Eskiden kadın olmak daha mı kolaydı?

naz79

Daimi Üye
Tepki
2.225
günümüzde daha kolay eski kadınlar ne gördülerki bizler şanslıyız onlara göre teknolojinin tüm ürünlerinden faydalanıyoruz ben kendimi bu zamanda yaşamış olarak görünce mutlu oluyorum iyiki eskide yaşamamışım

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bana göre bu dönemde kadın olmak daha kolay... Çalışıyoruz; ama paramızı da alıyoruz. Evimizi kendimiz temizlemek zorunda değiliz. Kadın tutarız o yapar diyoruz. Eskiden kadın sırtında bebeği ile tarlalara gidermiş. Eve gelir yemeğini, temizliğini yaparmış... Şimdi herşey kolay olunca, tembelliğe alıştıkta zor geliyor:dertli:

OP
ilk_nur

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
valla bence eskiden de çok zormuş şimdi de zor...genelde hayatın yükü kadınlarda...dışarda çalış eve gel ev işlerini yap eşin işten gelsin otursun....kadınlara 24 saat mesai...eskiden de yine bağ bahçe ev çocuk büyütme hepsi kadınlara bakarmış....:sim3:

cigdemel

Daimi Üye
Tepki
418
ben gözümüzü boyayan şeylerden rahatsızım ya eskiden kadınıda erkeğide yaratılış amacından uzaklaştıran şeyler daha azdı ama bu günümüzde hepimizde var maalesef.. onun için de eskiden yaşamak isterdim.. bak aklıma ne geldi; şöyle şemsiyesiyle üsküdara gideriken aldıda bir yağmur diye şarkı söyleyip sevdiğine mendil atan bir hatun olmak isterdim :kptmya:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Eskiden şehirdeki kadın rahatmış istisnalar kaideyi bozmaz.O zamanlar köylü kızları şehire gelin gitmek için çabalardı şimdi öyle birşey kalmadı.:kptmya:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
bence kadin olmak genel anlamda cok zor
eskidende,simdide,sanirim ileridede bu böyle olucak
ha simdikilerle kiyaslarsam eskiler daha zorluk cekmis ve görmüs
ama genel anlamda kadin olmak cidden zor:dertli:

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
ben çok isterdim eskide yaşamayı anlam veremiyorum ama sanki 60 yaşındaymışım gibi eskilere çok özlem duyuyorum neden acaba?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar