Ispanaklı Pasta

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
NZp9zO.jpg

Ispanaklı Pasta

Aşağıda verdiğim orijinal ölçüsü ben az çıksın diye yarım malzeme ile yaptım resimde o yüzden küçük gözüküyor :D

Mutfağım programında yapmışlardı orjinaline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

Malzemeler:
Keki için
250 gram ıspanak
4 adet yumurta
2 bardak un
1 bardak şeker
¾ bardak sıvı yağ
1 paket kabartma tozu
1/2 su bardağı kadar su

Muhallebi için:Ben hazır kazandibi paketini sütle pişirdim :nk:

Yapılışı:
Yapım kısmında kolaya kaçarak şöyle birşey yaptım ıspanağı çok az su ile tavada yumuşayana kadar kavurup soğuyunca rondaya koydum yarım bardak kadar su,yumurta ve şekerle çektim.Ispanaklar iyice yok olduğunda diğer malzemeleri ekleyip çıptım.Hamuru yağlanmış kek kalıpına döktüm 180 derecelik önceden ısıtılmış fırında pişirdim.

Pişen kekin üstündeki kabaran çıkıntıyı bıçakla keserek düzleştirin ve o küçük parçayı rondodan geçirip un gibi yapın.Hazır kazandibi tozunu 2,5 su bardağı sütle pişirin kekin üzerine bolca dökün.En üstünede un haline getirdiğiniz kek kırıntılarını dökün.

Ben kalan kazandibini 2 kaseye paylaştırıp kalan kek unlarını üstüne döktüm çok güzel oldu tavsiye ederim...

Son düzenleme:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Bugun bende izleidm bunu canim süper olmus
Tadından süpeliydim ama :hihi:
Ispanağı fazla koydu sanki :ne:
Ellerine sağlık bidneem :kedim:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Yok be yarısına yakınını yedim pastanın çok güzel oldu :boşandasemeriniyenksmilisi: :kptmya: Sağol balım

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Bende izledim bugün.Tarifini alamamıştım.Daha önce yaptıığım vardı ama tariflerimin olduğu not defterimi kaybettim.Tan oğlumun yemek saatine geldiği için kaçırdım.ÇOk sevindim buna.Kısa zamanda bende yapıcam :hihi:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Sağol canım çok hafif oldu kekle pandispanya arası birşey :eek: bu ıspanak olayınada el atıcam değişik şeyler düşünüyorum kafamın içinde kırk tilki var kırkınında kuyrukları birbirine değmiyor o kadar yani

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Bende izledim bugün.Tarifini alamamıştım.Daha önce yaptıığım vardı ama tariflerimin olduğu not defterimi kaybettim.Tan oğlumun yemek saatine geldiği için kaçırdım.ÇOk sevindim buna.Kısa zamanda bende yapıcam :hihi:

Öyle birşeyde bana söyle bulurum kaçırdığın tarifleri verdiğim linktede yöresellere gerçek tv'deki yapılışını ekledim onun kreması falanda var...

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Sağol canım çok hafif oldu kekle pandispanya arası birşey :eek: bu ıspanak olayınada el atıcam değişik şeyler düşünüyorum kafamın içinde kırk tilki var kırkınında kuyrukları birbirine değmiyor o kadar yani

Vay vay yepyeni tariflerle karşımızda olacaksın desene

Öyle birşeyde bana söyle bulurum kaçırdığın tarifleri verdiğim linktede yöresellere gerçek tv'deki yapılışını ekledim onun kreması falanda var...

Gördüm canım çok sevindim valla.Kaçırdıklarımı buradan bulabilirim artık

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Yedim ama kendim yapmadim hiç.
Ellerine sağlık canım, minik pasta olmuş.:sirin:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Bende ilk defa yaptım :nk: aklımda ıspanaktan tatlı kurabiye yapmakta var netten bakıcam kafama göre bir tarif varsa oradan denerim yoksada sallarım artık :D

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Yapar yapmaz eklerim :mangal:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar