Elinizi uzattınız ve elinizi sıkmadılar naparsınız?

Elinizi uzattınız ve elinizi sıkmadılar naparsınız?

• :sok Aman elim havada kaldı der elimi indiririm

Kullanılan: 6 16,2%
  • :cicikadin:Görmedi elimi sanırım der ve sineye çekerim

Kullanılan: 4 10,8%
  • :hihh:Aman sıkmassan sıkma

Kullanılan: 25 67,6%
  • :cak:Elini veren kolunu kaptırır der,çekerim

Kullanılan: 2 5,4%
  • Zorla elini sıkarım:sarilma:

Kullanılan: 0 0,0%

• Kullanılan toplam oy
    37

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
Açıkçası sinirlenirim valla hem kendime hem karşımdakine.Uyuz ne hali varsa görsün derim.

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.537
Gıcıklığıma dek gelirse "Ne o bulaşıcı bir hastalığın mı var" derim -rgulu

SILA

Daimi Üye
Tepki
3.186
karşı taraf el uzatmadan uzatmam böyle birşey başıma gelmedi gelsede bozuntuya vermem:acep::acep::acep:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
klişeleşmiş bazı hareketler yapılmadığı zaman karşıdakine "uzaylı" gibi davranmak ne kadar mantıklı bilmiyorum.. yani elimiz havada kaldığında neden laf çarpma moduna girilir ki???

mesela ben ne tokalaşırım ne de sokakta gördüğüm bir arkadaşımla şapır-şupur öpüşürüm.. bu kadar mikrobun yaşadığı günümüzde çok da yanlış geliyor bana.. ha benim tokalaşmadığım arkadaşım (erkek/kadın farketmez) bunun için bana laf çarpacaksa, benim de elim armut toplamıyor herhalde.. :dertli:

inanç konusuna gelince, bir tek bu ülkede şahit oldum tokalaşmayanın "geri kafalı" ilan edilmesine.. tokalaşmayan biri çıkıp da "pıtırcık dinine göre tokalaşmak hijyenik değildir" deseydi o kişiye bayıla bayıla saygı duyardık eminim..

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Bir kez başıma geldi , çok bozuldum ve inanılmaz saçma buldum yapılan hareketi.
Nedenine gelince , düğün günümdü ve adam düğünümü tebriğe gelmişti.
Doğal olanın elimi uzatıp hoşgeldiniz demek olduğunu düşündüğümden ben hamle yaptım ama kendisi dinen caiz bulmadığı için uzatmadı sanıyorum.
Anlayamadığım nokta ise düğünümün çalgılı sazlı içkili bir ortamda olacağını biliyordu , elini vermemek yerine böyle bir düğüne teşrif etmese daha iyi olurdu ne bileyim başka bir ortamda sadece eşimi tebrik edebilirdi..
İnsanları anlamak zor , oldukları gibi kabul etmek daha kolay..

okypete

Daimi Üye
Tepki
19.396
hiç olmadı. .
zaten ne amaçla olursa olsun tokalaşmayı tabu olarak görenlerle hiç iletişimim olmaz...

G

guzelcem

Misafir
ALLAHIMA şükürler olsun ki böyle bir şey yaşamadım başıma gelmedi ALLAHIMDA yaşatmasın.... kimseye yaşatmasın.

Eileithhyia

Daimi Üye
Tepki
523
Başıma hiç gelmedi. Yaşasaydım da büyük ihitimalle elimi görmezden geleni ben hiç görmem der geçer giderdim, hastası değilim kimsenin elini sıkmanın yani:)

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
el SIKMA aliskanligim yoktur zaten,uzaktan merhaba derim o kadar,,,

_Dersena_

Daimi Üye
Tepki
1.750
Genelde uzatmayan ben olurum karşı tarafın eli havada kalır.. Ne yapayım canım herkez ukalalık olarak nitelendirsede herkezin elini sıkmak zorunda veya öpmek zorunda değilim hiç hoşlanmam zaten bayan el uzatmadan erkek el uzatmaz bu bir epey kuralıdır ama şimdi nerde öyle erkeklerrrr:dertli::dertli::dertli::dertli:

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Kardeşimi istemeye geldiklerinde damat adayına hoş geldin demek için uzatmıştım elimi havada kalmıştı bozulmuştum tabi kii.Şimdi eniştem ama elimi uzatmam o zamandan beri :)

AMOR

Aktif Üye
Tepki
112
genelde karşı taraf uzatırsa bende uzatırım elimi ama bi keresinde ben uzatmıştım elim havada kalmıştı amannn çok da fifi:2:

R

Rosie

Misafir
başıma 1-2 kere geldi yaşlı amcalar,teyzeler tarafından.. onun dısında böyle bir durum yasamadım ama yasasam çok bozulurum ya. zaten çoğunlukla ben uzatmam elimi ilk olarak bana uzatılsa da karşılık veririm.çünkü insanın elini havada bırakmak saygısızca bir hareket bana göre :panter:

Debby

Daimi Üye
Tepki
1.045
Tanımadığım insanlara tokalaşmak adına el uzatmam zaten... El uzattıklarım da mutlaka tokalaşırlar. Başıma böyle bişey gelmedi bugüne kadar gelirse de pek takıcağımı sanmıyorum

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar