Gelin kaynana sorunları

nesrin toker

Yeni Üye
Tepki
11
merhaba arkadaşlar! gelin kaynana başlıklı cevaplarınızı okudumda her kes üç aşağı beş yukarı karşılıklı yaşamış bu problemi,aslında herkesin yaşadığı bu problemleri gözlemleyip aynı hataları yapmamak adına daha ölçülü ,dikkatli ve anlayışlı olsa problemler çözülür en azından birazı ,ama gözlemlemek tek taraflı olmayacak ,önce büyükler atacak ilk adımı,daha tecrübeli oldukları için,geçmişte yaşadığı doğru veya yanlışlarından edindiği tecrübelerini yavaş yavaş gıdım gıdım aktararak,bazen hiç birşey bilmiyormuş gibi yapıp <<ben bu işin üstesinden gelemedim,senin bilgine ihtiyacım var kızım>>denirse onunda
kendisini önemli ve değerli olduğunu hissettirmiş oluruz ve böylece ilk adımı hem biz atmış oluruz hem niyetinin ne olduğunun ipucunu vermiş oluruz .böylece birgün oda senden bilgi almaya gelecektir ,karşılıklı kendimizi iyi hissetmemizi sağlamış olacağız.kuşkusuz arada kırgınlıklar yanlış anlaşılmalar olacaktır,ozamanda eğer hatayı büyük yapmışsa,yine gayet doğal olarak hiç beklemeden,ona yapılan hatanın üzerinde çok fazla detaylı düşünüp kurgu yapmasına izin vermeden,yumuşacık özür dilenmeli! böylece ona model olmuş olacağız vee bu akıllı hareketler kaynanaya yol su elektrik olarak geri dönecektir!!! biliyorum çünkiii Ben bir Kaynanayım!!! sevgiler

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Merhabalar Nesrin hnm;
Öncelikle düşüncelerinize katılmamak mümkün değil tabiki,ama böylesine anlayışlı bir haynanayı nasıl edineceğiz aceba?
Elimizdeki model 50'li yıllardan kalma ise,kendisi hala o eski kaynana modelinde kafasında ise yine söylediğiniz şeyler geçerli olabilecek mi aceba?
Ki ben zamanında her türlü yolu denemiş biri olarak maalesef ki denediğim hiç bir yolun Bağdat'a çıkmadığını görerek bunun sonucunda hep ağlayan ve üzülen ben olarak inanın orta yolunu bulamadım..
Bende en son çareyi maalesef sevgili kayınvalidem den çok ama çok uzaklara taşınarak ve 6 yıldır onu hiç bir şekilde görmeyerek çare buldum,üzülürek bunu söylüyorum.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Soylenenlere katılmamak,okurken bıle varmı boyle ya da hayal mı dememek mumkun degıl...

Keske karsılıklı ılıskılerde ozellıkle bahsedılen gelın-kaynana ılıskısınde boylesı ozverı olabılse.

Emınım vardır da ama bana denk gelmedı.Keske yazınızı okusalar da bızlerı de yakınlarında olmakdan mahrum etmeseler.

Cok caba sarfettım ugrasdım azıcık sevsınler dıye olmadı.Bır kızıma ragmen tek soyledıklerı oglumuzdan ayrıl bız bıze uygun bırını bulacagız oldu.

E artık son 4 yıldır sevsınler ugrasımı bırakdım hatta gorusmeyı kestım huzurlu mutlu yasıyorum.

Keske sızın gıbı dusunseydı ya da sızın gıbılere benzeseydı de bende onu bas tacı yapsaydım...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Benim kayınvalidem nadir bulunanlardan sanırım

tam danesrin ablanın anlattığı gibi

çok ama çok tatlı bi kadın,gerçek bi anne

Allah herkese böyle bi kayınvalide(anne) nasip etsin arkadaşlar

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Benim kayinvalidemde cok iyidir, hic bir seyime karismaz. :eek:pucuk:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Benim kayınvalidem de harika biridir. Hiçbir şeye karışmaz :eek:

Ama bu biraz da karşılıklı anlayışla alakalı diyorum:) Karşıdaki cadı, kötü bir kaynana olsaydı bende olurdum :D:D

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar