Güzel ve Anlamlı Sözler

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Ülke Bölünsün İstiyorum;
- Yandaş, Yalakalar Bir Tarafa
- Onurlu, Şerefli, Üreten Emekçiler ve Vatansever İnsanlar Bir Tarafa...

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Her şey üstünüze üstünüze geliyorsa eğer, düşünün; belki de siz ters yöne gidiyorsunuzdur.'
Dostyevski

nk83

Admin
Tepki
83.528
İnsanlar ne kadar zeki olursa olsun, sevdiği kişinin bir sözüne kanacak kadar aptaldır...

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Dostu düşman sanma düşmanıda dost sanma bir gün karanlığa düşersen dostta tanımaz seni düşmanda

G

guzelcem

Misafir
Kendi kendime konuştuğum kadar, kimseyle konuşmuyorum..Sebep delilik değil.Sadece bilirim ki insanı sadece en iyi kendi dinler...

Bob Marley .

G

guzelcem

Misafir
Akılsız adam ne affeder ne de unutur; saf yürekli adam önce affeder ve sonra da unutur; bilge ise affeder ama hiçbir zaman unutmaz.

Thomas S. Szasz

G

guzelcem

Misafir
Varsın, hayra yorsun ellerin ellerimi.
Ki onlar, çoğalamayan iki eştiler önce.
İkileşemediler,
İki leştiler ya da sıvışamadılar dünyaya.
...
Özge DİRİK

G

guzelcem

Misafir
" Ayrılık kurtulmuştu yerçekiminden, ağırlığı yoktu / tüy gibiydi diyemem / tüyün de ağırlığı var / ayrılığın ağırlığı yoktu / ama kendisi vardı..."

Nâzım Hikmet RAN

G

guzelcem

Misafir
Ben;
Benden olgun insan isterim karşımda!
Benden dürüst,
En ufak dalgada,
Arkasını dönmeyecek kadar olgun...
...Arkamı döndüğümde,
Sırtımdan vurmayacak kadar güvenilir…
Bir o kadar cesaretli olmalı.
Yağmurdan ıslanıp,fırtınadan kaçmamalı.
Ayağı taşa takılınca kayadan korkmamalı.
İşine gelince sevip,
Zoru görünce bırakmamalı!...

Can Yücel....

G

guzelcem

Misafir
Gerçek kokusuyla, ahmağı kandıran yalan sözün kokusu, miskle sarımsak kokusu gibi, söz söyleyenin soluğundan anlaşılır. Hz.MEVLANA...bu sözünü çok severim.:acep::acep:

G

guzelcem

Misafir
İki parmağının ucunu gözüne koy. Bir şey görebiliyor musun dünyadan? Sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir. Görememek ayıbı, göstermemek kusuru, uğursuz nefsin parmağına ait işte.
· İnsan, gözden ibarettir aslında, geri kalan cesettir. Göz ise ancak dostu görene denir.
· A kardeş, keskin kılıcın üzerine atılmadasın, tövbe ve kulluk kalkanını almadan gitme.
· Bir gömlek derdine düşeceksin ama belki o gömlek kefen olacaktır sana.
· Dün geçti gitti. Dün gibi, dünün sözü de geçti. Bugün yepyeni bir söz söylemek gerek.
· Saman çöpü gibi her yelden titrersin. Dağ bile olsan, bir saman çöpüne değmezsin.
· O dağa bir kuş kondu, sonra da uçup gitti. Bak da gör, o dağda ne bir fazlalık var ne bir eksilme.
· Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra
· Gördün ya beni gamdan başka kimse hatırlamıyor, gama binlerce defa aferin.
· Nefsin, üzüm ve hurma gibi tatlı şeylerin sarhoşu oldukça, ruhunun üzüm salkımını görebilir misin ki?
· Ağzını kapa ve altın dolu avucunu aç. Ceset cimriliğini bırak da cömertliği seç.
· İnanmışsan, tatlı bir hale gelmişsen, ölüm de inanmıştır, tatlılaşmıştır. Kafirsen, acılaşmışsan, ölüm de kafirleşir, acılaşır sana.
· Doğruluk, Musa'nın asası gibidir. Eğrilik ise sihirbazların sihrine benzer. Doğruluk ortaya çıkınca, bütün eğrilikleri yutar.
· Bir kötülük yaptıktan sonra pişmanlık hissetmek Allah'ın inayet ve muhabbetine mazhar olmanın delilidir. Hz.MEVLANANIN sözleridir.

nk83

Admin
Tepki
83.528
Yüreği olmayanın kalbimi kırmasına müsade etmem! Beni bir saniyede unutanı ben iki saniye ile şereflendirmem.
YılmazErdoğan.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar