Ferah'tan Nişastalı Un Kurabiyesi

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Malzemeler

1. 1 paket margarin
2. 1 su bardağı pudra şekeri yoksa tozşeker olabilir
3. 2 yumurta
4. 1 su bardağı un
5. Aldığı kadar nişasta
6. 1 paket kabartma tozu

Yapılışı

1. Margarin ve şekeri iyice karıştırın, ardından yumurtaları ilave ederek karıştırmaya devam edin.
2. Un ve kabartma tozunu da ekleyerek aldığı kadar nişasta ile yoğurun. Hamurdan parçalar kopararak yuvarlayın.
3. Yağlı kağıt serilmiş veya yağlanmış tepsiye dizin. 170 derecelik fırında pişirin.
4. Hafif ılıkken üzerine pura şekeri ve fındık kırığı atıp süsleyebilirsiniz....
attachment.php

attachment.php

afiyet olsun

Ekli dosyalar

• un kurabiye 1.jpg
    un kurabiye 1.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 109
  • kurabiye2.jpg
    kurabiye2.jpg
    23,5 KB · Görüntüleme: 78

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Un kurabiyesi yapmayi cok istiyorum, bir türlü yapmak kismet olmadi. :sinifsinif:

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Bizim evde her pazartesi kurabiye veya kek pişer,küçük kızımın beslenme listesinden dolayı :kptmya:un kurabiyesi de severek yenir...

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Dün yine yaptım ama bu defa tepside yuvarlayıp silindir gibi yaptım ve 5 cm (yaklaşık)aralıklarla kesip çatalla çizdim öyle de güzel oldu pastanede olanlar gibi:)

G

guzelcem

Misafir
Bende un kurabiyesini lezzetli ve pastanedeki un kurabiyesinden daha güzel yaparım arkadaşlarım çok beğenirler, ellerine sağlık canısı senin tarifinide deniycem...

OP
ferah

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
rica ederim hanımlar birdahaki sefer fırında daha az tutacağım benimkiler hafif pembemsi oldu:kptmya: 10 dk fazla geldi sanırım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar