Genital Bölge Temizliği

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Genital bölge; bakterilere karşı en hassas ve korunmasız bölgelerden biridir. Doğru yöntemlerle temizlenmediği takdirde akıntı, kaşıntı, mantar gibi hastalıklarına neden olabilir.

2F593F70CF7CADFD479A6B6CCA4857.jpg

Psikolojinizi ve sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek genital bölge hastalıklarından korunmak için pratik ve etkili kuralları uygulamalısınız.

Doktorunuz önermediği takdirde genital bölge iç kısmını temizleyen ürünlerden kullanmayınız. Genital bölge içinde PH dengesinin ve yararlı bakterilerin korunması gerekir, aşırı temizlik bu bölgede hastalıklara ve tahrişe neden olabilir.

Tuvalet sonrası temizleme işlemi yaparken, bakterilerin yayılmasını önlemek için önden arkaya doğru yapmanız gerekir. Bu sayede idrar borusu yoluyla bakterilerin ulaşmasını önlemiş olursunuz.Mantar gibi genital bölge hastalıklarına neden olan bakteriler; nemli ve sıcak ortamlarda daha üremektedir. Bakteri oluşumunu önlemek için genital bölgenin kuru kalmasına dikkat etmelisiniz. Her gün iç çamaşırı değiştirmek, pamuklu çamaşırlar tercih etmek bölgenin kuru kalmasını sağlamak için faydalıdır.

Genital bölge temizliği için özel olarak üretilmiş ürünler; bölgedeki PH dengesinin korunmasına yardımcı olurken, zararlı bakterilerin yok edilmesini sağlar.

İş yeri, restoran, hava alanı, otobüs terminali gibi ortak kullanıma açık olan tuvaletlerde bakteri olasılığı yüksektir. Özellikle klozet bulunan tuvaletleri kullanmadan önce tek kullanımlık kâğıtlar sermeye, uzun yolculuğunuza çıkıyorsanız yanınızda bulundurmaya özen gösterin.

Günlük kullanım için uygun, çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz genital temizlik mendilleri ekonomik yöntemlerle genital sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Özellikle ortak kullanıma açık tuvaletleri kullandıktan sonra genital temizlik mendiliyle temizlenmeye özen gösterin.

İdrara çıkmanız gerektiğini hissettiğinizde ertelemeyin. İdrar içindeki bakteriler enfeksiyona dönüşebilirler. Kadınların sıklıkla karşılaştığı sistit sorunu idrar tutma nedeniyle oluşabilmektedir.

Düzenli olarak jinekolojik muayene yaptırmalı, sonuçlar değerlendirilerek önlem alınmalıdır. Sağlık sorununuz olmasa dahi jinekolojik kontrol yaptırmak olası hastalıkların erken tespitinde önemlidir.

Alıntıdır!

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kızlar ben genital bölge temziliğine çok önem veriyorum:) Bu yüzden mantar sorunuyla karşı karşıya gelirim çoğu kez. Fazla abartmakta iyi değil yani. En son Tansaş'tan Carefree'nin temizleme jelini aldım. Duş sonunda uyguluyorum. Bir de Watsons mağazasından mendil aldım, dışarı da kullanmak için.

başakk

Daimi Üye
Tepki
671
emeğine sağlık canımcım benimde hassas olduğum bir konudur bir ara çok abartıştım ph dengesini boşmusum soyuluyordu doktor bi süre yıkamam gerektiğini söyledi krem verdi şükür geçti şimdi iyi yani anlıyacağınız:eek:

G

guzelcem

Misafir
Canlarım en iyisi elma sirkeli su kullanın hem bakteri kaşıntı mantar ve kokulardan arındırıyor, doğum doktorum söylemişdi çok şükürler olsun ki ben arada bir uygularım sonuç mükemmel:eek:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
emeğine sağlık canım bence en iyisi sadece suyla temizlemek diğer anormal durumlardada bi krem kullanmak asla yıkama jeli mendili falan önermiyo dr lar

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Güzelcemcim,

Bende duydum elma sirkeli suyu:eek:

Çikolatacım, benim doktorum öneriyor. Ayrıca zaten içini değil, sadece dış yüzeyini yıkıyorsun:telefon:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Güzelcemcim,

Bende duydum elma sirkeli suyu:eek:

Çikolatacım, benim doktorum öneriyor. Ayrıca zaten içini değil, sadece dış yüzeyini yıkıyorsun:telefon:

Allah Allah ben bu konularda çok hassasım ve her türlü dr vs dinlerim tv de öneren çıkmadı şimdiye kadar hatta o kokulu pedler bile önerilmiyor mesela çünkü ph dengesi bozulurmuş canım omendillerden jellerden bu sefer vücut savunma için bakteri üretirmiş

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım vallahi bilmiyorum:) Zaten duşun sonunda öneriyorlar doktorlar ve ben hangi dr. agidersem gideyim herhangi bir sorun çıkmadı. Sadece içini yıkamak yasak; ama dıştan duşun sonunda yıkayabiliyorsun.

Zaten duş jeli gibi, ne gibi ph dengesini bozabilir ki? Tabii ki her zaman yapmak ve sık yapmak tehlikelidir. Duştan duşa yaptıktan sonra bir sorun yok. Mendilleri de sadece dışarıda kullandıktan sonra sorun yok. Her şeyin fazlası zaten zarar:cak:

melek25

Daimi Üye
Tepki
1.542
Allah Allah ben bu konularda çok hassasım ve her türlü dr vs dinlerim tv de öneren çıkmadı şimdiye kadar hatta o kokulu pedler bile önerilmiyor mesela çünkü ph dengesi bozulurmuş canım omendillerden jellerden bu sefer vücut savunma için bakteri üretirmiş

biara vajinit problemim olduğundan doktorun verdiği ilaçları almak için gittiğim eczanede eczacı kızın tavsiyesi üzerine temizleyici jel aldım ama aldığıma alıcağıma pişman oldum

kaşıntıdan öldürdü beni ,sorduğum bikaç kişi de daha aynı etkiyi göstermiş

sühoş

Daimi Üye
Tepki
775
Canlarım en iyisi elma sirkeli su kullanın hem bakteri kaşıntı mantar ve kokulardan arındırıyor, doğum doktorum söylemişdi çok şükürler olsun ki ben arada bir uygularım sonuç mükemmel:eek:

Kızımın doğumuna 20 gün kala mantar olmuştum.Nöbetçi doktor ilaç vermek istemedi ve bana 1 litre kaynamış soğumuş suyun içine bir çay bardağı sirke koymamı ve onunla yıkamamı söylemişti. Faydasını görmüştüm.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar