İğneli Epilasyon ve Acı Tecrübelerim

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Lazer epilasyonumu maalesefki kötü bir şekilde bitirdim çünkü inanılmaz kızdım ve terkettim lazer epilasyoncumu:hayir:

Bir arkadaşımın vasıtası ile epilasyoncu arkadaşı ile tanışmaya gittim dün itibari ile..
İş yerime yakın mesafede idi bende hemen yol aldım arkadaşın salonuna doğru:uc:
Havva hanım bu işi 15 yıldır yapan bir bayan...İlk önce referansımı söyledim beni aydınlatmak üzere salona aldı..Başladı anlatmaya!!!
Birde yanlış duydum sanırım ama evet doğru duymuşum Havva hanım lazer epilasyon yapmıyormuş ve sadece iğneli epilasyon yapıyormuş:sok
Ben hemen teşekkür edip iğneli epilasyonu düşünmediğimi ve lazer epilasyon istediğimi söyledim:bayil:
Yüzüme baktı,birde bıyık ve çene bölgeme baktı ve aynen şöyle söyledi..
Lazer epilasyına başlarken bu kadar tüyünüz var mıydı dedi?
Bende baktım aslında hayır dedim..Hiç bu kadar yoğun tüylerimin olmadığını son seasımda jilet ile aldığımı söyledim..
:sokBana böyle bakarak insan heleki bir bayan suratına nasıl jilet vurur yapmayın böyle vesveselere inanmayın dedi:bayil:
Ben o an neden diye sorduğumda bana ; bak canım kıl kökü öyle bir şeydirki,içindeki pigmenter oynandığı andan itibaren bu pigmentler resmen evrim değiştirir ve inanılmaz derecede hızlı ürerler ve hızlı bir şekilde ürerler dedi..
Heleki bir baynın yüzüne asla lazer epilasyonu önermiyorum dedi...Çünkü yaydığı ışık tüm yüzü etkiliyor ve hiç olmayacak şekilde yüzde kıllanmalar meydana getiriyor dedi...

O arada eşim geldi benmile birlikte dinledi bayanı,ama ben hala iğneli epilasyon olmayı düşünemiyorum.Ablamdan biliyorum ki çok acıyor ve inanılmaz dayanamıyorsun bu acıya..
Eşiminde yanımda olmasını fırsat bilip,bir kere deneyelim dedi,eğer ağrırsa dayanamazsan bırakırız dedi.
Eşimde çok ikna etti,en kesin çözümü bu ise bir kez dene bakalım,haydi ben bitene kadar yanında bekleyeceğim dedi,ondan da cesaret alarak TAMAM dedim:bayil:Halen nasıl tamam dedim inanamıyorum kendime:kptmya:

Girdik odaya çenemden başladı kadın,tek tek kıl köklerine iğneyi batırarak elektrik veriyor,ilkinde acımadı dedim,tüm çenem bitti bile...:sok
Ama bıyıklarım için aynı şeyi söyleyemiyeceğim maalesef,o kadar canım yandıki bu acının tarifi yoktu inanın..
Resmen işkence yatağında her yerim iğne yaparak bana işkence ediyorlar gibi geldi...Başladım hüngüre hüngüre ağlamaya:gitme:Neden ben diyorum,Neden Allah'ım,neden ben!!!:aglayan:

Tam 1 buçuk saat sürdü seansım aynaya baktığım dudaklarımın üstü şişmiş kocaman olmuştu.Ama batıklarım gitmiş yüzüm parıl parıl parlıyordu:sok
Çektiğim acıya deydi belki ama inanın bu acının tarifi yok maalesef.
3 tane krem verdi bu sabah aldım başladım..
Birde sabah kalktığımda dudaklarımda silikonlu gibi şişmişti,inanılmaz dudaklara sahip oldum iğneli epilasyon sayesinde:D
Hemen kırmızı rujumu sürdüm ve çok seksü oldum diyebilirim,o dolgun dudaklarımla

Bu işin şakası ile konumu tatlıya bağlamak istedim ama,bu acılar sonrası ikinci iğneli epilasyona gidermiyim kararsızım ama,iğneli epilasyona başlamk isteyen arkadaşlarım olursa bu yazımı okumalarını ve bu acıya dayanırım diyenlerin başlamalarını öneririm..
Sevgiler,tüysüz günler dilerim:hhhhhh:

böcegimm

Daimi Üye
Tepki
284
ah canıım geçmiş olsun ne diyim,eğer tüğlerden tamamen kurtulucağına inanıyorsan bence dewam et altı üstü seanslar bitene kadar çekecen acısı sonrası kılsız tüysüz bir hayat...
benim yan komşum wardı daha bekarken 5 erkek 1 kız kardeşler en küçük olan kızdı,28-29 yaşlarında falan,bir gün yakından gördüm kızda resmen bildiğin sakal we bıyık ben şok oldum tabi şaşırdım,allahım dedim onca abinin yanında bu da erkek olucaktı da son anda mı kız oldu acep :sok berbat bi görüntüydü,erkekler traş olduktan 1-2 gün sonra hani hafif sakal çıkar ya kız da aynen öyle geziyordu:saskin:
neyse çok uzatmıyım bi gün bu abla evlendi aradan geçti 2 yıl falan otobüste karşılaştık bi baktım ki ağzı yüzü şiş,dudaklar aynen dediğin gibi angelina jolie olmuş :kptmya:
dedim noldu kaza mı geçirdin :sok yok dedi iğneli epilasyona gidiyorum,acıyo falan ama faydasını gördüm dewam ediyorum...... inşallah yazımın sana da faydası olur cicim,belkim cesaret gelir :cicek:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
:sok:sok:sok:sok:sok

Ahanda böyle okudum resmen yazdıklarını Şahmarancım.:sok

Ya ben hayatta yapamam zaten. Ağdayla bile çıldırıyorum:kptmya: Ama sonu güzel bitecekse devam et canım.

Şu Angelina Jolie dudaklarını da görseydik bare:ciklet:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ah canıım geçmiş olsun ne diyim,eğer tüğlerden tamamen kurtulucağına inanıyorsan bence dewam et altı üstü seanslar bitene kadar çekecen acısı sonrası kılsız tüysüz bir hayat...
benim yan komşum wardı daha bekarken 5 erkek 1 kız kardeşler en küçük olan kızdı,28-29 yaşlarında falan,bir gün yakından gördüm kızda resmen bildiğin sakal we bıyık ben şok oldum tabi şaşırdım,allahım dedim onca abinin yanında bu da erkek olucaktı da son anda mı kız oldu acep :sok berbat bi görüntüydü,erkekler traş olduktan 1-2 gün sonra hani hafif sakal çıkar ya kız da aynen öyle geziyordu:saskin:
neyse çok uzatmıyım bi gün bu abla evlendi aradan geçti 2 yıl falan otobüste karşılaştık bi baktım ki ağzı yüzü şiş,dudaklar aynen dediğin gibi angelina jolie olmuş :kptmya:
dedim noldu kaza mı geçirdin :sok yok dedi iğneli epilasyona gidiyorum,acıyo falan ama faydasını gördüm dewam ediyorum...... inşallah yazımın sana da faydası olur cicim,belkim cesaret gelir :cicek:

Evet canım şişlik ve acı yapıyor..Ki halen yüzüm normale dönmüş değil..
Anlattığın kişi kadar tüyüm belki yok ama çıktığı zamanlarda aynen o anlattığın gibi oluyor bende de..Kara kara bir iz iğrenç duruyor:uzgun:heleki ben çalışan bir bayanım ve güzelliğime düşkün olan ben inan aynalara küsmüştüm resmen:gitme:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
:sok:sok:sok:sok:sok

Ahanda böyle okudum resmen yazdıklarını Şahmarancım.:sok

Ya ben hayatta yapamam zaten. Ağdayla bile çıldırıyorum:kptmya: Ama sonu güzel bitecekse devam et canım.

Şu Angelina Jolie dudaklarını da görseydik bare:ciklet:
Angelina benim dudaklarımın yanında halet etmiş şekerim:sigara:

nurci

Daimi Üye
Tepki
516
Kızlar bende evlenmeden önce yüzüme lazer epilasyon yaptırmıştım. İlk zamanlarda herşey yolundaydı. Aradan bir buçuk iki yıl geçtikten sonra yeniden tüyler çıkmaya başladı hemde anormal biçimde,erkke gibi. Derken ben iyice bir araştırdım bu işi. Meğer lazer epilasyon cihazları çeşit çeşitmiş. Foto epilasyon denilen IPL epilasyonlarda (ki benim yaptırdığım böyleydi) bir kaç yıl sonra tüyler yeniden çıkıyormuş. Alexendrt (ismi tam htırlayamadım tam olarak yazılışı böyle olmayabilir) lazer denilen soğutmalı sistem lazer cihazlarında tüylerden tamamen kurtulmak mümkünmüş. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çok koyu olmayan tüylere atış yapılmması gerekiyormuş. Eğer bu tüylere atış yapılırsa eskisinden daha gür çıkabiliyormuş. Bu yüzden çok iyi araştırıp iyi bir yere gitmek lazım. Bide iğineli epilasyonun daha iyi olduğunu duydum ama ben cesaret edemedim,kızarıklıklar geçmezse işe gidemem diye. Bide arkadaşlar paket programlara kanmmak gerekiyor. Arkadaşım tüm vücut için 1.750 vermiş ve başlamış, çabuk bitsin diye çok yüksek enerji vermişler ve vücudunda yanık izleri oluşmuş. Ben İstanbulda yaşıyorum bakırköyde bir merkeze gidiyorum çok memnun kaldım. Eğer isim verebiliyorsak isminide verebilirim.

amed

Aktif Üye
Tepki
208
benim yengem igneli yapti acisi zor ama sonuc harika oldu
bende koltuk alti icin gidecem bakalim nasil dayanacam tirsiyom bayagi ...
aci icin bir igne yapiliyomus ama yaralarin iyilesme sureci uzuyomus...

R

Rosie

Misafir
yüze lazer yaptırılmıyo mu yani..düşünüyordum ben aslında :acep:

naime

Yeni Üye
Tepki
0
ama keşke emla krem sürselermiş. benim epilasyon uzmanım krem kullanıyor işleme başlamadan önce.gerçi acının %30 kısmını alıyor ama çok şükür o kadarı yetiyor. öyle dayanılmaz acılar falan yok.:lilav:

anthrauss

Yeni Üye
Tepki
1
merhaba bayanlar

ya yazılarınızı okudum ve sıteye uye oldum.. Bır angelına jolie'de burda oturmakta.. dudagım normalının 3 katına cıktı... dudaklarım kapanmıyo.. ben ıgnelı epılasyonu ılk 1999da yaptırdım o zaman cok acıyor ve yara kabugu olusuyordu. sımdı cok farklı artık ız yok ve ılk seansta cene altında %80 azalma oldu ve acısızdı. dudak cok acıdıgından uyusturarak yaptırdım ve en azından 2 kerede bıtecek tamamen. bundan dolayı cok mutluyum. sonrasında bacak kol ve kolaltına yaptırıcam epılasyon yapan kadın dıyorkı kolların sadece 1 seans surer onu nısana bırakalım. ama su anda hastanede doktorların kullandıgı maske ıle dolasıyorum..dudaklarımdan dolayı kendımı cok kotu hıssedıyorum. hıc guzel degılım :(

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
bende düsünüyordum ama o acıya sanırım dayanamam ağdaya devammm :d

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar