Işıltıyla parlayan, hacimli görünen, göz kamaştırıcı saçlar için

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Işıltıyla parlayan, hacimli görünen, göz kamaştırıcı saçlara mı sahip olmak istiyorsunuz? Parlak saçların sırrı elma sirkesinde saklı! :eek:

attachment.php

Elma sirkesi; saç tellerin güçlenmesini sağlarken, saç derisindeki gözeneklerin açılıp nefes almasına yardımcı olur. Saç rengine parlaklık veren elma sirkesi, kepek sorunun ortadan kaldırması için de etkili bir yöntemdir.

Parlak Saçlar için Sirke Maskesi

Malzemeler,

1 çay bardağı elma sirkesi

2 litre ılık su

Hazırlanışı ve Uygulaması,

Elma sirkesi ve suyu karıştırın.

Saçlarınız kuruyken karışımı saç uçlarına ve diplerine yedirin.

Saçınıza bone takıp 30 dakika bekleyin.

Sürenin sonunda saç türünüze uygun şampuanla yıkayıp iyice durulayın.

Notlar,

Elma sirkesi maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Dilerseniz duş sırasında saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi gibi saç uçlarına elma sirkesi sürüp 15 dakika bekletip durulayabilirsiniz.

Alıntıdır:sackurutma:

Ekli dosyalar

• EED301F257558AA592F27F83180E.jpg
    EED301F257558AA592F27F83180E.jpg
    10,1 KB · Görüntüleme: 102

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
ay ben bunu yapicam,ama cuma yapiyim,
korkuyom cunku ya kokarsam sirke,,,bi kere ayzim yandi,,bi maske yapmistim icine yumurtada koyuluyo,kafamin derisi acimisti artik yikamaktan,kac kere yikadim kim bilir,yumurta koktum kac gun,evden disari cikmadim,,,
bunuda yapicam yumurta yok,icim rahat,,,,
ama yinede hafta sonu yapayim,,nolur ne olmaz:panter:

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
korkuyom cunku ya kokarsam sirke,,,bi kere ayzim yandi,,bi maske yapmistim icine yumurtada koyuluyo,kafamin derisi acimisti artik yikamaktan,kac kere yikadim kim bilir,yumurta koktum kac gun,evden disari cikmadim,,,

canım ben bi ara bunu bir kaç defa uygulamıştımççç hiç kokmuyorsun.. sadece yıkarken kokuyor daha sonrasında saçını kurulayınca bişey kokmuyorsun... bir dene istersen...

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
Fark ediyor mu rüzgarım?

fark ediyor bayağı bi fındığım...... benim saçım hergün kaşınıyordu, mesela bugün yıkadımya ertesi gün başlıyordu kaşınmaya, derisi bayağı bir tahriş oluyordu kaşımaktan... sonra elma sirkesiyle yıkamaya başladım saçlarımı şikayetim bayağı bi azaldı canım.... tavisye ederim...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
fark ediyor bayağı bi fındığım...... benim saçım hergün kaşınıyordu, mesela bugün yıkadımya ertesi gün başlıyordu kaşınmaya, derisi bayağı bir tahriş oluyordu kaşımaktan... sonra elma sirkesiyle yıkamaya başladım saçlarımı şikayetim bayağı bi azaldı canım.... tavisye ederim...
Aslında benim saç dökülmem çok fazla canım ona bir çözüm bulabilsem yatıp kalkıp dua edicem. :dertli:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485

Bende elma sirkesinin kokmadığını biliyorum canım. Çünkü zaman zaman yüzümü elma sirkesiyle toniklerim:panter:

canım ben bi ara bunu bir kaç defa uygulamıştımççç hiç kokmuyorsun.. sadece yıkarken kokuyor daha sonrasında saçını kurulayınca bişey kokmuyorsun... bir dene istersen...

Faydasını gördün mü peki canımcım :panter:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
Aslında benim saç dökülmem çok fazla canım ona bir çözüm bulabilsem yatıp kalkıp dua edicem. :dertli:

canim sac dokulmesi icin hamur mayasi tavsiye ederim,ben denemistim o kadar dokulen sacim ertesi gunu 3 yada 5 telden fazla dokulmedi,,,haftada iki kez deniyodu,ilk yapisimda cok iyi idi ama ikinciyi yapinca saclarim kece gibi olmustu,,acaba ondanmi,yoksa kullandigim sampuandanmi bilemedim,hala,,,,,,gene denemeyi dusunuyom,,,,istersen vereyim tarifi,,,,,,,,,,,,isterim isterim dedigini duyar gibiyim:nazo:

1 paket toz hamur mayasini kaynamis bir su bardagi suyun icinde beklet,su ilinana kadar,sonra sac diplerine yedirerek masaj yap bi bardagin hepsini,daha sonra bi poset gecir kafana,suratin acikta kalsin ama:kptmya:posetin ustunede havlu yada tulbet baglayip bi saat kadar beklet,ve sonra yika ,iste bu kadar ,,,ben ertesi gunu faydasini gormustum,,,soylemek benden denemek senden:panter::panter:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
canim sac dokulmesi icin hamur mayasi tavsiye ederim,ben denemistim o kadar dokulen sacim ertesi gunu 3 yada 5 telden fazla dokulmedi,,,haftada iki kez deniyodu,ilk yapisimda cok iyi idi ama ikinciyi yapinca saclarim kece gibi olmustu,,acaba ondanmi,yoksa kullandigim sampuandanmi bilemedim,hala,,,,,,gene denemeyi dusunuyom,,,,istersen vereyim tarifi,,,,,,,,,,,,isterim isterim dedigini duyar gibiyim:nazo:

1 paket toz hamur mayasini kaynamis bir su bardagi suyun icinde beklet,su ilinana kadar,sonra sac diplerine yedirerek masaj yap bi bardagin hepsini,daha sonra bi poset gecir kafana,suratin acikta kalsin ama:kptmya:posetin ustunede havlu yada tulbet baglayip bi saat kadar beklet,ve sonra yika ,iste bu kadar ,,,ben ertesi gunu faydasini gormustum,,,soylemek benden denemek senden:panter::panter:

Bunu öğrendiğim iyi oldu, thanks canım

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341

Harikasın canım ya hemen denicem

İnşaallah işe yarar

Elisim san agüvenerek yapıcam bak ,bir sorun çıkarsa bulurum seni ama

Bu bir paket dediğin dr.oetkerinki gibi paket değil mi,küçük paket yani-ayse

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar