Hayalet Bezeler - Resimli - Cocuklara özel

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
Malzemeler:
3 yumurta akı
1 su bardağı toz şeker

Gözler için damla çikolata
Sıkma poşeti
90 dereceye ısıtılmış fırın.

Yapılışı:
Yumurta aklarını dikkatlice sarılardan ayıralım, toplu iğne ucu kadar bile karışmamalı. Akları kar haline gelene kadar 7-8 dakika çırpalım. Yumurta akları katılaşıp bembeyaz olunca, bir yandan çırpmaya devam ederken, bir yandan da içine toz şekeri her seferinde 2 çorba kaşığı kadar olacak şekilde ekleyelim. Azar azar eklediğimiz toz şeker eriyinceye çırpıp biraz daha toz şeker ekleyelim. Tüm toz şeker bitene kadar çırpmaya devam edelim. Toz şeker eriyip, hamur çırpmakta zorlanırcasına katılaşınca çırpmayı durdurup, hamuru bir sıkma poşetine dolduralım. Ucunu ya 1 cm çap olacak şekilde keselim ya da en iri yuvarlak ucu takalım.

Yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye önce küçük bir daire sıkalım, sonra bir kat daha daire çizmeye devam edelim ve ortaya gelip yukarı doğru az daha sıkıp sıkmayı bırakalım. Sıkma poşetini yukarı doğru hafifçe çekelim ki sivri kısımlar oluşsun. Tüm bezeleri yaptıktan sonra damla çikolatalar ile gözleri yapalım. Damla çikolataları içe doğru bastıralım ki pişerken düşmesinler.

Önceden ısıttığımız 90 derecedeki fırında yaklaşık bir saat kadar beyaz kalacak şekilde pişirelim. Pişerken kontrol edelim, kızarmasınlar.

tarif ve resim acemisef ten alinti

ama asadaki resimler bana ait bitmis halini fotoladim canlarim
umarim begenirsiniz
tuanam bayildi büyük bir keyifle yedi
ki ben bezenin tadina doyamiyorum bile

Uploaded with

Uploaded with

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
0580a2708880.gif

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
tsk ederim güzel yorumlariniz icin:hhhhhh:

canikom normal firin turbo yada fansiz ne inan anlamadim kusuruma bakma lütfen :(

Tepki
61
canım turbo olunca alt üst çalıştığı gibi sıcakhava akımıda pervane ile üfleniyor.diğerindede sadece eski tip fırın gibi alt üst beraber çalışıyor sadece.umarım anlatabidim:panter::hhhhhh::hhhhhh::hhhhhh:

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
simdi anladim canim
ben alt üste ayarlayip pisirdim
ama o turboda var yani pervane onunla denemedim canim

guzelcem umarim denersin oglusunda begenir:hhhhhh:

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
canlarim sekermi seker yorumlariniza saglik
acucuk utandim ya cok saolun güzel yorumlarinizi esirgemediginiz icin:hhhhhh::hhhhhh::hhhhhh:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Şu bezeyi yapamıyorum ya :ne: ama bir dahaki sefere senin tarifinle yapıcam periliçem ellerine sağlık

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar