İbretli Sözler

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
51buyuk.jpg

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ecel gelince

Bir ihbar yapılmış, dün gece sabaha karşı. Daha gün tam ışımadan, şehir uykudan uyanmadan. Birinin eşkali verilmiş, tam olarak bilinmese de hayal meyal görülmüş.
Arayanın sesi titrediğinden, ne dediği tam olarak anlaşılmamış. Nefes nefese imiş, duyulmasın diye de çok kısıkmış sesi. Anladıkları kadarıyla almışlar adresi, bilmem kaçıncı tekrardan sonra çözmüşler bu bilmeceyi. "O geldi sonunda. Yetişin kurtarın beni" diyormuş her kelimenin ardında.
Bu sabah ezanla birlikte bir de sela verildi.
Anlayamadık, bu kadar acil kim terketti bu şehri. Acısı kulaklarımıza, değdi.

Selayı dinlerken, karşı apartmanın önünde ki sesler artınca kalkıp, araladım pencereyi. Ölmüş karşı komşumuz sabaha karşı ansızın.

Hem de telefon başında. Şaştım o saatte kimi aramış ki?
Polisler konuşurken, duydum.
Bir not bulmuşlar ellerinin arasındaki kâğıtta.

"Ecel kapını çaldığı zaman, evi telaşa verme. O geldiği zaman sen gitmiş olacaksın."

saadet bayri

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Menfaat bir sandalye gibidir. Onu başının üstünde tutarsan seni ezer, ama ayaklarının altına alırsan seni yüceltir.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bir milletin ıslahı kötülerin imhasıyla değil, neslin eğitim ve terbiyesi ile mümkündür.

Kanuni Sultan Süleyman

G

guzelcem

Misafir
Canısı ibretli sözlerden okudukça ders almalıyız yada aklımızı başımıza getirmeliyiz emin ol okudukça kendime geldim ne yapıyoruz nereye gidiyoruz kul olarak dedim ŞAHMARANCIM güzel yüreğine sağlık arkadaşım devamını istiyorum senden sana müteşekkirizemeğine sağlık

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
bu sayfayı yeni gördüm , hepsi birbirinden ibretlik.teşekkürler.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar