Hey Gidi Günler Hey..!!

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
images.php

HEY GİDİ GÜNLER HEYYY!!!

90'lı yıllar...Hayatımın en güzel yılları...Çocukluğumun özlem dolu zamanları...

Ne güzeldi o günler...Beş taş oynar,ip atlardık.Çamurdan tencereler bebekler yapar,kuruması için balkona koyardık.Çocuk aklı işte...
Eve gittiğimizde ellerimiz çamur içinde olurdu,dirseklerimize kadar çamur.Arkamıza saklardık çamurlu ellerimizi.

Küçücük kalbimizde hayata dair büyük umutlar beslerdik.Kimimiz büyüyünce öğretmen olacaktık,kimimiz doktor.

Okulun arka sokağındaki bakkaldan leblebi tozu alırdık,bayılırdık onu öksüre tıksıra yemeye

Sene sonunda hatıra yazdırırdık birbirimize.Hersene bir ritüel haline gelmişti artık anı defterine yazı yazdırmak.

Gazetelerin verdiği kartonlardan çıkan evleri yapar,saklardık.Sonra tasolarımız vardı,biriktirirdik.Erkek çocukları da misket(enek:)) oynar,gazoz kapağı biriktirirlerdi.

Bayramları iple çekerdik.Bir gece öncesinden ayakkabıalrımız,giysilerimiz başucumuzdaki sandalyede asılı olurdu.Topladığımız şeker kağıtlarını atmaz,bileklikler kolyeler yapardık.

Hiç unutmam.Madonna'nın o zamanklar çok meşhur bir şarkısı vardı.Dilim döndüğünce uydurarak söylemeye çalışırdım.:sarki:Arkadaşlarım gülmekten kırılırdı.Bir daha bir daha söyle diye tempo tutarlardı.

Mümkün olsaydı eğer bir günlüğüne bile olsa yeniden dönmek isterdim çocukluğuma.

O en saf,en temiz,en masum çağıma.

images.php

18.10.2009\Fındık Kurdu

Yaışma için hazırlamıştım arkadaşlar... Geçmiş silinince sizinle paylaşmak istedim

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
ah fındık_kurdum ahhhhhhhhhh
taaaa eskilere götürdün beni ya
ah çocukluğum ah
geri gelebilse keşke ah bende çamurlarla oynamayı ççok severdim kap canak yapar masa sandalye bebek yapıp oynardım
rahmetli büyükbabam biraz kumla çimento getirmişti birşey yapacaktı
onların evde olmadıgı birgünde ben deli ben
dayımın oğluyla oynarken hadi gel azcık şuraya beton dökelim dedim
başladık kumla cimentoyla oynamaya ve biz kurulugun altınıda bir yere başladık şap atmaya büyükbabam geldi bize bir kızdı hiç unutmam
erkeklerle gazoz kapak oynardım futbol filanda sonra onları döverdim
mahalleye erkek çocuk sokmazdım
birgün iki erkek kardeşi evire cevire dövmüştüm ama ne dövme :gul:
birgünde gazoz kapak yüzünden kızkardeşim ve kiraçımızın kızı ve oğluyla kaybolmuştuk
ah o günler ah gerigetirebilsem ah

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
ne günlerdi o günler.bende özlüyorum bazen çocukluğumu.O günlerde olsaydım doyasıya bıkmadan usanmadan sadece oyun oynardım.Annem hadi yavrum yemek yicez artık eveeee diye bağırdığında öyle sinirlenirdimki :uzgun: ... bahçede oyun oynamak en güzel hobilerim arasındaydı.

çamurdan pastalar yapardık.karıncaları öldürdüğüm sinek ve yediğim çekirdek kabuklarıyla doyururdum :eek:ys:

Çocukluğumda yaşadığım o bayramların tadı yok artık.Yeni yeni,cici cici kıyafetlerimi giymek için can atardım bayram sabahı gelsin diye.El öpüp para toplamak okadar hoşuma giderdiki :kahkaha:

ah o günler ahh ... :dertli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar