Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

İskoçya Kraliçesi Mary (Mary Queen of Scots) 1 Şubat

Konu, 'Vizyondaki filmler' kısmında nk83 tarafından paylaşıldı.

 1. nk83

  nk83 Admin + Sitenin Hikaye Yazarı

  Kayıt:
  24 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  64.815
  Beğeniler:
  84.063


  İskoçya Kraliçesi Mary (Mary Queen of Scots)

  İki genç kadının iktidar mücadelesini anlatan bir dönem filmi... 16 yaşında Fransa kraliçesi olan, 18 yaşında dul kalan Mary, yeniden evlenmesi için yapılan baskıya karşı gelir. Onun yerine ülkesi İskoçya'ya dönerek hakkı olan tahtı geri ister ama bunun için kuzeni İngiltere kraliçesi Elizabeth'i devirmesi gerekmektedir...

  [​IMG]

  John Guy'ın “Queen of Scots” adlı kitabından Beau Willimon tarafından sinemaya uyarlanan filmde Mary'yi Saoirse Ronan, Elizabeth'i ise Margot Robbie oynuyor. Yönetmen ise tiyatro sahnelerindeki başarılı çalışmalarının ardından sinema setlerine transfer olan Josie Rourke... İlk gösterimlerini festivallerde gerçekleştiren film eleştirmenlerden genelde ortalama notlar alsa da özellikle oyuncu kadrosu nedeniyle ilgiyle bekleniyor.

  Gösterim tarihi: 1 Şubat