:) Fikirlerinize çok ihtiyacım var ...

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
kızlar merhaba ;

uzun zamandır kendi işini kurmak isteyen biri olarak yazıyorum bunları fakat sermayemin azlığından dolayı cesaretim çok fazla yok malesef çünkü allah korusun işin ucunda batmak da var ki , bilirsiniz böyle işlerde her zaman verdiğiniz bir ile değil iki ile batarsınız ... anlayacağınız bir takı toka bijuteri üzerine bir dükkan açmak istiyorum , evet çookk var ama bakıyorumda bayanların ne takısı bitiyooorrr ne tokası :) başka iş fikirleriniz olabilir mi ?
yada sizce bu iş fikri nasıl tutar mı ? şu anda bir yerde maaşlı olarak çalışıyorum aslında yoksa hiç keyfi bozmamak en doğru olanı mı ? sizce ?
bir tane kızım var hem şimdisi ve hem ilerisi için biraz daha esnek çalışma saatlerine ihtiyacım yeteri kadar vakit ayıramıyorum bazen bu noktada kendi içimde vicdan problemi bile yaşıyorum diyebilirim ne dersiniz ? yardıma çoookkkk
ihtiyacım varrrr ....

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
hayırlısı ne ise o olsun diyorum öncelikle
sermayenin ne kadar olduğunu bilmiyorum ama
dediğin gibi çok var artık ve çeşit çeşit hatta markalar bile var artık
en doğru kararı sen bilirsin
şahsen ben az parayla kendimi riske atmam
birde yer semt bunlarda önemli tabiki
o kadar çok düşünülcek konu varki bir işe adım atarken

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
bişeylerin hayalini kurman ve adım atman bile çok güzel bişey ben birikimimle ev almayı düşünüyorum eğer evim olsaydı dediğin gibi kendi işimi yapabilrdim oda ne olurdu dediğin gibi takı toka işi ama açacağın mekanda çok önemli işlek bir yerde olması şart biraz daha düşüneyim yazarım canım

aleyna

Aktif Üye
Tepki
222
kızlar merhaba ;

uzun zamandır kendi işini kurmak isteyen biri olarak yazıyorum bunları fakat sermayemin azlığından dolayı cesaretim çok fazla yok malesef çünkü allah korusun işin ucunda batmak da var ki , bilirsiniz böyle işlerde her zaman verdiğiniz bir ile değil iki ile batarsınız ... anlayacağınız bir takı toka bijuteri üzerine bir dükkan açmak istiyorum , evet çookk var ama bakıyorumda bayanların ne takısı bitiyooorrr ne tokası :) başka iş fikirleriniz olabilir mi ?
yada sizce bu iş fikri nasıl tutar mı ? şu anda bir yerde maaşlı olarak çalışıyorum aslında yoksa hiç keyfi bozmamak en doğru olanı mı ? sizce ?
bir tane kızım var hem şimdisi ve hem ilerisi için biraz daha esnek çalışma saatlerine ihtiyacım yeteri kadar vakit ayıramıyorum bazen bu noktada kendi içimde vicdan problemi bile yaşıyorum diyebilirim ne dersiniz ? yardıma çoookkkk
ihtiyacım varrrr ....

canım benim senle aynı kafadayız benimde oglum var yantarafımdada bi tane kiralık dükkan var hem oglumla ilgilenip hemde böyle bişi yapmak istiyorum bende kıyafet üzerine ya da züccaciye üzerine düşünmüstüm evde sıkılıyorum kendimi bi işe yarar hissetmek istiyorum ama cesaret edemiyorum esimde sen yapamazsın gibi seyler söylüyo yanımda biri daha olsa aslında yaparım:cokkomik:gel biz senle ortak acalım:evet::evet:

OP
O

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
canlarım vallahi merakla fikirlerinizi bekliyorum inanın bana çok getirisi olacak birşey gibi şeyler de düşündüğüm yok şu anda aldığım parayı alabileyim mesela yeter ,,sadece ve sadece sabah altıda kalkmaktan kurtulup evime ve kızıma biraz daha fazla zaman ayırmak bütün mesele bu ,,, bunca yıl çalışıp işi bırakmak da olmaz şunun şurasında tam 8 yıl sonra prim günleriöide doldurucam ne bileyim işte yaparım gibi geliyor ama sonunda batmakda var ,
ayyy ürkütüyor da böyle konuşmak :acep:

OP
O

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
bu arada açık parfüm oda ve oto kokuları gibi bir yerde olabilir diye düşünmüyorum değil , piyasada çok var ama üniversite zamanında bir yerde part time olarak çalışmıştım ve satış strtejileri çok iyiydi bazı promosyonlar vs buda olabilir miki ?:acep::acep:

aleyna

Aktif Üye
Tepki
222
oyuncakcıda olabilir kozmetiküzerinede olur birazda oturdugun yere baglı alısveriş yapmayı seven kişilerin mahallesindeysen iyi olur:ask:

OP
O

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
canımcım kozmetik dedik mi? çok detaya inmek gerekebilir oyuncakçı desen yapamam sanırım ama ne bileyim açık parfüm bujiteri gibi bir yer sanırım daha uygun olur:panter:

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
kuzum hıc anlamam bende düsünüyorum hep kendime bi yer acmak ama sermayiye olmadıgı icin imkansiz suan icin. hakkında hayırlısı neyse o olsun insallah

OP
O

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
canım nolcak böyle yaa başkasının işinde böyle , iyi güzel ama ben kendi işimi yapabileceğim birşeyler olsun istiyorum .. bir bakıyorsun inanılmaz cesretliyim bir bakıyosun ya batarsam diyorum elimdeki 3 kuruşuda tüketirsem naparım diyorum öyle işte ara ara cesaretimde kırılıyorrr.. pöööfff...

ZiLeY

Daimi Üye
Tepki
1.845
ne bilim canımn ya akıl verememki babamlar almanyada dönerci acmıstı battı insan kendini cooook zor toparlıyor bı daha eşine danış

OP
O

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
eşim çok cesaretli ama kötü birşey olursa sıkıntıya birlikte giricez
bende o cesaret yokkk..

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
canım sen olsaydın az sermaye ile ne yapmayı düşünürdün peki ?
bence sen ilgi alanına giren bir konuyla ilgili yer açsan daha iyi olur mesela ben param olsa ev yemekleri yapan 3-5 kadın bir araya gelip dışarıya günlere yemekler yapmak isterdim yada bir cafe açmak mesela sen ne istiyorsun önce onu kararlaştırman gerekir zaten insan sevdiği bildiği işte başarılı olur diye düşünüyorum

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
bu arada açık parfüm oda ve oto kokuları gibi bir yerde olabilir diye düşünmüyorum değil , piyasada çok var ama üniversite zamanında bir yerde part time olarak çalışmıştım ve satış strtejileri çok iyiydi bazı promosyonlar vs buda olabilir miki ?:acep::acep:

Canım konunu okuduğumda aklıma ilk gelen açık parfüm dükkanı oldu kendim bile elimde ufak bir sermayem olsa açmayı düşündüğüm bir iş oldukca iyi para getirisi var yiğenimin arkadaşının böyle bir dükkanı var hem beylerin hemde bayanların uğrak yeri oluyor sonuçda çoğu insan öyle pahalı parfümlere para veremiyor açık parfüme yöneliyorlar bujiteri toka üzerine açtığın zaman gelicek müşteri sadece bayanlar olucak öyle değilmi birde böyle düşün derim ben canım

OP
O

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
Canım konunu okuduğumda aklıma ilk gelen açık parfüm dükkanı oldu kendim bile elimde ufak bir sermayem olsa açmayı düşündüğüm bir iş oldukca iyi para getirisi var yiğenimin arkadaşının böyle bir dükkanı var hem beylerin hemde bayanların uğrak yeri oluyor sonuçda çoğu insan öyle pahalı parfümlere para veremiyor açık parfüme yöneliyorlar bujiteri toka üzerine açtığın zaman gelicek müşteri sadece bayanlar olucak öyle değilmi birde böyle düşün derim ben canım

canım çok haklısın takı toka üzerine olursa yanlızca bayanlara hitap edicem iyi fikir canım tuttummmmm :)

OP
O

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
bence sen ilgi alanına giren bir konuyla ilgili yer açsan daha iyi olur mesela ben param olsa ev yemekleri yapan 3-5 kadın bir araya gelip dışarıya günlere yemekler yapmak isterdim yada bir cafe açmak mesela sen ne istiyorsun önce onu kararlaştırman gerekir zaten insan sevdiği bildiği işte başarılı olur diye düşünüyorum

canım haklısın aslında 1 yıl öncesine kadar düşündüğüm tamamiyle ev ürünleri ev pastası evpoğçası gibi bayanların gelip günlerini yapabileceği ç.ocukları için içerisinde küçük bir parkı bahçesi olan bir yerdi ama derin araştırmalarım sonucu böyle bir yer bana çok pahalıya mal olucaktı cesaret edemedim canım sğolasın çoookkk öpütüm ....

OP
O

_ozibuuu_

Daimi Üye
Tepki
265
kızlaaaarrrrrr ! şimdilik işimden ayrılmadan ilk etapta ek iş mantığı ile yaklaştığım allah nasip ederse içimden güzel birşeyler olabileceğini düşündüğüm bir iş fırsatı buldum hayatıma geçirmek üzereyim dualarınızı eksik etmeyin ..

bez kumaş torba üzerine kuyumcularla pastanelerle eczanelerle çalışabileceğim bir iş terzim ile birlikte numune hazırlama aşamasındayız ,,

kendime ait bir kartvizitim bile hazırlanıyor işin satış ve pazarlama kısmı ilede tamamiyle eşim ilgilenecek ,, ÇOOOKKK HEYECANLIYIM DUAAA EDİN .. :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar