabiye

Hazır olanlar;

1 tepsi peynirli su böreği
1 tepsi kıymalı 1 tepsi patatesli börek vardı.
50 kişilik pasta
Nişan çikolatası harici kayınpederin aldığı (Karışık çikolata sepeti)
1tepsi baklava
Türk kahvesi ve nescafe.
Kola - Meyve suyu - Çay

Bu kadardı :D
Yaklaşık 60 kişi vardı nişanımda.(aile arası)

Bu eskisiydi tabiki 3 yıl olacak nerdeyse :hihi:

Yenisine menü düşünmedim :hihi:

Tepki
68
Bizim biraz telaşeli oldu. Şu anlamda;aslında aile arasında yaptık nişanımızı. Nişanda denilemez. Söz gibiydi bizim. Çünkü yalnızca yüzük takıldı. Oynama vs.. olmadı. Eve çağırmıştık yakınlarımızı. Eşim ve ailesi Kahramnamaraştan gelmişlerdir. Bir gün önceden yola çıkmıslardı. Malum Bursaya gelcekleri içinn :) bizde rahat rahat hazırlıklarımızı yaptık. Bize tatlı sakın yapmayın. Bizim adetimizde biz getiririz dediler. Tatlı hiç bir şey yapmamıştık yani. Antep baklavası getırmıslerdi. Biz de ilk etapta tabıkı yorgun oldukları için su ıkram ettik herkese. Sonrasında sohbetler Muhabbetler oldu. O sırada kahve yapımına giriştik. Kahve içildi. İstendi. Sonra dayılarım,babam,kayınpederm faaln ayağa kalktılar. Söz takalım dediler. Sonra yuzukler geldi. Dualar edildi,ezberden kuran okudu dayım. İçinde bayaa bi dualar ederek kurdelamızı kestiler ortadan. Elleri öpüldü herkesın. Ben de ağladım,duygulandım çok. çünkü bundan sonra gurbete gideceğim için. Sanki düğün evi gibi oldu o an ortam.. sözden sonra,Tatlılar da dağıtıldı. Yanına bız arnavut böreği yapmıştık. Onu koyduk. 12,1e kadar oturldu. Çay içildi sonra. Çok sıcak ve samimi ortam vardı. Herkes çok rahattı çünkü. Sanki aile dostumuz oturmaya gelmiş gibiydik. Çok güzeldi. Halbukı kımse kımseyı daha önceden tanımıyordu . Maraş nere Bursa nere sonucta.. Neyse,gece1 olduğunda onlar yola çıktılar zaten. Memleketlerine gitmesi için. Onları geçirdik güzel güzel el salladık. szümüz burda bitmiş olduuu =)))))))))):utan::utan: Çok sade ve sıcak bir ortam olmuştu gerçekten.. ve bu yuzden herkes çok rahattı. Size tavsiyem rahat olun,şu var mı,bunu yaptık mı ,şu nasıl olcak,şöyle yaparsak olmaz böyle yapalım vs.. diye düşünürseniz çok heyecanlanırsınız,elinz ayağınıza dolaşır. gayet rahat olun. Her şey kendiliğindne gelişiyr zaten. Yeterki yanınızda destekçiniz olsun :ask:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Ahaaa ben geldim
Yokmu yav fikri olan ben şuan isteme pastası yapmak istiyorum ama fikir arıyorum çok zor olmayan lezzetli ama eglenceli süslemesi olan bi pasta :huhuu: şiker hamurlu olsun :hihi:
Birde ev için detay istiyorum süsleme gibi :utan:
Şimdilik isteme kısmındayız söz nişan için daha hiç bişey düşünmedim :tskler:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Ahaaa ben geldim
Yokmu yav fikri olan ben şuan isteme pastası yapmak istiyorum ama fikir arıyorum çok zor olmayan lezzetli ama eglenceli süslemesi olan bi pasta :huhuu: şiker hamurlu olsun :hihi:
Birde ev için detay istiyorum süsleme gibi :utan:
Şimdilik isteme kısmındayız söz nişan için daha hiç bişey düşünmedim :tskler:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar