Farzetki esini alt kattaki dul bayanin....

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
kirazcım açtığın konu ve konuda yazdığın dul kelimseni art niyetle ve suçlumak adına yazdığını zannetmiyorum.
ama bu konu gerçekten hassas boşanmış veya boşanmamış hiç farketmez
çünkü yarın kimin ne yaşayacağı hiç belli olmaz.
bence ne yorum yaparsak yapalım biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor.konu açanda yorum yapanda:eek:lmaz:

Tepki
914
herkes konu açmakta serbest ise , başkalarının da istediği cevabı verme hakkı var ...madem yorumlardan rahatsız olacaksınız o zaman konu açmayın ...ha herkesin sizin istediğiniz cevabı vermesini istiyorsanız o zaman konuları sadece kendinize destek olsun diye açıyorsunuz demektir..herkesin sizinle aynı düşünmesini bekleyemezsiniz:dertli:

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
selam arkadaslar yazmis oldugunuz cevaplari okudum dikkatinizi cekmek istedigim tek birsey var her actigim konularda bunu belirtiyorum bakin bircok konu varsayalim üzerine ben burda sen ve o diye bir kisi ismi verip herhangi birinizi göstermis degilim arkadaslardan birisi demiski kendiside yakinda dul olcak demekki sen yazdiklarimi iyi okumadan yorum yapmaya kalkmissin benim mahkemem cocuklarin velayeti üzerine yani bilmeni isterimki ben zaten bosanmisim! ve bir diger arkadas demiski acaba üst kattaki komsularida kendisi icin böyle düsünürmü diye gene üstüne basa basa diyorumki bikacini yasadim acdigim konularla ilgili ama bu bir varsayalim konusu her yazdigim konuda sanki sizi sucluyormusum gibi üzerinize almayin! egerki istemiyorsaniz ilgilendirmiyorsa bu konu sizi yapacaginiz sey cok basit hic orali olmadan cvb vermeden gecer gidersin burda ben ne sizi ne esinizi kötülemedim varsayalim konusuna kim isterse cvb verir zorla vereceksiniz diye bir kuralda yok arti verdiginiz cvb larda dikkat ederse birkac arkadas kisisel saldiri yapmissiniz dedigim gibi ben size zorla konuyu okuyun ve bana kesin cvb yazma mecburiyetiniz var demedim! bir diger arkadasimda kendi basindan gecenleri anlat demis tmm anlatayim ben sevdim evlendim alkohol siddet aldatma hebsi vardi evliligimde hani bazi arkadaslar demiski baya derdin var kiraz senin evet vardi ama artik yok ben cok sabrettim cocuklarim icin yikmadim en son olayda baktim iyice yoldan cikti hersey dahada kötü olmamasi icin ayrilmaliydim ve meslek yaptim ögretmen oldum tesadüf eseri bu sayfayi buldum ben her konuyu okurum bana uyarsa cvb yazarim bana uymassa ne cvb yazarim nede yazana sözlü ve kirici sekilde yorum yapmam bazi arkadaslarimiz malesef burda bunu yapmislar canlari sagolsun diyorum genede ama dedigim gibi benim konularima hic kimsenin cvb verme mecburiyeti yoktur eger size göre bir konu degilse ne cvb yazin ne kirici olun ben okudum tüm yazilanlari ve üzüldüm demekki ne yazsam üzerinize alacaksiniz herneyse tek ricam var lütfen kirici olmadan yazalim tsk ederim arkadaslar saygilarla kiraz66

konunun bize göre olup olmaması önemli değil. bana göre değil diye yazmadan geçme gibi bir mecburiyetim yok .
önemli olan toplumdaki eşinden ayrı olan bayanlara vurulan yafta. maalesef bu yafta sizin konunuzda ,ana noktaydı. ve herkesi rahatsız etti.
örnek olarak dul ibaresi kullanmasaydınız. alltaki bayana deseydiniz,belki o tepkileri almazdınız... ben en yakın dostlarım adına verdim tepkiyi,başka arkadaş kendi adına verdi. tepkisiz toplum olmamızı istiyorsanız üzgünüm ama bunu asla kabul etmem.. vede böyle bir toplumun sonu hayır olmaz...

OP
K
Tepki
68
konunun bize göre olup olmaması önemli değil. bana göre değil diye yazmadan geçme gibi bir mecburiyetim yok .
önemli olan toplumdaki eşinden ayrı olan bayanlara vurulan yafta. maalesef bu yafta sizin konunuzda ,ana noktaydı. ve herkesi rahatsız etti.
örnek olarak dul ibaresi kullanmasaydınız. alltaki bayana deseydiniz,belki o tepkileri almazdınız... ben en yakın dostlarım adına verdim tepkiyi,başka arkadaş kendi adına verdi. tepkisiz toplum olmamızı istiyorsanız üzgünüm ama bunu asla kabul etmem.. vede böyle bir toplumun sonu hayır olmaz...

arkadaslar ben elestiriye acik bir insanim benim kizdigim noktayi demekki hala algilayamadiniz bu bir varsayalim konusuyduki neden bukadar üsdünüze aldiniz cözemedim elestiri yaparken benim sahsima edilen sözü kasteddim elestiri yapmakta tabiki özgürsünüz ama konuyu elestirin benim sahsiyetimi degil bekar diye hic evlenmemis kisiye denir esinden ayrilmis bay bayanada dul denir eski köye yeni adet getirmeyelim dul demek neden bukadar agir geliyor sizlere nekadarda kabul etmeseniz nekadarda kilif uydursanizda esinden ayrilmis insan duldur dul kelimesi türkcede olan bir kelime ise bunu istedigimiz yerde kullaniriz ha nufuskagidindan sildirmis bazi arkadaslar olabilir saygi duyarim ama bizim dilimiz türkce ise ve bu türkce bir kelime ise ben kullanmakta özgürüm burda ve benim sahsiyetime laf eden arkadaslar ben nasilki sizin sahsiniza dil uzatmadan sadece acilmis olan konuya yorum yapiyorsam sizde lütfen ayni sekilde davranin son söz olarakra YARASI OLAN GOCUNUR DIYORUM!!!!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
kiraz bunalımlı ruh halinden sıyrılmalısın biran önce , yaşadıkların kolay şeyler değil , çok sabretmişsin , çabalamışsın , mükafatını da alacaksın mutlaka.
Forumda herkes dilediği konuda fikir beyan etmekte özgür tabiki başkalarına zarar vermediği sürece , benim dikkatimi sadece açtığın konuların sürekli olumsuz düşüncelerden oluşması çekti.
Umarım mutlu haberlerinden oluşan yada pozitif duygularla yazılmış konularını da görürüm.

Buna katılıyorum...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
arkadaslar ben elestiriye acik bir insanim benim kizdigim noktayi demekki hala algilayamadiniz bu bir varsayalim konusuyduki neden bukadar üsdünüze aldiniz cözemedim elestiri yaparken benim sahsima edilen sözü kasteddim elestiri yapmakta tabiki özgürsünüz ama konuyu elestirin benim sahsiyetimi degil bekar diye hic evlenmemis kisiye denir esinden ayrilmis bay bayanada dul denir eski köye yeni adet getirmeyelim dul demek neden bukadar agir geliyor sizlere nekadarda kabul etmeseniz nekadarda kilif uydursanizda esinden ayrilmis insan duldur dul kelimesi türkcede olan bir kelime ise bunu istedigimiz yerde kullaniriz ha nufuskagidindan sildirmis bazi arkadaslar olabilir saygi duyarim ama bizim dilimiz türkce ise ve bu türkce bir kelime ise ben kullanmakta özgürüm burda ve benim sahsiyetime laf eden arkadaslar ben nasilki sizin sahsiniza dil uzatmadan sadece acilmis olan konuya yorum yapiyorsam sizde lütfen ayni sekilde davranin son söz olarakra YARASI OLAN GOCUNUR DIYORUM!!!!

Kimse senin şahsına laf etmedi.. Yakında kendisi de dul olacak diyen kişide bendim.. Dul kelimesini kabullendiğine göre de ve boşandığına göre de dulsun demek ki.. Burda şahsına laf yok kiraz merak etme..

OP
K
Tepki
68
evet dul bir bayanim bunu derkende hic gocunmuyorum benim acimdan sorun yok peki sence?yakinda dul olacak dediginden belliki sen kapali gözlerle benim yazdiklarimi okuyosun!birseyi iyi oku anla emin ol yorum yap derim

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Benim açımdan ne sorun olabilir ki, bananeee:dertli:

Her konunu ezberlemek zorunda değilim. İnan kendi hayatım var benim:kahve:

Anlamam, okumam, yazmam gayet iyi merak etme...

Şuan şahsa hakaret edende sensin ben değil.. Bu yüzden de lütfen yazdıklarına dikkat et!!

office

Daimi Üye
Tepki
1.158

yanlış olan bir durumu "bu böyle gelmiş böyle gider" mantığıyla devam ettirmek ne kadar doğru? taktirinize kalmış.. "dul" kelimesini (aynı bu konudaki gibi) hakaret unsuru gibi kullanmanız çok çirkin.. bir insan ahlaksızlık yapcaksa, alttaki "dul!!!" komşusunu gözetlmesine gerek yok.. işyerinde, tatilde kısaca sizin farketmeyeceğiniz her alanda, herkesle yapar.. bunu (sizin tabirinizle) yaram olduğu için söylemiyorum.. ancak, açtığınız konulardan yol çıkarak yardım almanızı öneriyorum..

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
galiba anlatamıyorum. olay bu değil. olay sizin bunu örnek vermeniz. yani örneğiniz yanlış...dul kelimesinden çok benim taktığım sizin evli bir erkeği eve alan kadının medeni durumunu bastıra bastıra dul diye belirtmeniz..
anlatabildim mi acaba. yaksa anlayamadınızmı daha...

OP
K
Tepki
68
düsüncelerinize saygi duyarim ama katilmiyorum bu türkce kelimeyse ki öylede zaten ve bi ben degil bir cok insanimizin kullandigi bir kelime her dul kelimesini kullananan doktora gitmeliyse dul kelimesine allerjisi olanlar bayanlar ne yapmali aceba?

OP
K
Tepki
68
galiba anlatamıyorum. olay bu değil. olay sizin bunu örnek vermeniz. yani örneğiniz yanlış...dul kelimesinden çok benim taktığım sizin evli bir erkeği eve alan kadının medeni durumunu bastıra bastıra dul diye belirtmeniz..
arkadasim benim örnegim dul bayan üzerine ben öyle düsünmüsüm soruyu sen dul yazan yeri bekar diye oku eger o sekilde kendini rahat hissedeceksen

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
düsüncelerinize saygi duyarim ama katilmiyorum bu türkce kelimeyse ki öylede zaten ve bi ben degil bir cok insanimizin kullandigi bir kelime her dul kelimesini kullananan doktora gitmeliyse dul kelimesine allerjisi olanlar bayanlar ne yapmali aceba?

dul kelimesini kullanan bayanlar değil, bizzat siz gitmelisiniz.. açtığınız sosyal içerikli konulara bir daha bakın, tekrar konuşalım hı????

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
arkadasim benim örnegim dul bayan üzerine ben öyle düsünmüsüm soruyu sen dul yazan yeri bekar diye oku eger o sekilde kendini rahat hissedeceksen

neden. bir kere ben evlenmiş ayrılmış değilim. ama kadınlara yapılan her türlü haksızlığa karşıyım.
ve ne yazıyorsa öyle okurum. yazıda belirtilendir ,bahsedilendir. olay.... neden dul yazısını bekar diye okuyayım ki.çok mantıksız şeyler yazıyorsunuz...

OP
K
Tepki
68

ve sunuda ilave edeyim öyle bi savunmaniz varki sanki hic olmamis bir olayi ben olmus gibi gösteriyorum bakin arkadaslar malesefki cok örnekleri var malesef diyorum bu dul olabilir bekar olabilir evli bayan olabilir evli bayani örnek versem bu seferde aman neden evlileri örnek veriyorsun diceksiniz buna ismim kadar eminim nede olsa türkce dilimiz cek cekebildigin yere misali bilmem anlatabildimmi

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
arkadaşım böyle örnek vermeyin işte ..
alttaki
bayana deyin.. mesela..
sınıflandırma yapmayın... bizim dediğim,iz bu.. yok anlaşamayacağız sizle...

OP
K
Tepki
68
ben gerekenleri yazdim arkadaslar kabul etmek yada etmemk size kalmis son söz olarakta sunu eklemek isterim gercekleri göz ardi etmekle biryere varamayiz gercekler cokzaman acidir ama gercektir

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
ya zaten bir şey yazmaya gerek yok arkadaş ruh halinde fena halde bunalımda olduğu yazıyor ne kadar açıklasakta anlıycak durumda değil Allah yardımcısı olsun kolay değil

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar