Hamileliği sevmenin 10 nedeni

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378

hamileyken eşim benden yemek yapmamı asla beklemezdi.Bende çalışırdım işten eve geldiğimde yemekler hazır olurdu.Yerdik masayı toplardık ve hiçbişey yaptırmazdı daha bi üstüme titrerdi.Bacaklarımın altına yastıklar koyar böyle daha rahat ediyorsun derdi.kimbilir pervincim belki sende hamileyken eşin yemek yapmanı istemez-rgulu

alışveriş konusuna gelince ; hamileyken kendi başıma alışveriş yapıp dolu dolu poşetler asla taşımamışımdır.Tek başıma gittiysem mutlaka bikaç hafif bişey alır gelirdim ki eşimle markete gittiğimizde arabaya taşırken eşim hepsini alamazdı yardım olsun diye bikaçını ben almıştımda hemen bir market görevlisi gelip yardım etmişti.

bir keresindede pikniğe gitmiştik epey kalabalık.Karnım burnumda benim.Son bir ay bile yoktu.Üniversite öğrencileri vardı kalabalık bir grup.Daha malzemelri yerleştiremeden 2-3 kız öğrenci gülümseyen yüzlerle ellerinde dolu dolu bir tabak buyrun yaptıklarımızdan sizede getirdik belki kokusunu duyar canınız ister demişlerdi.

Konudaki her şık her kişiye uymak zorunda değil güzelim ama bi çoğu bana uyuyordu.O dönemde gerçekten çok farklı daha değerli,kıymetli,özel biri olarak görürdüm kendimi.

benimde eşimden yana sıkıntım yoktu canım hatta eşim benden iş beklemez ama yinede hamile olmak demek hayattan kopmak demek değil elbet bişeyler yapıcaz yemekte temizlikte benim kastetiğim yabancı insanlar çok duyarlı değil zaten şimdiki gençlik yeri geliyor yaşlıya bile yer vermiyor poşetine yardım etmiyorki genç birine sırf hamile diye yardım etsin

OP
Şekerpare

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
benimde eşimden yana sıkıntım yoktu canım hatta eşim benden iş beklemez ama yinede hamile olmak demek hayattan kopmak demek değil elbet bişeyler yapıcaz yemekte temizlikte benim kastetiğim yabancı insanlar çok duyarlı değil zaten şimdiki gençlik yeri geliyor yaşlıya bile yer vermiyor poşetine yardım etmiyorki genç birine sırf hamile diye yardım etsin

tabiki öyle canım.ya ben sanada cvp yazacaktım ama pervine yazarken unutmuşum :hihi:

çok haklısın.nesil git gide kötüleşiyor.

hamileyim diye sabahtan akşama yan gelip yatmakta yanlış.Eğer hamilelelikten dolayı hiçbir sıkıntı yoksa hareket etmek,bişeylerle uğraşmak lazım.İnsanın eşide her an yanında olmuyor.çarşıda oluyor işte oluyor.Ben birde çalıştığım ve bütün gün zaten yorulduğum için eşim ev işinin büyük bi çoğunluğunu benden almıştı sağolsun.

Benim bütün yazdıklarım pervinin cevabına yönelikti.Aç mı kalıcaz.Devlet yardımcı mı tutuyor da haberim yok yazmışya :kahkaha: ama ne olursa olsun insan kendini o dönemde daha bi özel daha bi değerli hissediyor.

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378

tabiki öyle canım.ya ben sanada cvp yazacaktım ama pervine yazarken unutmuşum :hihi:

çok haklısın.nesil git gide kötüleşiyor.

hamileyim diye sabahtan akşama yan gelip yatmakta yanlış.Eğer hamilelelikten dolayı hiçbir sıkıntı yoksa hareket etmek,bişeylerle uğraşmak lazım.İnsanın eşide her an yanında olmuyor.çarşıda oluyor işte oluyor.Ben birde çalıştığım ve bütün gün zaten yorulduğum için eşim ev işinin büyük bi çoğunluğunu benden almıştı sağolsun.

Benim bütün yazdıklarım pervinin cevabına yönelikti.Aç mı kalıcaz.Devlet yardımcı mı tutuyor da haberim yok yazmışya :kahkaha: ama ne olursa olsun insan kendini o dönemde daha bi özel daha bi değerli hissediyor.

olsun canım alıntı yapınca bende yazıyım dedim 2. hamileliğimizde umarım böyle güzel geçer eşlerimizden yana pervininkinide şimdi gördüm ya nerde öyle devlet:kahkaha:

OP
Şekerpare

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
inşallah canım inşallah Allah herkezi karısının kıymetini bilen,seven,sayan,koruyan eşlerle karşılaştırsın Bütün kadınlarımız mutlu olsun ki mutlu edebilsin. :panter:

elif20

Daimi Üye
Tepki
5.422
Türkiye'de malesef ki böyle bir şey yapmıyorlar .. benim yaşadıgım ülkede eğer hamileysen ve en önemlisi tehlikeli bi hamilelik geçiriyorsan bildiriyorsun devlet evine yardımcı gönderiyor ilk duydugum da çok tuhafıma gitmişti ama güzel bir uygulama :panter: düşük riskli bi hamilelik geçirdiğim içn devamlı yatıyordum hamileliğimin ilk 15 günü eşimin yanındaydım ve yemek-bulaşık o yapıyordu hep,temizliğe de kadın geliyordu eve. Eğer hamileliğimi orda geçiricek olsaydım bizde bildiricektik yardımcı gelsin diye ama tabi şu an annemlerin yanındayım.. Kşke Türkiyede de böyle bir sistem olsa ..

OP
Şekerpare

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Türkiye'de malesef ki böyle bir şey yapmıyorlar .. benim yaşadıgım ülkede eğer hamileysen ve en önemlisi tehlikeli bi hamilelik geçiriyorsan bildiriyorsun devlet evine yardımcı gönderiyor ilk duydugum da çok tuhafıma gitmişti ama güzel bir uygulama :panter: düşük riskli bi hamilelik geçirdiğim içn devamlı yatıyordum hamileliğimin ilk 15 günü eşimin yanındaydım ve yemek-bulaşık o yapıyordu hep,temizliğe de kadın geliyordu eve. Eğer hamileliğimi orda geçiricek olsaydım bizde bildiricektik yardımcı gelsin diye ama tabi şu an annemlerin yanındayım.. Kşke Türkiyede de böyle bir sistem olsa ..

aa süper bir uygulaymış.keşke burdada olsa -rgulu

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195

çok güzel bi uygulamaymış.zaten avrupada insana çok değer veriliyor.keşke burdada olsa öyle bişey

elif20

Daimi Üye
Tepki
5.422
Bazı şeyler bakımından Türkiye'ye göre yetersiz Kazakistan ama Türkiye'den iyi oldugu yerlerde var.. Mesela bu da benim çok hoşuma gitmişti doğduğu günden itibaren çocugunun kendine ait doktoru oluyor ve hasta olduğunda haber ediyorsun eve geliyor evde muayene ediyor gece dahi olsa ..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar