Hamilelikte astım ilaçları güvenli mi?

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.530
hamilelikte-astim-ilaclari-guvenli-mi--3022804.Jpeg

Hamilelikte astım ilaçları güvenli mi?

Astım hastası olanların hamilelikte bu ilaçları kullanması güvenli midir? İşte konuyla ilgili Baby Center uzmanlarının yorumu…

Hamilelikte astım ilaçlarının alınmasının güvenli olduğunu gösteren pek çok araştırma yapılmıştır. Genellikle sorun teşkil etmeyen bu ilaçlar yine de kontrol altında alınmalıdır. Hamilelik söz konusu olduğunda doktorunuzla mutlaka görüşmeniz gerekir.

Hamilelikte yapabileceğiniz en iyi şey astımı kontrol altında tutmaktır. Yoğun ataklardan kaçınmak ve oksijen seviyesini normalde tutmak önemlidir. Aksi takdirde bebeğiniz de zarar görebilir.

Astım genellikle hamilelikte durağan hale gelen bir rahatsızlıktır. Nadiren daha da kötüleştiği de görülebilir. Ancak bunun en temel nedeni ilaçların aksatılmasıdır.

Doğum esnasında ise astım atakları görülme sıklığı çok azdır.
Milliyet

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Günlük hayatta 3'den fazla alınan astım ilacı zaten acil müdahele ile oksijene bağlanmayı gerektirirken gebelikte 2. kullanım sonrası hemen oksijen takviyesi öneriliyor.
Astım aslında huyuna gidersen kolay ama gitmezsen de inatcı bir hastalık.Astım atagının en cok sevdiği ise ilacını yanına almayı unuttuğun anlar :kedim:
Astımlı kedinin genel izlenimleri :gulegule:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar