Eurovision şarkı yarışmasında 1. olan Kardeş ülke AZERBAYCAN ı yürekten kutluyoruz...

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
2zfs96u.jpg

Düsseldorf'da Eurovision Arena'da yapılan yarışmada Eldan ve Nigar'dan oluşan grubun söylediği “Running Scared” isimli şarkıyla Azerbaycan toplam 221 puan alarak birinciliği elde etti.

Eldan ve Nigar sahneye Türk ve Azeri bayraklarıyla çıktı. Eurovision'a dördüncü kez katılan Azerbaycan'ı 189 puanla İtalya ve 185 puanla İsveç takip etti. Arena'yı dolduran Azeriler ve gurbetçiler sonucu hep beraber kutladı.

Finalde sahneye çıkmaya hak kazanamayan Yüksek Sadakat grubu yarışmayı VIP bölümünden izledi. 57. Eurovision Şarkı Yarışması 2012 yılı Mayıs ayında Azerbaycan'da yapılacak.
hürriyet

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
:bayrak::bayrak::bayrak:Dünakşam yarışmanın sonucunu izlerken gözlerimin yaşlarına engel olamadım kardeş ülke kardeşliğini ancak bukadar belli edebilirdi ellerinde Türk:bayrak:ve Azerbeycan bayrağıyla birlikte sayhneye koşmaları görülmeye değer bir görseldi Tebrik ederim başarılarınızın devamı daim olsun kardeş ülke Azerbeycan

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
cok heycanli bir geceydi bana göre
her nekadar bizim ülkemiz katilamamis olsada
bizim favorimiz dinler dinlemez azerbeycan oldu türk bayragimizin kardes ülkemizin ellerinde dalgalaniyo olmasida ayri gurur kaynagi
tebrik ediyorum azerbeycani hak etdi bence
buarada yarismacilarin oldugu bölüme bayildim ben
cok güzel haziorlanmis cok güzel agirlanmislar süperdi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar