Elmalı Yıldız Milföyler

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.530
elmaliyildizmilfoyler1.jpg

Elmalı Yıldız Milföyler

9-10 tane milfoy hamuru
3 tane elma
1 cay bardagı seker
1 cay bardağı dövülmüş ceviz
tatlı kaşığı tarçın

uzeri icin:
yumurta sarisi
tane findik
sonrasinda pudra sekeri

Tarifin Hazirlanisi:
ilk olarak bir tavaya soyup rendeledigimiz elmayi koyup uzerine tozseker dokup elmalar biraz suyunu cekene kadar kavuruyoruz,sonrasinda icine tarcin ve ceviz katip iyice suyunu cekince sogutmata bikakiyoruz
milfoy hamurunun her karesini biraz alttan biraz ustten az az kesiyoruz,koseler ucgen kesilcek ortadan 1 cmden fazla kalcak sekilde(resimlerde goruldugu gibi)
uzerine biraz elmali harctan koyup kestigimiz koselerin karsilikli iki tarafini birbirine yapistirip,diger karsilikli koselerine uzerine yapistiriyoruz
uzerine bir findik koyup,yaglanmis veya yagli kagit serilmis tepsiye hepsini dizip uzerine yumurta sarisi suruyoruz
onceden isitilmis orta ayarda firinda milfoylerin alti ustu kizarana kadar pisirip,firindan cikardiktan sonra sogumaya birakiyoruz
en son uzerine pudra sekeri serpip servis yapiyoruz.

elmaliyildizmilfoyler.jpg

Alıntıdır...

-------------------
Elmalı Yıldız Milföyler - Resimli Denenmiş

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
bu kadar kolay yapildigini bilmiyordum ne kadar basitmis megersem harika gözüküyor

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Kızım soğuması için dayanamadı yiyor şu anda canım..Buraya yetiştireyim diye biraz acele ettim süslemesi pek olmadı ama idare edin..Soğuyor şu and aben daha yemedim..Kızıma sordum beğenmiş:D

Teşekkür ederiz nk teyzesi

attachment.php

attachment.php

Şekerleri biraz daha çekeyim rondoda buraya koyucam diye acele ettim:)

Ekli dosyalar

• 004.jpg
    004.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 36
  • 005.jpg
    005.jpg
    29,9 KB · Görüntüleme: 41
OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.530
Kızım soğuması için dayanamadı yiyor şu anda canım..Buraya yetiştireyim diye biraz acele ettim süslemesi pek olmadı ama idare edin..Soğuyor şu and aben daha yemedim..Kızıma sordum beğenmiş:D

Teşekkür ederiz nk teyzesi

attachment.php

attachment.php

Şekerleri biraz daha çekeyim rondoda buraya koyucam diye acele ettim:)

Afiyet bal şeker olsun nk teyzesinin güzeline :panter: çok güzel olmuş eline sağlık ortağım...

Bu tuzluda yapılır herhalde patatesli falan...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Afiyet bal şeker olsun nk teyzesinin güzeline :panter: çok güzel olmuş eline sağlık ortağım...

Bu tuzluda yapılır herhalde patatesli falan...

Yapılır tabi canım ben üçgen kapatıp yapmıştım dün milföyle

Biraz milföyüm kalmıştı evde..elma da vardı senin tarifi deneyeyim dedim..Bu arada nefis olmuş bayıldım..Ceviz ve fındık yoktu koyamadım ben..Cevizle nasıl olur hayal bile edemiyorum cevizsiz bu kadar güzel olduysa:catalbicak: Tekrar teşekkürler canım

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar