Elektrik Faturanız Ne Kadar Geliyor?

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
sabah geldi daha 62 tl:kizdim:bizimki de dijital saat.bulaşık çamaşır termosifon hep akşam 10 dan sonra çalışıyor..fırın hiç kullanmam.ütü de 10 dan sonra çalışıyor.anlamıyorum yaa,yüksek geliyor.

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
:dusun:

Benim haftada 2 kez bulaşık çalışır. Onu da akşam 10'dan sonra çalıştırırım. Çamaşır haftada 3-4 kez. Yine akşam 10'dan sonra. Klima biz eve gelir gelmez açılır, gece 12-1'e kadar açıktır. Bazen üşürüz:) Sobayı da açarız:D Kettle, aspiratör, microdalga, fırın, termosifon, alarm hepsi 85 geliyor. Bir de buzdolabı, TV ve laptoplar da var tabii:eek:lmaz::eek:lmaz: Yakında bizde elektrikle çalışcaz.-yardim

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
:dusun:

Benim haftada 2 kez bulaşık çalışır. Onu da akşam 10'dan sonra çalıştırırım. Çamaşır haftada 3-4 kez. Yine akşam 10'dan sonra. Klima biz eve gelir gelmez açılır, gece 12-1'e kadar açıktır. Bazen üşürüz:) Sobayı da açarız:D Kettle, aspiratör, microdalga, fırın, termosifon, alarm hepsi 85 geliyor. Bir de buzdolabı, TV ve laptoplar da var tabii:eek:lmaz::eek:lmaz: Yakında bizde elektrikle çalışcaz.-yardim

arina niye öyle çok geliyorki saatle ilgili olmasın ben
haftada 7 kez bulaşık
haftada 4kez çamaşır
hergün net açık
hergün tv açık
saçımı mutlaka kuruturum
hergün evi süpürürüm
60geliyor sanırım klima çok yakıyor sizde

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
arina niye öyle çok geliyorki saatle ilgili olmasın ben
haftada 7 kez bulaşık
haftada 4kez çamaşır
hergün net açık
hergün tv açık
saçımı mutlaka kuruturum
hergün evi süpürürüm
60geliyor sanırım klima çok yakıyor sizde

Abowwwww:bayil:

Canım valla bende bilmiyorum ki. Sanırım klimadan kaynaklanıyor. Hep 30 derecede çalışır klima durmaksızın. Ama siz evdesinizdir yani. Biz sabah 8 de evden çıkarız akşam max. 7de evde oluruz yani. Anlamadım.

*Neşe*

Daimi Üye
Tepki
582
bizim bu ay elektrik 90 gelmişti:dedikodu:hergün bulaşık makinası çalışır haftada 4 5 çamaşır makinası çalışır,süpürge derken oluyoo iştee..su ısıtıcım var ama çok çok nadir kullanırım çünkü en çok elektiriği böyle makinalar harcar.fırınım çok çalışır çok masraflı kadınım vesselamm:dislek::dislek:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Abowwwww:bayil:

Canım valla bende bilmiyorum ki. Sanırım klimadan kaynaklanıyor. Hep 30 derecede çalışır klima durmaksızın. Ama siz evdesinizdir yani. Biz sabah 8 de evden çıkarız akşam max. 7de evde oluruz yani. Anlamadım.

öyle yani bütün gün evdeyiz ısıtıcı fırın derken eee erkenden ışıklarda yanar evde birde evdeyim ama bakma saçımıda kuruttuktan sonra birde düzleştirici yaparım haftada 3-4kere bende çok geliyo diyodum ama lambalarımız tasarruflu ampül

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Çikom valla bizim koca salonda sadece tasarruflu lamba yanar ayaklı lambaderde. Sadece sabaha kadar koridorumuzun ışığı açıktır. O da küçük, tasarruflu. Valla anlamadım gitti yani:dusun:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Çikom valla bizim koca salonda sadece tasarruflu lamba yanar ayaklı lambaderde. Sadece sabaha kadar koridorumuzun ışığı açıktır. O da küçük, tasarruflu. Valla anlamadım gitti yani:dusun:

saatiniz yeni saatmi bir iki kişiden duydumda bu yeni saatler çok yakıyo faturamız çoğaldı diyodu gerçi canımız sağolsun 3-5 farketmezde niye çok gelsinki :dislek:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Canım bizim binamız 2 yıllık zaten. Digital saat takılı. Hani saat 10dan sonra ucuz olan:D

Pek ucuz olmuyor ama :dislek:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
ben anlatayım günde 1 bulaşık makinası ,hafkada 3 4 sefer çamaşır
çaydanlığımda elektirkli sabah akşam çay
gün boyu tv ,pc

haftada 2 kez süpürge diğer günler şarjlıyı kullanıom

e daha ha asıl bide benim elktrikli termosifonum varki hergün 30 derecede takııl durur
artı banyo zamanları hariç

o asıl fırını unuttumkiii onu hiç bilimyorm çoğu yemeği fırınlarım ,pasta börekte hariç

yine bilede sizin kadar gelmiyor ,yani 70 civarıydı en son:dislek:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
seninle aynı şekilde kullanıyorum hülya yalnız bnm termisifon hep 60 olduğu içinmi bilmem benim faturam 80 ila 85 arası değişiyo

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
Sıla günlük 30 derece ideal bence ,ellerimiz üşümesin ,mutfak işlerini rahat yapalım bence yeterli

gördümmü nasılda tasarruflu bir hatunum:D

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
tasarruflu hatunsun vesselam canım biliyorum ama bizimki otamatikte hep 60ta durması gerekiyomuş öyle demişlerdi bende oyüzden öyle kullanıyorum ben çamaşır makinesini çok kullanıyorum tabiii birde halı yıkama makinesini hele birde kışın daha çok yıkıyorum makineyle halılarımı ondamıdırki acep-ayse-ayse

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
ne 60 mı
vallatermosifonunu bozmak gibi olmasın ama sıla biz banyo yaparken bile en fazla 45 dereceye çıkarıyorz ki gayette yeterli hani
tabi her evin ihtiyaçları ayrıdır bence okadrda farkeder yani 10 15 gibi rakamlar

ama 60 çok gereksiz,:eek:lmaz:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
hülya yanlış termisifonlardanmı bahsediyoruz canısı bcm ben 45 derecede suyumuz ılık oluyo yani banyo yaparken ben 70 ile 80 arasında ayarlıyorum ancak yapılabiliniyo banyo
dediğim gibi canım bizim şofben 45de ılık oluyo ve bu sıcaklıkta banyo birkişi bile yapamaz:eek:lmaz:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
hımmm demek öyle
bişy anlamadım ama yani derece derecedir değilmi her markanın ki farklımıymış acaba

45derecede el değimyor bizim suya:findik:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
seninkide termostatlımı hülya şofbenin yani yoksa ihlasın elektrikli şofbenindenmi öyleyse sizinki tabiikide 45de sıcak olur ozaman-ayse

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar