Ev Baklavası Siddetle Tavsiye Ederim

G

GurbetGuzeli

Misafir
baklava.jpg
baklava022.jpg

ANNEME VE KENDIME YAPTIGIM BAKLAVA:nk:
Malzemeler;

1 su bardağı sıvı yağ,
1 su bardağı yoğurt,
3 adet yumurta,
1 paket kabartma tozu,
1 tutam tuz,
Hamur kıvama gelinceye kadar un

Baklava içine 1 kilogram ceviz, üzerine ise 2 paket sana yağı, şerbet için ise 2 kilogram şeker ve tencereye konduktan sonra 2 parmak üstüne gelecek şekilde su konularak şerbet hazırlanır.

Ev baklavası nasıl yapılır için

Hamur malzemeleri karıştırılır ve kulak memesi kıvamına geldikten sonra avucunuzda sıkarak hamur topak halinde konur ve daha sonra ince bir biçimde açılır. Ardından tepsiye her yufkayı koyduktan sonra güzelce cevizler serpilir ve sonuna kadar böyle devam eder.

Ardından baklavayı kesiyoruz ve erittiğimiz margarini üzerine döküyoruz ve fırına veriyoruz pişmesinin ardından şerbetini döküyoruz ve soğumasını bekliyoruz ve baklava servise hazır.

Ekli dosyalar

• baklava013.jpg
    baklava013.jpg
    27,7 KB · Görüntüleme: 52
  • baklava017.jpg
    baklava017.jpg
    33,2 KB · Görüntüleme: 80
  • baklava018.jpg
    baklava018.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 43
Moderatörün son düzenlenenleri:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Ellerine sağlık canım harika görünüyor :huhuu:
Şiddetle tavsiye ediyorsunda sonra bize şiddetle kilo olarak geri dönücek canım yaa:hihi::hihi:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Nkcım canımbenim amanınnn:ilknur:ben almayım canıcım bende fazlasıyla var zati ama almak isteyenede mani olmam hani:hihi::hihi:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Burda görümcemler fındıklı yapar baklavayı birde fındıklı deneyin oda güzel oluyor gerçekten:1:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ellerine sağlık canım. Şerbetli tatlılarla aram yoktur pek; ama şimdi canım çekti açıkcası :eek:ys::eek:ys:

OP
G

GurbetGuzeli

Misafir
evet gurbetcim eminim daha lezzetli yapar onun memleketinde bayram baklavaları etli yaprak sarmasıbamya çorbası daha neler neler bayram sabahı yenilir içilir güzel olur demi gurbetcik.

ben memeleketimin herseyini özledim yawwww:uzgun::sim3::mendil:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar