Fındık Kurdu - Zebra Kekim

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Şimdiye kadar yediğim en lezzetli kekti diyebilirim kzılar..Hazır keke taş çıkartır..Aynı onun gibi kıyır kıyır oluyor..Deneyin pişman olmayacaksınız

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Zebra Kek

4 yumurta
1,5 su bardağı şeker
1 su bardağı su
1 su bardağı sıvıyağ
3 su bardağı un
1 çorba kaşığı kakao
Vanilya
Kabatma tozu

-Yapılışı-

Yumurta ve şekeri rengi açılana dek köpürtün.Kakao hariç tüm malzemeyi ekleyip karıştırın.Hamuru ikiye ayırın birine kakao ekleyip iyice karıştırın.Diğer sade hamurada bir yemek kaşığı un daha ekleyip çırpın.Yağlanmış kek kalıbının tam ortasına 1 kepçe beyaz hamur dökün beyaz hamurun ortasına da 1 kepçe kakaolu hamur dökün sonra onun ortasına tekrar beyaz hamur dökün ve iki hamur bitene kadar aynı işlemi tekrarlayın. En son dıştan içe doğru kürdanla çizik atın. Önceden ısıtılmış fırında 175 derecede 45 dakika pişirin…

Ekli dosyalar

• 010.jpg
    010.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 55
  • 011.jpg
    011.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 48
  • 012.jpg
    012.jpg
    20,2 KB · Görüntüleme: 135

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Yemesi ve yapması muhteşem Ellerine sağlık çok güzel olmuş -alkis Ama ben her yaptığımda ortası daha çok kabarıyor kenarları normal kalıyor neden acaba ?Hep ortada döküyoruz ya ondan mı diye düşündüm keki sallıyorum hamurken dağılsın kenarlarına diye ama yok yinede ortası hep daha çok kabarıyor. Normal kek yaptığımda da aynısı oluyor ?

Ekli dosyalar

• H&M photos0047.jpg
    H&M photos0047.jpg
    84,9 KB · Görüntüleme: 30
  • H&M photos0043.jpg
    H&M photos0043.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 36
OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Yemesi ve yapması muhteşem Ellerine sağlık çok güzel olmuş -alkis Ama ben her yaptığımda ortası daha çok kabarıyor kenarları normal kalıyor neden acaba ?Hep ortada döküyoruz ya ondan mı diye düşündüm keki sallıyorum hamurken dağılsın kenarlarına diye ama yok yinede ortası hep daha çok kabarıyor. Normal kek yaptığımda da aynısı oluyor ?

Senin kekinde güzel olmuş canım ellerine sağlık..Kalıbın yan taraflarını yağlıyor musun..Brde mutfak tezgahına kalıbı kekidöktükten sonra vuruyordu tv8 de bi program var ..Ordaki bayan..

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Tamam ablacım mutlaka deneyecem. Ben bekarken hep dışarda okuduğum için püf noktaları pek bilmiyorum. Evlenince bir kadın olmaya başladım. Bir senede anca kekimin ortasını kabartmayı öğrendim inşallah bu sene artık kenarlarınıda kabartmayı öğrenecem sayenizde :istebu::sirin:

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Tamam ablacım mutlaka deneyecem. Ben bekarken hep dışarda okuduğum için püf noktaları pek bilmiyorum. Evlenince bir kadın olmaya başladım. Bir senede anca kekimin ortasını kabartmayı öğrendim inşallah bu sene artık kenarlarınıda kabartmayı öğrenecem sayenizde :istebu::sirin:

Canım hepimiz aynıydık inan..

Bizde yapa yapa sora sora öğrendik..Unu kek yaparken muhakkak ele mesela kabartma tozu ve vanilyayla birlikte..

Sende de güzel tarifler var gibi ama:) Paylaşırsan seviniriz canım..

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Canım hepimiz aynıydık inan..

Bizde yapa yapa sora sora öğrendik..Unu kek yaparken muhakkak ele mesela kabartma tozu ve vanilyayla birlikte..

Sende de güzel tarifler var gibi ama:) Paylaşırsan seviniriz canım..

un konusu da tecrübeyle sabit ablacım . Ben bekarken evde birşey yapmadığım için elim alışkın değil , eşime yaparken çok heyecanlanıyorum. Birşey yaparken mutlaka yazıyorum, ve onları tezgaha diziyorum. Yoksa yarım kalıyor herşey :huhuu: Bir seferinde un eleğini koymayı unutmuşum tezgaha unu elemeden atınca aklım başıma geldi ama çok geçti mecbur o kek de öyle oldu :bayil: Güzel tariflerim var ama resim çekmemiştim. Yaptığımın resmini çekip atarım mutlaka :selam:

OP
Kristen Stewart

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
un konusu da tecrübeyle sabit ablacım . Ben bekarken evde birşey yapmadığım için elim alışkın değil , eşime yaparken çok heyecanlanıyorum. Birşey yaparken mutlaka yazıyorum, ve onları tezgaha diziyorum. Yoksa yarım kalıyor herşey :huhuu: Bir seferinde un eleğini koymayı unutmuşum tezgaha unu elemeden atınca aklım başıma geldi ama çok geçti mecbur o kek de öyle oldu :bayil: Güzel tariflerim var ama resim çekmemiştim. Yaptığımın resmini çekip atarım mutlaka :selam:

Canım hepimizin hataları oluyor,bende o kadar mükemmel değilim mutfakta..Deneye yanıla öğreniyoruz..

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Canım hepimizin hataları oluyor,bende o kadar mükemmel değilim mutfakta..Deneye yanıla öğreniyoruz..

:huhuu: Şükürler olsun ablacım. Elimiz ayağımız tutuyor, Rabbim bize eşlerimize sadık kalma duyguyusu vermiş , vicdan,sabır vermiş, Halimize şükürler olsun evlendik, yuvamız var Eşlerimiz var . Biz bu güçle herşeyin altından kalkarız :ask:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar