Her Bebek Doğmadan Bi Gün önce Allah ile Konuşur

sementha

Daimi Üye
Tepki
3.398
Bir zamanlar dogmak üzere olan bir çocuk varmis. Ve dünyaya gidecegi gün Allah'a sormus:

"Bu kadar küçük ve korunmasizken dünyada nasil yasayacagim?"

Allah "Meleklerimin arasindan senin için bir tanesini seçtim. O seni bekliyor olacak ve seni hep koruyacak." diye cevap vermis.

"Ama lütfen söyle bana, burada Cennet' te hiçbirsey yapmadan sarki söylüyor ve gülümsüyorum, ben böyle çok mutluyum."

"Senin melegin de sana sarkilar söyleyecek ve sana hergün gülecek. Sen de o melegin sevgisini hissedeceksin ve mutlu olacaksin."

"Peki insanlar benimle konustuklarinda ben onlari nasil anlayacagim, ben onlarin dilini bilmiyorum ki."

"Melegin sana dünyadaki sözlerin en güzelini ve en tatlisini söyleyecek, ve görebilecegin en büyük sabir ve ilgi ile sana konusmayi ögretecek."

"O zaman seninle konusmak istedigim zaman ne yapacagim?"

"Melegin senin ellerini birlestirecek ve sana dua etmeyi ögretecek."

"Duydum ki dünyada kötü insanlar varmis. Beni kim koruyacak?"

"Merak etme, melegin seni hayati pahasina dahi olsa savunacak."

"Ama ben seni göremeyecegim için çok mutsuz olacagim."

"Melegin sürekli sana benden bahsedecek ve sana bana nasil tekrar ulasabilecegini anlatacak, ama beni göremesen de ben hep senin yaninda olacagim."

Tam o esnada Cennet'te ki huzur ortamina dünyanin homurtulari karismaya basladi. Dünyaya gitmek üzere oldugunu anlayan çocuk aceleyle son sorusunu sordu:

"Peki Allah'im simdi gitmek üzereyim, lütfen bana o melegin ismini söyler misin?"

"Melegin ismi önemli degil, sen ona 'Anne' diyeceksin."
alıntı

BELKIS

Daimi Üye
Tepki
307
ayyy anneler melektir :) annecimmmmm seni çok seviyorummm kocaman kız oldum ama halen gülümsemesiyle sevgisiyle korumasıyla yanımda :):)

munise

Daimi Üye
Tepki
365
Arkadaşlar her zaman söylüyorum ANNElerinizin kıymetini bilin.ANNEM yaşasaydıda ona bir kere daha sarılsaydım.Tüm annelerin ellerinden öpüyorum.

dilruba

Aktif Üye
Tepki
184
Ayy canım annem benim ... Şİmdi annem kütahyada ben gebzedeyim :( ama 1 2 haftaya kadar bizi ziyarete gelecekler :) o yüzden mutluyum canım annem benim

yeşil

Daimi Üye
Tepki
903
cnm ben bu konuyu açmıştım ama yinede güzel paylaşım emeyine sağlık anneler melektır onlara can kurban

OP
sementha

sementha

Daimi Üye
Tepki
3.398
cnm ben bu konuyu açmıştım ama yinede güzel paylaşım emeyine sağlık anneler melektır onlara can kurban

canım konumun tarihine bakarsan 1 sene önce açmışım ben bunu hemen hemen...senin açtığın tekrar olmuş sanırım hatırlattığın için teşekkürler hemen bakıyorum konuna :D:D

benim dünyam

Aktif Üye
Tepki
131
canım annem anne oldum...ama hala seni görmeden yapamam biliyosun...seni çok seviyorum anneciğim...sabah kahvelerini sensiz içemem...allah senin ömrüne ömür versin....iyiki benim annemsin...

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
annecim seni çoooookkk çooook ama çooookkkk seviyorum iyi ki varsın iyi ki yanımdasın...:sarilma:

ŞENAY

Yeni Üye
Tepki
2
:rose::rose: Canım Annem Seni çok özlüyorum çok Seviyorum Sen Benim Bitanemsin... Allah Acını Göstermesin Bana... Sen Benim Tek Dayanağım Tek Varlığımsın... :rose::rose::iloveyou::iloveyou::iloveyou:

B

başak

Misafir
canım annem seni okadar çok seviyorumki dogurmamış olsan bile ancak bukadar sevebilir bir anne evladını benimle aglar benimle gülersin kurban olurum sana bütün anneler melektir sende benim bitanecik melegimsin annemmmmmmmmmmmm allah acılarını göstermesin

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
Çocuğun Meleği

Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazırlanan bir çocuk,Yaratıcısına sormuş:
-Kısa bir süre sonra beni dünyaya göndereceğini söylediler,fakat ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki orada nasıl yaşayacağımı bilemiyorum!

-Tüm meleklerin arasından bir tanesini senin için seçtim.O,seni bekliyor.Meleğin sana her gün şarkılar söyleyecek ve sana gülümseyecek,böylece sen onun sevgisini her zaman üzerinde hissedecek ve mutlu olacaksın.

-Peki!İnsanlar bir şey söylediklerinde dillerini bilmeden söylenenleri nasıl anlayacağım?

-Meleğin sana dünyada duyabileceğin en güzel,en tatlı sözcükleri söyleyecek,sana konuşmayı dikkatle ve saygıyla öğretecek.

-Dünyada kötü insanların olduğunu duydum.Beni onlardan kim koruyacak?

-Meleğin seni hayatı pahasına koruyacaktır,merak etme!

O sırada bir sessizlik olur ve dünyadan sesler gelmeye başlar.Çocuk gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru daha sorar:
-Eğer gitmek üzere isem lütfen söyler misin,benim meleğimin adı nedir?

-Meleğinin adının önemi yok. Sen ona ANNE diyeceksin.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar