Haftanın en asabi günü Perşembe

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
takvim46424temmuz2010.jpg

ARAŞTIRMANIN SONUCU BÖYLE:

ABD’deki Northeastern ve Harvard üniversitelerinden bir grup araştırmacı, insanların haftanın hangi günü kendilerini nasıl hissettiğini analiz etmek için mikro paylaşım sitesi Twitter’ı kullandı.

Uzmanlar, analiz için anahtar kelimelerden oluşan bir liste hazırladı ve üç yıl boyunca yayımlanan 300 milyon mesajdaki sözcükleri teker teker inceledi. Elde edilen sonuçlara göre, gün ortasında ve hafta ortasında, insanların tam da işyerlerinde oldukları saatlerde insanların genel ruh halinin çöktüğü ve mutsuzluğun tavan yaptığı görüldü. Twitter kullanıcılarının en agresif oldukları gününse perşembeleri olduğu belirlendi. Araştırmaya göre günün en mutlu zaman dilimi sabahın erken ve akşamın geç saatleri. Haftanın en olumlu zamanı ise pazar sabahları.

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben pazarı severim en sevmediğim gün de pazartesi

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Pazartesi en asabi olduğum gün :dertli: Perşembe de en mutlu:D Çünkü ertesi gün Cuma ve tatil yaklaşıyor

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
senin öyle perşembeyi de sevmem ohoo daha pazara çok var die düşünürüm:alsana:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Ben perşembenin adını perişambe takmıştım.demek var bişi.hoş oldum olasıda pazar gününü sevmem :panter:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.535
ARAŞTIRMANIN SONUCU BÖYLE:

ABD’deki Northeastern ve Harvard üniversitelerinden bir grup araştırmacı, insanların haftanın hangi günü kendilerini nasıl hissettiğini analiz etmek için mikro paylaşım sitesi Twitter’ı kullandı.

Uzmanlar, analiz için anahtar kelimelerden oluşan bir liste hazırladı ve üç yıl boyunca yayımlanan 300 milyon mesajdaki sözcükleri teker teker inceledi. Elde edilen sonuçlara göre, gün ortasında ve hafta ortasında, insanların tam da işyerlerinde oldukları saatlerde insanların genel ruh halinin çöktüğü ve mutsuzluğun tavan yaptığı görüldü. Twitter kullanıcılarının en agresif oldukları gününse perşembeleri olduğu belirlendi. Araştırmaya göre günün en mutlu zaman dilimi sabahın erken ve akşamın geç saatleri. Haftanın en olumlu zamanı ise pazar sabahları.

Enteresanmış bugünde perşembe :miyagi:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar