Elma şekeri'nden Fıkralar

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
Nasa uzay üssünde yeni bir deneme yapılıyormuş. Gönüllü başvuranlar arasından Temel, astronot adayı olarak seçilmiş. Ön elemede oldukça sıkı testleri geçen Temel; 3 aylik ikinci bir eğitim ile iyi bir astronot olabilmiş. Beklenen an gelmiş ve Temel bir maymunla birlikte uzay mekiğine binerek havalanmış. Atmosfer aşıldıktan sonra Temel'in ilk işi; kendisine sıkı sıkıya söylenildiği gibi zarfları açıp maymunun ve kendisinin görev kartlarını okumak olmuş. Maymunun görevleri: "Yerküre ile bağlantıyı sürekli kontrol altında tutmak; her 2 saatte bir yörüngedeki sapmaları ayarlamak; füze içindeki hava basıncı, ısı, iletkenlik değerlerini aşağıya bildirmek; yakıt harcamasını ve motorların sırasını belirlemek..." diye devam ederken; okumaktan sıkılan Temel, kendi görev kartını açmış : "Maymunu iyi besle!" :D

OP
elma şekeri

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
temel hastanede...

Temel bir gün hastaneye gitmiş hastenenin bir köşesinde bir adam hüngür hüngür ağlıyormuş. Temel sormuş niye ağlıyorsun uşağum diye. Adam:
- Kan tahlili yaptırmaya geldim parmağımı kestiler.
Bu sefer Temel ağlamaya başlamış. Adam sormuş Temel'e "niye ağlıyorsun" diye; Temel cevaplamış:
- Ben de idrar tahlili yaptırmaya geldim daa.:cokkomik::cokkomik:

OP
elma şekeri

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
faks geliyor....

Bir Türk, bir Amerikalı ve bir alman birlikte saunaya gitmişler. Bellerinde birer havlu saunada oturmuşlar ter atarlarken, bip bip bip diye ses duyulmuş. Amerikalı, sağ eliyle sol koluna dokunup,
- "Çağrı cihazım çaldı. Derimin altında elektronik devre var da..." demiş. Aradan biraz zaman geçmiş, bu sefer bir cep telefonu çalmaya başlamış. Bunun üzerine alman, sol avuç içini kulağına götürmüs ve konuşmaya başlamış. Görüşmesi bitince, Türk'e ve Amerikalıya dönüp,
- "Avucumun içinde cep telefonu devresi var da..."
demiş teknolojik olarak geri kalmayı gururuna yediremeyen Türk,
- "Bana bir dakika izin verin"
demiş ve dışarı çıkmış. Birkaç dakika sonra döndüğünde poposunun arasına sıkışmış tuvalet kağıdı sarkıyormuş. Amerikalı ve Alman'ın kendisine garip garip baktığını görünce,
- "Faks geliyor da.."

OP
elma şekeri

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
IŞIĞI GÖREN GELİYOR:)

Adamın karısı hamileymiş.Bir gece yarısı sancılanmış.Çağırılan ebe tam doğuma başlarken elektrikler kesilmiş.Adamcağız mecburen fener tutarak doğuma yardımcı oluyormuş.
Nihayet bebek sağlıkla doğmuş.Ancak ebe bakmış bir bebek daha geliyor.Onu da doğurtmuş.
Bitmemiş ardından bir tane daha..
Adam derhal feneri söndürmüş.Ebe;
-Ne yaptın,yak şu feneri!..
-Olmaz ebe hanım,baksana ışığı gören geliyor!..:D:D

ece

Daimi Üye
Tepki
367
hahahahahahahahah
Acayip morali bozulmustur yuzunu gormek isterdim dusunsene aylarca egitimden sonra
Ne maymunmus ama bizim koca temeli mahvetti
hihihihi
Ellerine saglik

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
IŞIĞI GÖREN GELİYOR:)

Adamın karısı hamileymiş.Bir gece yarısı sancılanmış.Çağırılan ebe tam doğuma başlarken elektrikler kesilmiş.Adamcağız mecburen fener tutarak doğuma yardımcı oluyormuş.
Nihayet bebek sağlıkla doğmuş.Ancak ebe bakmış bir bebek daha geliyor.Onu da doğurtmuş.
Bitmemiş ardından bir tane daha..
Adam derhal feneri söndürmüş.Ebe;
-Ne yaptın,yak şu feneri!..
-Olmaz ebe hanım,baksana ışığı gören geliyor!..:D:D

:hanimgul:Ay ondan diyorlar işte ''ışığı kapatın,ışığı gören geliyor''diye:evet:

OP
elma şekeri

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
Olay bir üniversitede profesör ve bir öğrenci arasında geçer.
Öğrenci yemekhanede boş yer bulamadığı için profesörün yanına oturur.

Profesör bu durumu kabullenemez ve çocuğa;
- öküzlerle kuşlar bir arada oturamaz, der.

öğrenci hiç bozuntuya vermeden;
-o zaman ben uçayım, diye kalkar.

Profesör durumu içine sindiremeyince öğrencinin sınavından kalması için elinden geleni yapar.
Fakat öğrenci soruları eksiksiz cevaplandırır.
Bunu üzerine profesör;
- sana bir soru sorucam, der.
- yolda karşına iki kese çıktı birinde akıl diğerinde para var. hangisini alırdın? der.
öğrenci;
- parayı alırdım.
deyince profesör;
-ben aklı alırdım, der .
öğrenci karşılık verir;
_ doğaldır insan neye ihtiyacı olursa onu alır:
çıldırmak üzerer olan profesör öğrencinin sınav kağıdının üzerine büyük harflerle 'ÖKÜZ' yazar, öğrenciye verir:
Odadan çıkan öğrenci bir kaç dakika sonra geri gelip seslenir;
Hocam imzanızı atmışsınız ama notum nerde der!:gul::gul:

OP
elma şekeri

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
Kuzey Irak sorunu yüzünden bir Amerikalı ile kapışan Temel, "Siz Irak'ı haksız yere işgal eden ve teröristlere yardım eden zorbalarsınız" diye bağırmış.

Amerikalı, hemen karşı saldırıya geçerek;

"Siz Türkler, borç para yemekten başka bir şey bilmeyen insanlarsınız.
Teknolojiden filan da hiç anlamazsınız. Oysa bizim işimiz teknolojidir. Bana bir kalıp çelik yolla, sana koca bir gemi yapayım" deyince, kafası iyice kızan Temel;

"O da bir şey mi?" demiş, "Sen bana kız kardeşini yolla, sana geminin bütün mürettebatını yapayım!"
:cokkomik::cokkomik:

OP
elma şekeri

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
Genç kız, sevgilisine telefon açmış...
- 'Tankut,' demiş, 'seni çok arzuluyorum, geceleri uyku uyuyamıyorum.
Ne olur bu hafta sonu bize yemeğe gel. Seni annem-babamla
tanıştırayım. Sonra benim odamda ders çalışıyor gibi yapar doya doya
sevişiriz...'
Tankut ömründe hiçbir kızla sevişmemiş, toy bir delikanlı...
Bir eczaneye gitmiş... Babacan eczacıya;
'Bu hafta sonu önce bir aile yemeği, peşinden ateşli bir aşk yaşayacağım' demiş,
'Bu yüzden iyisinden bir kutu prezervatif istiyorum...'
Babacan eczacı kutuları vermiş, oğlanın sırtını sıvazlayıp yolcu etmiş...
Tankut hafta sonunda bir büyük buket çiçekle kızın evinin kapısını çalmış...
Genç kız kapıyı açmış. Tankut'u doğrudan yemeğe almış...
Delikanlı çok mahçup biçimde masaya oturmuş.
Kızın ana-babasının yüzüne şöyle bir baktıktan sonra başını önüne eğmiş...
Başlamış dua etmeye...
Ancak dua bir türlü bitmiyor...
Kız sonunda dayanamamış, fısıltıyla:
- 'Ben senin bu kadar dindar olduğunu hiç bilmiyordum Tankut,' demiş...
Tankut adeta inlemiş:
- 'Ben de babanın eczacı olduğunu!'

:kptmya:

munise

Daimi Üye
Tepki
365
''Yer yarılsada içine girsem''durumu bu olsa gerek.Yazık çocuğa.

OP
elma şekeri

elma şekeri

Daimi Üye
Tepki
1.278
Doktorun biri yeni bir muayenehane açmış. Kapıya yazmış...'Vizite ücreti 100 Dolar. İyileştirmediğimiz hastaya beş mislini geriveriyoruz...'Vizite pahalı ama, doktor gerçekten doktor...Her gelen hasta iyileşip gidiyor...Doktorun ünü her geçen gün artıyormuş...Uyanığın biri doktora gidecek, iyileşmeyecek ve beş misli parayı gerialacak ya, kapıyı çalmış...'Doktor! Ağzımın tadı hiç yok... Öyle kötüyüm ki, hiçbir şeyin tadını alamıyorum... 'Doktor... Adama şöyle bir bakmış, hemşireye seslenmiş:'Hemşire hanım! Sekiz numaralı kutuyu getirin'Hemşire adama uzatmış kutuyu, adam, bir kaşık içindekinden yemiş ve anında tükürmüş...'Ama Bu bok!!!!!'Doktor sakin, 'Evet! İyileştiniz. Tad alıyorsunuz artık..'Adam, parayı ödemiş sinirleri tepesinde gitmiş...Aradan birkaç ay geçmiş. büyük bir hırsla yeniden kapısına dayanmışdoktorun...'Doktor bey, ben de hafıza kaybı başladı... Her şeyi unutuyorum...!'Doktor, adama şöyle bir bakmış yine, hemşireye dönmüş, 'Kızım, sekiznumaralı kutuyu getirir misin?' demiş.Adam, hemen itiraz etmiş, 'Ama, o kutuda bok var!'...Doktor, 'Doğru! Bakın, hafızanız da yerine geldi!....'Adam, ağlamaklı,hırsla ödemiş parayı çıkmış dışarı...Kurmuş da kurmuş intikam planlarını... Birkaç ay sonra..'Doktor! Ben de iktidarsızlık başladı... Durumum kötü, hiçbir şeyyapamıyorum...'Doktor adamı gözüyle şöyle bir inceleyip, 'Hemşire hanım sekiz numaralı kutuyu getirir misin' diye seslenince, adam, tüm hırsıyla,'Sittecem, seni de sekiz numaralı kutunu da...' diye bağırmış..Doktor gayet sakin, 'Geçmiş olsun! Artık yapabiliyorsunuz!!!!!!!!!' :)

:kptmya:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar