Emrah

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Emrah

emrah.jpg

Emrah, ortaokul eğitimini Diyarbakır‘da devam ettirirken, bu dönemde eniştesi ve yakın çevresinin teşviki ile 4 adet amatör kaset yapıldı, videoları çekildi. Bu kaset ve videolar Diyarbakır ile çevresinde büyük ilgi gördü. Kısa sürede müzik çalışmaları öğrenim ve amatörlük aşamasından çıkıp, profesyonelliğe doğru yol aldı.
Emrah, 1984 yılında İstanbul'da ilk profesyonel albümleri olan "Agam Agam" ve "Gülom" ile müzikseverlerin gönlünde "Küçük Emrah" olarak yer almaya başladı. 1985' de "Yaralı" adlı albümü büyük ilgi gördü. 1986 - 1987 yıllarında "Boynu Bükükler" ve "Ayrılamam" albümleri ile satış rekorları kırdı. 1990 yılından itibaren albümlerinde kendi söz ve bestelerine yer vermeye başlayan sanatçının birçok parçası vazgeçilmeyen klasikler arasında yerini aldı.
Emrah, sanat yaşamının dolu dolu geçen 20 yılda çıkardığı toplam 18 albümle müzik dünyasında benzeri olmayan rekora imza atmıştı. Albümleriyle beraber başlayan konser maratonu ülkede birçok mekanı tamamen doldururken; 1994 yılında Türkiye'de ilk defa bir Türk sanatçısı, İnönü Stadyumu'nda verdiği muhteşem konserle 50.000 kişilik kapasite ile doldurdu.
Sanatçı, başarısını yurt dışında da devam ettirerek başta Almanya olmak üzere Amerika, Avusturya, Avustralya, Azerbaycan, Belçika, Hollanda, Yunanistan, Yugoslavya, İsveç, İsviçre, Fransa, Danimarka ve Kırgızistan'da birçok konserler verdi. 2001'de Özbekistan'da düzenlenen Zaman Yıldızları festivalinde ödül aldı. Bu festivalde diğer ülkelerden de birçok ünlü yıldız katılıp ödül aldı.
Müzikte gösterdiği başarının yanı sıra, kamera karşısına geçerek oyunculuk yeteneğini de kanıtlayan sanatçı; 20 film ve toplam 43 bölümden oluşan 3 ayrı dizide başrol üstlendi. Filmleri sinema salonlarında ve TV ekranlarında; dizileri ise ülkenin birçok kanallarında defalarca gösterilmektedir.
Ülkenin birçok yılın sanatçısı ödüllerini, ödül arşivlerinin arasına katan Emrah; sanat yaşamında gösterdiği başarıyı özel hayatında da sürdürerek 02. 02. 1994'den beri üyesi olduğu "Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı" yararına 1997 yılında Chep Khaled ile aynı sahneyi paylaşıp muhteşem bir düet yapmıştır. Lösemili Çocuklar için yazılan "Bizim Çocuklarımız" adlı şarkıyla belgesel niteliği taşıyan bir klip çekip, klibin sonunda verilen banka hesap numarası ile vakıfla ilgili çalışmalara bir destek daha vermiştir.
Emrah, şöhretin ona yüklediği sorumluluğun bilincinde olarak, sevenlerine her zaman çok şey borçlu olduğunu düşünerek müzik ve film çalışmalarındaki yolculuğunu sürdürüyor...

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
bende çocukken hayrandım buna kasetlerinin hemen hemen hepsi var
dururlar ilk gün alınmış gibi dinlerim onları arada eskilere giderim
kulakları çınlasın bir komşumuz vardı bebek bekliyordu benimde emrahı sevdiğimi bilirdi bir oğlum olsun adını verecem dedi
sevindim gerçektenmi emrah'mı koyacan dedim
ve oğlu oldu emrah koydu çok seviyorduk bebeği
2 yaşında trafik kazasında ölünçe hepimiz üzüldük ve bende emrah aşkı hayranıda bitmiş bulundu

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
bende çocukken hayrandım buna kasetlerinin hemen hemen hepsi var
dururlar ilk gün alınmış gibi dinlerim onları arada eskilere giderim
kulakları çınlasın bir komşumuz vardı bebek bekliyordu benimde emrahı sevdiğimi bilirdi bir oğlum olsun adını verecem dedi
sevindim gerçektenmi emrah'mı koyacan dedim
ve oğlu oldu emrah koydu çok seviyorduk bebeği
2 yaşında trafik kazasında ölünçe hepimiz üzüldük ve bende emrah aşkı hayranıda bitmiş bulundu

Çok üzüldüm,Allah rahmet eylesin.:(

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
Allah rahmet eylesn...

emrahı bende severim... hani onun bi filmi varya... şöyleydi sanırım replik:
Taş değilsin, toprak değilsin hele benim anam hiç değilsin...... :kptmya::kptmya: buna çok gülüyorum yaa..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar