Günün Sözü (Resimsiz)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Hayatta unutamayacağımız en büyük pişmanlık, pişman olurum diye yapmadıklarımızdır..
Tolstoy

nk83

Admin
Tepki
83.518

'Hiç bir aptallık,sırf "kendisiyle aynı fikirde değil diye" birini aptal ilan eden birinin aptallığıyla boy ölçüşemez.'

nk83

Admin
Tepki
83.518
Hayatın en hüzünlü anı; mevsimine kapıldığın kişinin bahçesinde açabilecek bir çiçeğin bile olmadığını anladığın an'dır
14rHtvbec.gif

burcu13

Daimi Üye
Tepki
311
Özlemeyi kendine yediremediğinde, insan yorulmaya başlar.

Mesela artık daha az şarkı dinler. Çünkü hatırlamak istemez. Daha büyük kahkahalar atar. Çünkü ağlamaktan korkar. Daha çok konuşur. Ama daha az güvenir. Daha çok yalan söyler. Arkadaşlarına yalan söyler, ailesine yalan söyler, hiç tanımadığı ve ilk defa konuştuğu insanlara yalan söyler ve en kötüsü de, kendine yalan söyler. "Özlemiyorum" der, “Sevmiyorum ki" der. Ama daha fazla özlemeye başlar. “Unuttum" der ama daha fazla hatırlamaya başl...Daha fazlasını görar. Yalan söylemek, özlemeyi durdurmaya yaramazki. Gülümser. Etrafına gülümser, ailesine gülümser, sokakta annesinin elini bırakmasından korktuğu küçük kız çocuğuna gülümser, elindeki hasta çocukla para bekleyen dilenciye gülümser. Gülümser ama insan özlediğini her ne olursa olsun, ne kadar gizlemeye çalışırsa çalışsın, gece başını yastığa koyduğun anda hatırlar. Sabah olur, hayatına devam eder. Tek bir şey bekler, özlendiğini biraz olsun hissetmek. Ama bunu belki hisseder, belki hissetmez. Sonucu ne olursa olsun hayat devam eder.

Ve herkes sevebilir, herkes öpebilir, herkes koklayabilir, herkes dokunabilir ve herkes özleyebilir. Ama hiç kimse özlediğini kolay kolay söyleyemez. Hatta hiç kimse, şuan bu satırları okurken aklına gelen kişiyi özlediğini bile kendine yediremez. Ama özler.

çitlenbikk

Daimi Üye
Tepki
366
Eskiden derdim ki;
‘İnsanın başına gelebilecek en kötü şey, bir gün yapayalnız
kalmasıdır.’

Öğrendim ki;
‘Hayatta insanın başına gelebilecek en kötü şey, yapayalnız hissetmesine neden olan insanlarla yaşamasıdır. alıntı

nk83

Admin
Tepki
83.518
Çok yaklaşma yanarsın
resim
çok uzaklaşma donarsın
t09014.gif

Burçlarda bu sözü gördüm ekleyeyim dedim :hihi:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar