Etimekli Kolay Tiramisu

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.533
attachment.php

Etimekli Kolay Tiramisu

Yine uydurma bir tatlı ile karşınızdayım :) kekini yapmaya üşenince aklıma etimekle yapmak geldi belki daha önceden yapanlar vardır neyse ben denedim fenada olmadı tatlı krizleri için basit bir çözüm...

Malzemeler

8 adet etimek

Şurubu için : 2-2,5 çay bardağı su,1 çorba kaşığı şeker,1 tatlı kaşığı nescafe

Kreması :2 su bardağı süt,3 çorba kaşığı un,2 çorba kaşığı şeker pişirilir ocaktan alınca yarım paket labne ve vanilyayı ekleyip iyice çırpılır.

Üzeri için :Kakao

Şurup için şeker ve suyu kaynat içine nescafeyi ekleyin.Bu ıslama suyu ile 4 adet etimeği ıslatın hepsine 1'er yemek kaşığı kremadan koyun ve ikinci etimeği ıslatıp üzerine koyun (ben kırılmasın diye bir spatula ile şuruba batırıp çıkardım) üzerine tekrar kremadan koyun en son kakao serpip soğuduktan sonra servis yapın.

Not :İçine vişne,muz veya damla çikolata tarzında malzemeler eklenebilir...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ellerine sağlık canım. Tramisu artık benim için şipşak bir tatlı:D O kadar çok yapınca, ben kek ile yapmıyorum. Kedidili kullanıyorum. Su yerine sadece süt ile ıslatıyorum ve içine çok az kahve likörü katıyorum.

Birde kremasına nescafe de koyuyorum çok hoş oluyor. Bunu da deneyeceğim ama -hmm

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
harika görünüyor tiramisu pek bana hitap eden bi tatlı değil çünkü acı oluyo ama görüntüsüne bayılıyorum-hmm

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.533
Ellerine sağlık canım. Tramisu artık benim için şipşak bir tatlı:D O kadar çok yapınca, ben kek ile yapmıyorum. Kedidili kullanıyorum. Su yerine sadece süt ile ıslatıyorum ve içine çok az kahve likörü katıyorum.

Birde kremasına nescafe de koyuyorum çok hoş oluyor. Bunu da deneyeceğim ama -hmm

Kedidili daha iyi tabi kremasına da kahve demek bak iyiymiş bu :) bende ne kek ne de kedidili vardı canım da tiramisu istedi ne yapayım ne yapayım baktım köşede etimek masum masum duruyor kötü emellerime alet edeyim dedim bu görüntü çıktı ortaya :gul:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Tiramisuyu cok severim, aslinda cig yumurta var ama cok güzel oluyor. :eek:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kedidili daha iyi tabi kremasına da kahve demek bak iyiymiş bu :) bende ne kek ne de kedidili vardı canım da tiramisu istedi ne yapayım ne yapayım baktım köşede etimek masum masum duruyor kötü emellerime alet edeyim dedim bu görüntü çıktı ortaya :gul:

Valla harika bir fikir canım:D Bende köşeye atayım bir tane etimek:D Bakarsın lazım olur :kptmya:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
etimek vazgecilmezlerim arasindadir cok severim kitir kitir bile yerim
bende denemeyi düsünüyodum gecende paketinde görmüstüm etmekli tiramisu tarifini ama cok daha farkliydi
sen harikasin canim
ellerine emegine saglik denicem insaallah:catalbicak:

G

guzelcem

Misafir
Canısı harikasın ellerine sağlık ilk fırsatda yapıcam inşaallah...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar