Ilk kadin dogum doktoru randevunuza giderken ne hissettiniz?

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Arkadaslar;ilk kadin dogum doktoruna yada jinekolojik muayenenize giderken ne dusundunuz?O an icinizden neler gecti?Ben ilk kez cocuk tedavisi icin gittim.Daha onceden 1,2 kez mantar ve kasinti problemim vardi ama korkudan gitmemistim.Ilk gidecegimde vajinal ultrason bakacagini bildigim icin cok korktum,utandim,doktorum erkekti ve biraz zor oldu yani.Peki sizin nasildi?

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
canım ben ilk kadın doktoruna 15 yaşında gitmiştim adet problemim vardı ,doktor erkekti biraz zorluk çektim tabi sonuçta vücuduma bile yeni yeni alışıyordum sıkıntılı oldu ama doktor sonuçta,gitmek zorundasın . hem onun işi yani o . :)

şimdi her 6 ayda bir genel kontorole gidiyorum ,ama problem yapamıyorum sanki grip için gitmişim gibi geliyor bir zaman sonra :D

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Hamileliğimde gitmiştim, doktor hastane korkum hep vardı zaten bir de jinekolog olunca tabi deriiin düşünceler, soğuk terler, acabalarla karışık heyecanlı bir ruh halindeydim.
Korkmak kesinlikle size bir yarar sağlamıyor aksine tamamen zarar hele ki konu sağlıksa.
Doktorunuz işini seven iyi bir doktorsa sizi hiç sıkıntıya sokmuyor zaten anında kafanızda kurduğunuz o olumsuz sahnelerin aslında basit kontrollerden ibaret olduğunu gösterir.

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
ben utanmayla korku arası şeyler hissettim ,şimdi de korkuyorum ama dr dan değil o malum sandalyeden:tskler:

firde

Üye
Tepki
29
çok berbattı :nazo:
o sandalyeden hep nefret ettim vajinal ultrasonu görünce bayılacaktım neredeyse doktor tama bitti bitti diyerek bir hemşirede elimi tutarak zor zaptetiler:1::1:
sonra bebek tedavileri için çok sık gidince öyle alıştım ki evimdeki koltuğa kurulur gibi kuruluyorum sandalyeye

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben de ilk bebeğim olmuyor diye gitmiştim bi sorun olmasından çok korkmuştum doktordan çekinmekte cabası insan gerçekten çok utanıyor

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Arkadaslar;ilk kadin dogum doktoruna yada jinekolojik muayenenize giderken ne dusundunuz?O an icinizden neler gecti?Ben ilk kez cocuk tedavisi icin gittim.Daha onceden 1,2 kez mantar ve kasinti problemim vardi ama korkudan gitmemistim.Ilk gidecegimde vajinal ultrason bakacagini bildigim icin cok korktum,utandim,doktorum erkekti ve biraz zor oldu yani.Peki sizin nasildi?

Hamile kalana kadar Jinekoloji bölümünü bırakın,kapısını bile bilmiyordum..
Hamile kalana kadar da zaten doktor bilmezdim ben hatta güleceksiniz ama Jinekoloğun bile anlamını o zamanlar öğrendim:gul:
Muayene için uzandım yatağaa,oh rahatmış burası bee didim,azıcık uyusam ne olur ki aceba:kedim:
Tabiki böyle olmadı...Karnıma bir jel sürdü bayan,ıyyy ne kadar iğenç dedim..Sonra doktorumla sıkı sıkıya pazarlık ettim asla alttan muayene ettirmem,hiç ısrar etmeyin dedim:gul:doktor bile çok güldü bana:gul:eek: tavrıma:gul:
Sonra tamam kalkabilirsin dedi:sok:
Anam bu kadarcıkmı dedim yani:ne:
Sonra alışkanlık yaptı banaisırf bebeğimi görmek için koştura koştura gidiyordum ve doktorum söylemeden hemen yatıyordum-kop

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Ilk gittigimde ne yapacagini bilmedigim icin korkmustum. :sinifsinif:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar