Isınma yönteminizden memnun musunuz?

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Doğalgaz kapımıza kadar geldi; ama merkezi ısıtmalı olduğu için tüm sitenin karar alıp birlikte başvurması gerekiyor. Bu yüzden bu kış biraz zor gibi gözüküyor doğalgaza geçmemiz. Onun için klima ile ısınıyoruz. Çok soğuklarda da elektrkli sobamız var, onu da yakıyoruz :eek:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
biz halen sobadayız:gitme: sıbayla ısınmayı çok seviyorum..üzerinde kestane pişirmek onda ısınan suyla çay yapmak ve bunların lezzeti harika:eek: ama gel gör ki sobanın pisliği odunu kömürü çekilmiyo...sadece bi oda ısınıyo mutfağa geçiyorum buz gibi...mecbur sobanın yanında yatıyoruz yatağıma hasret kalıyorum ya...o yönlerden de kötü yani

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
biz halen sobadayız:gitme: sıbayla ısınmayı çok seviyorum..üzerinde kestane pişirmek onda ısınan suyla çay yapmak ve bunların lezzeti harika:eek: ama gel gör ki sobanın pisliği odunu kömürü çekilmiyo...sadece bi oda ısınıyo mutfağa geçiyorum buz gibi...mecbur sobanın yanında yatıyoruz yatağıma hasret kalıyorum ya...o yönlerden de kötü yani

Bende soba üstünde kestaneye bayiliyorum. :eek:
Ama tabii temizligi zor oluyordur.

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064

Bende soba üstünde kestaneye bayiliyorum. :eek:
Ama tabii temizligi zor oluyordur.

olmaz mı külünü dök odun getir yak...geçen kış ben pek soba yakmadım çalışıyorum die ben gitmeden kaynanam yakıverdi bazen eşim yaktı filan ama bu kış ben yakarım mecbur soba yakmaktan hoşlanmıyorum hiç

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
ben memnun değilim elektrik sobasıyla ısınıyorum ,karşı dairem doğalgazlı ve çok memnun ..bizim ev sahibi henüz düşünmüyor doğal gaz...soba kullanmamız da yasak apartmanda bacalar çekmiyormuş,en güzeli doğalgaz ,ayrıca tüp masrafın olmuyor bari...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485

Canım kapılarınızı açın, valla biz eskiden yazlıkta kullanırdık soba, kışın kaldığımız zamanlarda. 2 kat komple ısınırdı :eek:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
Canım kapılarınızı açın, valla biz eskiden yazlıkta kullanırdık soba, kışın kaldığımız zamanlarda. 2 kat komple ısınırdı :eek:

olmuyo öyle zaten akşamdan akşama yakıyoruz bizim çatıda yok oda ancak ısınıyor ev ınınana kadarrrrrr......tüm gün evde olsam o zaman olabilir belki ama o bile çatı yokken zor

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben memnun değilim elektrik sobasıyla ısınıyorum ,karşı dairem doğalgazlı ve çok memnun ..bizim ev sahibi henüz düşünmüyor doğal gaz...soba kullanmamız da yasak apartmanda bacalar çekmiyormuş,en güzeli doğalgaz ,ayrıca tüp masrafın olmuyor bari...

hem doğal gaz yok hem soba kurmak yasak ne kadar sinir bozucu bişey:alsana: elektirik sobasıyla ısınmak doğalgazdan daha maliyetli olur dimi

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
olmuyo öyle zaten akşamdan akşama yakıyoruz bizim çatıda yok oda ancak ısınıyor ev ınınana kadarrrrrr......tüm gün evde olsam o zaman olabilir belki ama o bile çatı yokken zor

O zaman zor tabii canım.

hem doğal gaz yok hem soba kurmak yasak ne kadar sinir bozucu bişey:alsana: elektirik sobasıyla ısınmak doğalgazdan daha maliyetli olur dimi

Canım bizde klima artı birde elektrikli soba kullanıyoruz. Kış aylarında maksimum 80 TL falan geliyor. Tabii biz gündüz evde olmuyoruz o da ayrı. :dertli:

melek25

Daimi Üye
Tepki
1.542
bir tane salonda ,bir tane yatak odasında klima var

zaten evim pek soğuk olmuyor

bi de mutfağım açık olduğu için salon mutfak ve koridorum hepsi ısınıyor

gece de yatak odasına geçip klimayı açınca 2 odam hariç bütün evim sıcacık olmuş oluyor

zaten o 2 odada çok lazım değil bana ,kışın kapıları kapalı duruyor

elk. faturası 100ün altına inmiyor gerçi

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Hayır kız ne kaçağı :sok

Bu sene anlamadım bir düşüş yaşadık

yazın bile maksimum 40 TL falan gelsi elektrik:D:D

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

olmaz mı külünü dök odun getir yak...geçen kış ben pek soba yakmadım çalışıyorum die ben gitmeden kaynanam yakıverdi bazen eşim yaktı filan ama bu kış ben yakarım mecbur soba yakmaktan hoşlanmıyorum hiç

İlknur hislerime tercüman olmuşsun üstüne bişey yazmaya gerek yok galiba:dertli:

Allahtan eşim ilgileniyor çoğunlukla,geçen kış odunlar yağmur yemişti,zorla yaktım hatta yakamadım bile sinir oldum:bitter:

Bizim apartmana doğalgaz geldi biz ve bir ev hariç herkeste var:dertli:

Petekler yok bizde,biz burdan çıksak ev sahibi baya bişeyler yapacak kesin ..Doğalgazı taktırır kapıyı bacayo değiştirir..Bizim kaderimiz işte:dertli::dertli:

Daha doğrusu benim kaderim,muhasebede çalışıyodum bekarken ordada kıştı 7 ay ben uğraştım sobayla:dertli:

Benden sonra klimalar takıldı,ketıllar alındı,tahtalar yapıldı yerlere..Ben tüp üstünde su ısınsın diye bekliyordum.Çileli Fındık ahh ahhhh:dertli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar