Fırında Patates Kızartması

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
firinda-patates-kizartmasi.jpg

Fırında Patates Kızartması
Et yemeklerinin yanında garnitür olarak sunabilirsiniz, üzerine ketçap döküp bir öğünü patatesle geçirebilirsiniz. Aslında istediğiniz her şekilde yiyebilirsiniz, karşınızda fırında patates kızartması tarifi!

Malzemeler,

* Yarım kilo dondurulmuş elma dilim patates
* 2 çay kaşığı tuz
* 1 çay kaşığı karabiber
* Yağlı pişirme kağıdı

Hazırlanışı,

1. Fırın tepsinin tabanına yağlı kağıt serin.
2. Patatesleri tepsiye yerleştirin.
3. Üzerine tuz ve karabiber serpin.
4. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 20 dakika pişirin.

Afiyet olsun

Not: Kızartma dedim ama hiç yağ kullanmadım. Evet, bu şekilde pişirince tadı tıpkı patates kızartması gibi oluyor hem de kalorisi düşüyor.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben de bu şekilde yapıyorum artık patates ve köfte kızartmasını. Hem daha hafif, hem de daha lezzetli.-hmm

Teşekkürler paylaşım için:hhhhhh:

*Bilgin*

Daimi Üye
Tepki
1.716
farklı bir tarif sağlıklı olduğu kesin ama hiç yağ kullanmayınca kuru olmazmı acaba:dusun:
denemeye değer teşekkürler şahım.:hhhhhh:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kızlar patates ve köftelerin üzerine ben çok az z.yağı koyuyorum. Hiç kuru olmuyor. Ben de annemden öğrendim bu tarifi. Mutlaka deneyin.:hhhhhh:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
kızlar denedım cok guzel oluyo yaglı kagıdıdın ustune karabıber tuzla harmanlanmıs patatesı koydum gayet guzel oldu bırazını yag ıle harmanladım ama aynı tad fark yok onun ıcın yagsız olanı kesınlıkle tavsıye edıyorum hem kalorısı dusuk hem lezız:eek: sahım cok tesekkurler tarıf ıcın -hmm

royall

Aktif Üye
Tepki
233
çok güzel oluyor bende çok az yağ ile baharat ve tuz serpiyorum yaparken bundan sonra kızartmasını yapmayacam artık bu daha çok hoşuma gittii..

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
kızlar denedım cok guzel oluyo yaglı kagıdıdın ustune karabıber tuzla harmanlanmıs patatesı koydum gayet guzel oldu bırazını yag ıle harmanladım ama aynı tad fark yok onun ıcın yagsız olanı kesınlıkle tavsıye edıyorum hem kalorısı dusuk hem lezız:eek: sahım cok tesekkurler tarıf ıcın -hmm

essem dondurulmus patatesmi kullandin

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395

:uzgun:Resim neden eklemedin ki:gitme:
Resimli daha güzel olurdu ama:gitme:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
aa hıc aklıma gelmedı ama yıne yaparım ben muhakkak ozman eklerım yagsız super bısey yaa ama fırın kagıdı sart

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
ımmmmm ellerine saglık yaa süper gördüm valla bol ketcap ımmmmmm :catalbicak:

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
bencede kızartmadan daha sağlıklı ayrıca patlıcanda aynı şekilde oluyor

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
süper oluyor valla gerçekten çok hafif oluyor hemde. ben normal kızartma gibi uzun uzun doğruyorum patatesleri, sonra karnıbahar kabak havuç patlıcan hepsini doğrayıp az toz biberle tuz yağ ekleyip harmanlıyorum sonra yağlı kjağıda döküyorum çok güzel oluyor. annemden öğrendim bende küçüklüğümden beri hep böyle yapar

gizemlii

Daimi Üye
Tepki
290
oooo iyimiş bayılırım kızartmaya :) tşkler bilgilerin için canım ellerine sağlık çok leziz görünüyor:)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar