Ispanak Yıkamanın Kolay ve Pratik Yolu

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Ispanakları nasıl temizliyorsnuz hanımlar?Ben doğrayıp 3 kere geniş bir kapta suda yıkayıp süzüyordum...

Bir yerde okudum böyle yapılmamalıymış.Böyle yapınca vitamini ölüyormuş.Baş kısımlarını alıp sirkeli suda bekletip sonra doğramalıymışız.Artık hep bu şekilde yıkıyorum ıspanakları..Hem lavabo tıkanmıyor,hem daha kolay oluyor.

attachment.php

korpe-ispanak.jpg

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
ben hiç sirkeli su kullanmadım. sirkenin tadı geçmezmi ıspanağa bekletince ?:acep:

Canım tüm sebzeleri özellikle yelşilolanları sirkeli suda bekletsen iyi olur mikroplar ölür...

Çok aşırı sirke doldurmayacaksın şöyle bi gezdir 10 dak.kadar beklesin. Sonra tekrar sudan geçir bir iki defa daha...

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Canım tüm sebzeleri özellikle yelşilolanları sirkeli suda bekletsen iyi olur mikroplar ölür...

Çok aşırı sirke doldurmayacaksın şöyle bi gezdir 10 dak.kadar beklesin. Sonra tekrar sudan geçir bir iki defa daha...

tamam ablacım ben bugün bir yapıyım bakalım. Evde sirkem var kullanmıyorum eşimde bende pek sevmiyoruz, o değerlendirilmiş olur hem .. :cay: Çok teşekkür ederim beni aydınlattığın için -alkis

firkete1

Daimi Üye
Tepki
257
önce tuzlu suda 20-30 dk. beklet tabi kökünün fazlalıklarını aldıktan sonra ve suyu bulandırmadan ıspanakları birtepsiye alıp suyunu tazele ve bu suya hem sirke hem tuz koyup 20 dk. bekletip yine aynı şekildesudan arındırıp doğrayıp bir kez daha sudan geçiriyorum.tuzlu su kurtları börtü böceği saklandıkları yerden çıkarıyor.sirke de mikrop kırıyor.20 dk. olmasını dr. söylemişti.

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Biz yaprak yaprak ayırıp yıkıyoruz toprağı gidince sirkeli suda bekletiyoruz sonra bir daha yıkayıp öyle doğruyoruz :eek:fff:

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
önce tuzlu suda 20-30 dk. beklet tabi kökünün fazlalıklarını aldıktan sonra ve suyu bulandırmadan ıspanakları birtepsiye alıp suyunu tazele ve bu suya hem sirke hem tuz koyup 20 dk. bekletip yine aynı şekildesudan arındırıp doğrayıp bir kez daha sudan geçiriyorum.tuzlu su kurtları börtü böceği saklandıkları yerden çıkarıyor.sirke de mikrop kırıyor.20 dk. olmasını dr. söylemişti.

Bu kadar bekletmiyorum,bi dahakine bekleteyim..:acep:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar