Evdeki malzemelerle şeker hamuru yapılışı

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Malzemeler:

1 çay bardağı su

1 çay bardağı toz şeker

5 damla limon suyu

Aldığı kadar pudra şekeri

Yapılışı:

Bir tava içerisine su ve toz şekeri boşaltıyor üzerine limon suyunu ekleyip kaynatıyoruz.Şerbet kaynamaya başladıktan sonra 15 dakika daha kaynatıyoruz.Şerbetin kaynayarak koyu bir kıvama gelmesini sağladıktan sonra ocağı kapatıp soğumaya bırakıyoruz.

Şerbet soğuduktan sonra geniş cam bir kaseye alıp üzerine eleyerek pudra şekeri ekliyoruz.Kulak memesi kıvamına gelene kadar pudra şekerini ekleyerek yoğurmaya devam ediyoruz.Kulak memesi kıvamına gelen şeker hamurumuzu streç folyoya sararak 1 gece buz dolabında bekletiyoruz.İsteğinize göre gıda boyası ekleyebilirsiniz.Tarifte belirtilen hamur beyaz olacaktır.1 gece dinlendirdiğiniz şeker hamurunu kurabiye yada yaş pastalarınızı süslemede kullanabilirsiniz.Eğer acil gerekli ise şeker hamurunu 250 gramlık ve 1 kg lık paketler halinde migroslar da yada şekerlemecilerde bulabilirsiniz.

Bu tarifi kendimde en kısa zamanda deniycem kızlar pudra şekerini fazla ekleyince acaba hamur sert olurmu düşüncesindeyim denedikten sonra sizlerede bilgi veririm:huhuu:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Daha denemedim kızlar denediğimde ölçüleriyle birebir eklerim sizlere:huhuu:
Esmerim ben daha önce marshmallowdan yapmıştım şeker hamurunu zahmetliydi ama sonuç mükemeldi:eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar