Fellah köftem

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Malzemeler:yarım kilo ince bulgu
1 su bardagı irmik
2 yumurta
1 tatlı kaşığı kimyon
1 tatlı kaşıgı pulbiber
1 tatlı kaşıgı nane
1 çay bardagı un
birer yemek kaşıgı domates biber salçası
4 tane domates
sıvıyag
tuz
birkaç diş sarımsak
bir kase yoğurt
yarım demet maydanos
Yapılışı:bulguru irmiği karıştıralım üzerine kaynamış su koyup yarım saat bekletelim.içine yumurtayı biber ve domates salçasını,naneyi ,pulbiberi tuzunu koyup iyice yoğuralım.misket şeklinde küçük yuvarlaklar yapalım unlanmış tepsiye dizelim.bir tencereye su koyup kaynatalım içinde köfteleri haşlayalım,haşlanan köfteleri süzgeçte süzdürüp soğutalım.dört tane domatesin kabuklarını soyalım içine sarmısagıda ekleyip rondoda püre haline getirelim bu püreyi bi tencereye alalım içine sıvayağ ekleyip pişirelim,ve pişen domates sosunu ılıtalım.Bir borcama köfteleri yayayım üzerine domates sosunu dökelim onunda üzerine sarımsaklı yoğurdu yayalım,yarım demet maydanozu doğrayıp yoğurdun üzerine serpelim..Afiyet olsun..

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
resim

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
ımmmm nefis bak canım çekti şimdi ellerine sağlık canım süper görünüyor :nk::nk::nk:

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
ellerine sağlık canım. ismi neden fellah köfte. normalde sarımsaklı köftenin yoğurtlusu sanırım bu

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
canım bu köfteyi çekti şimdi..:bitter:

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
offff ama ya gece gece bunu yapmak zorundamısın bacım yaa akşamları doğru düzgün yemediğim için bu saatlerde acıkıyorum :cikolata:

sevdiğim köfte yemekleri

bunada yoğurtlu köfte diyoruz :tskler:her yerin başka adlandırması var demek ki :huhuu:

eline emeğine sağlık canım
tariflerin tam benlik ama yapmaya zamanım olmuyor bir türlü
kolay yemeklerle geçiştirmeye çalışıyorum malum üç bebeyle ancak bukadar oluyor :ayk:

şu bebeler azdaha büyüsünler bekle beni mutfak diyecem döktürecem yine eskisi gibi inşallah :nk:

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
offff ama ya gece gece bunu yapmak zorundamısın bacım yaa akşamları doğru düzgün yemediğim için bu saatlerde acıkıyorum :cikolata:

sevdiğim köfte yemekleri

bunada yoğurtlu köfte diyoruz :tskler:her yerin başka adlandırması var demek ki :huhuu:

eline emeğine sağlık canım
tariflerin tam benlik ama yapmaya zamanım olmuyor bir türlü
kolay yemeklerle geçiştirmeye çalışıyorum malum üç bebeyle ancak bukadar oluyor :ayk:

şu bebeler azdaha büyüsünler bekle beni mutfak diyecem döktürecem yine eskisi gibi inşallah :nk:

üç çocukla baya zor olmalı canım seni çok iyi anlıyorum

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Tam aradığım tarif.
Canım istiyordu bunu. Aksama yapayim inş...
Tesekkurler flami

aradığın tarif miyaptığında haber ver begenip begenmediğinide söyle olurmu,sarımsaklı köfte tarifimde var sitede onada bakabilirsin canım

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
aradığın tarif miyaptığında haber ver begenip begenmediğinide söyle olurmu,sarımsaklı köfte tarifimde var sitede onada bakabilirsin canım

Yaptım harika oldu canım. Tarif için çok teşekkürler.
Sarımsaklı ve yoğurtlu seyler favorim zaten. Diger kofte tarifine de bakayim

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar