Hint bulbullerim

OP
E

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Su an cep telefonundan yaziyorum canim,malesef bilgisayar yok.Zaten yavrular cok kucucuk bi et parcasi gibi.Anne kus yavrularin ustunde yatiyor usumesinler diye.Ancak yavrulari beslerken goruyorum.Hint bulbulleri kucuk kuslardir,muhabbet kusu gibi konusmazlar.Yalnizca erkek kuslarin kendine has vicirdanmaya benzer otusleri vardir.Bakimi zor degil.Kendi yuvalari var,yemleri,yumurta mamalari,vitaminleri,kalsiyum taslari ve kumlari var.Bu kadar.Ama cok sevimli ve hareketli kuslar.Ilerde resim koyucam insallah.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Resimlerini bende bekliyorum canım:huhuu:
Flamingocum ifaden de anladığım kadarıyla sen ilk defa duyuyorsun bu kuşu öylemi?:huhuu:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
evet sılam ilk defa duyuyorum..

hint-bulbulu--zebra-ispinozu-_8110.jpg

Hint bülleri bu canım çok şirinler değilmi:huhuu:Benimde bir muhabbet kuşum var büyük kızımın aşığı onunla birlikde yaptıklarını görseniz inanamazsınız bir kuş kendini kedi gibi sevdirirmi bizimki yapıyor işde:gul:kızım onu avcuna alıyor ve onun kedigibi okşuyor bizimki ne uçuyor nede başka birine gidiyor kızımı gördüğünde aşkşuuum diyo:gul::gul:kızıma da diyorum ikinizi yakında evlendircem diye:gul:

Ahraz

Daimi Üye
Tepki
2.294
Benim de hint bülbüllerim var.şuan 1 yavruyu büyüttüler.bi hafta sonra yine 4 tane yumurta bıraktılar yuvaya şuan yavruları çıkmış besliyolar 2 haftaya kadar onlar da yuvadan atlar.Çok seviyorum onları hergün çeşit çeşit fotoğraflarını çekiyorum::bebecik
İsterseniz benimkilerin resimlerini buraya atabilirim bi de siz tanışın benimkilerle

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Kendi konunu aç ozaman suphiyecim bunlarda benim hint büllerim diye:huhuu:bizlerde görmüşüz oluruz ekle tabikide:sevindirikasli:

OP
E

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Farketmez canim sen bilirsin merak ettim kuslarini.Benim 4 tane hint bulbulum var.2si bir cift,2 si bir cift.Ciftlerden birinin cikti yavrulari 2 tane.Digerininde 5 tane yumurtasi var,nasip artik yumurtalar bos mu,dolu mu belli degil.Cok seviyorum onlari sabah kalktimmi ilk isim onlarin yanina gidip konusuyorum.Ozellikle banyo yaptiklari zaman cok tatli oluyorlar.

Ahraz

Daimi Üye
Tepki
2.294
Resimleri yükledim bakarsın,benimkiler daha tatlı eminim:sirin:
Ben de onların en çok banyo yapışlarını seviyorum ama uzun zamandır banyo yapmadık,yavrulardan dolayı:huhuu:En sevmediğim tarafları da sabahın 4 ünde bağırmaları ve beni o güzel uykumdan etmeleri:tskler:

OP
E

EmetliEmine

Daimi Üye
Tepki
325
Evet sabahin ilk isigiyla basliyorlar otmeye.Bazen cok kiskaniyorum ben bu kuslari yahu,eslerine oyle ozen gosteriyorlar ki devamli dipdibeler,birbirlerini kasimalar felan.Esimede bazen egleniyorum bi kus kadar olamadin diye.Tek baslarina hayatta durmuyorlar.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar