İki çılgın doğum hikayesi...

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
amber-miller.jpg

224883-ambermiller7.jpg

İki sporcu kadının hamilelikleri çılgınca bitti. Amerika kıtasının en iyi pasörü doğum yapıp sahalara dönerken. 42 km'lik maratonu koşan kadın ise finişte doğuma koştu.
224882-ambermiller6.jpg

Dünyanın ve ABD'nin ünlü müsabakalarından Chicago maratonunu 6 saat 25 dakikada tamamlayan 27 yaşında bir kadın, yarıştan sonra bir kız bebek dünyaya getirdi. Daily Herald gazetesinin haberine göre, yarış öncesi 39 haftalık hamile olan Amber Miller, doğumun ardından düzenlediği basın toplantısında, "Hayatımın en uzun günüydü, mutluyuz ama çok yorgunum" dedi.

Varış çizgisini geçtikten birkaç dakika sonra doğum belirtilerinin kuvvetlendiğini ve doğum zamanının geldiğini anladığını söyleyen Miller, "Doğum sancıları düzenli hale gelince bir tane sandviç aldım ve hastaneye gittik" dedi. Sekizinci maratonunu tamamlayan deneyimli koşucu, 42 kilometre 195 metrelik yarışa katılmadan önce doktorunun onayını, müsabakanın yarısını hızlı yürüme şartıyla aldığını anlattı. Yarıştan 7 saat sonra doğan 3,5 kilo ağırlığındaki kız bebeğe June ismi verildi.

Mayısta kızına 17 haftalık gebeyken Wisconsin maratonunu 4 saat 23 dakikada koşan Miller, 1 yaşındaki oğlu Caleb'e de 18 haftalık hamileyken Indianapolis maratonunu 4 saat 30 dakikada tamamlamıştı. Seçkin atletler de gebeyken antrenman yaparken, doktorlar 38 hafta 5 günlük hamileyken maraton koşan Miller gibisinin çok ender olduğunu belirtiyorlar.
francia-jackson.jpg

DOĞURDU MAÇA ÇIKTI
Amerika kıtasının en iyi pasörlerinden, Dominik Cumhuriyeti’nin milli voleybolcularından, Mirador Santo Domingo takımının oyuncusu Francia Jackson, Katar’da en çok ilgiyi toplayan isim olmayı başardı. Yeni doğum yapan Jackson, bir hayli dikkat çekti.

Katar’da devam eden Dünya Kulüplerarası Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Jackson, 3 hafta önce doğum yapıp, lohusa döneminde sahaya çıktı. Dominikli yıldız oyuncu, 1.68’lik boyu ile zaman zaman blok yaptı, smaç vurdu, plase attı. Normal kilosu 71 olan ve esnek bir yapıya sahip olan Francia Jackson, 90 kiloluk haliyle sahaya çıktı...

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
:) bunlar isi bilmiyor ben olsam nazlanirdim da nazlanirdim hayat mi arkadas bu yat keyfini cat :kahkaha:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
tabi arkadas ne bu robot sistem gorevleri sirala
1 kos yapildi
2 dogum yapildi
3 mac yapildi
4 temizlik yapildi
:kahkaha::kahkaha::kahkaha::kahkaha:
bu ne arkadas yan gel yat kocanin isi ne o kadar 9 ay tasidin ettin ulen sefasini sur gitsin calisin kocan arkadas :kahkaha::kahkaha:

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
sagol canim benim bak sende hamilesin dogum yapina aman diyim bu caliskan hatunlar gibi hemen ayaklanma nazlan niyazlan salla gitsin isleri :sila::sila:

OP
T

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
dinleyeceğim seni şekerim ben normalde nazlanırım şimdiden bıktırdım kocamı..
Bu haberi okuyunca moralim bozuldu millet maratona katılıyor biz oturduğumuz yerden kalkamıyoruz tembelleniyoruz diyordum.
Ama sen haklısın...
Bu fırsat her zaman gelmezzz

H

Hera

Misafir
Bencede bu fırsatı değerlendir canım 9 ay sonuçta doğurunca naz niyaz artık zor olur ozamanda bebişin nazı olacak herkes ona odaklanacak değerlendirmek şart :foto: :cokkomik:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
gerçekten Amerikalılar naz yapmayı bilmiyor :D benim hocamın da suyu sınıfta geldi, ertesi sabah (yaklaşık 16-17 saat sonra) kadın okuldaydı :D biz millet olarak naz yapmayı seviyoruz :D

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
nazlanıcan niyazlanıcan ama önce o nazları çekecek bir kocan olacak.
nerde o günler :ajan:

H

Hera

Misafir
gerçekten Amerikalılar naz yapmayı bilmiyor :D benim hocamın da suyu sınıfta geldi, ertesi sabah (yaklaşık 16-17 saat sonra) kadın okuldaydı :D biz millet olarak naz yapmayı seviyoruz :D

Yani oderece :1: :elis: :nazo: Şaka bi yana sağlıklı bir hamilelikversinde Allah yatırmadan İnsan her işine koştursun Gerisi boş elbette son aylar artık zorlanır gece uykuları bile uyunmaz olur kocman karnıyla dönemez edemez Çıksad artık rahatlasam der insan Allah yardımcı olsun tüm Hamişlere :utan:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
son haftasında maratonmu koşmuş:acep:
hayat ne garip biz bebek düşmesin diye hep uzanıyoruz ayaklanmıyoruz..:acep::acep::acep:

OP
T

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Ilahiii kizlar cok hossunuz....:kahkaha::kahkaha:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
:sok 39 haftalık hamile bir kadın nasıl olurda maratona katılabilir :kahkaha: Benim yürümeye canım istemiyordu :cokkomik:

Diğeri de çok garip ya :hihi: Doğum yap 3 hafta sonra ... :cokkomik: :cokkomik:

OP
T

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Valla nazlanmayi bilmiyorlarmisss...
Ben 2 aylik hamileyim nasil tembellik var ustumde anlatamam... helede aksamlari herseyi kocamdan istiyorum... cekecegimiz var diyor:)
Bende baba olmak zorrr:cokkomik:
Anne olmak daha zor diyorum-rgulu

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar