Evliliklerde kıskançlık sorunu ile nasıl baş edilebilir ?

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
3036-kiskanclik-ve-insan-dogasi-300x299.jpg

Kıskançlık bir ilişki sorunu olmaktan daha çok esasen bir kişilik problemidir.

Kıskançlık genellikle öz güven eksikliğinden kaynaklı kişilerin başkalarının yaşamları üzerinde kontrol sahibi olmaya çalışmalarının bir ifadesidir ve son derece sağlıksızdır.

Beyin gelişimi için ilişkilerin doğası için son derece sağlıksızdır.

Kesinlikle profösyonel yardım almak gerekir.

Karşınızdaki insanın kıskançlığının mantıksız olduğunu falan anlatmak için tartışmaya girmenizi önermem çünkü kıskanç kişi kendi anlam verme sistemi içerisinde son derece mantıklı ve tutarlı bir şekilde düşünerek vardığı sonuçlara varmaktadır yani orda düşünme sisteminde anlam verme sisteminde sağlıksız bir takım öğeler var bunu da tartışarak konuşarak halletmeniz çok kolay değil mümkün mertebe size önerim şu sen böyle görüyorsun ama falan diye konuşmak değil yada bak aslında bu durum böyle gibi sen yanlış düşünüyorsun mesajı vererek değil yalnızca kendi özelinizde kalarak konuşacaksınız konuşmanız

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden bir tanesi yansılamak olabilir örneğin ilişkide bulunduğunuz kişi size dedi ki sen başkalarıyla flört ediyorsun gibi bir yaklaşımda bulundu o zaman söyleyebileceğiniz şey sadece kendinize diyorum kendinizi ifade etmekle ilgili olarak benim diğer insanlarla sıcak ilişkiler içinde olmam seni rahatsız ediyor gibi sadece kişinin yorumlamasına bir ayna tutmak olabilir ancak bu tek başınıza çözebileceğiniz bir sorun olmayabilir. Dolayısıyla uzman yardımına başvurun.

Alıntıdır.:dertli:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
ikimizde kiskancizdir,zaten seven insan kiskanirda,,,,,,,,hersey dozunda bizde,,,,,,,,,,,

ama kimileri var,acayip,o kisilerin kendine olan guvensizligidir,,,

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar