ELDA"dan Seçme Şiirler

OP
ELDA

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
81392625fl9.png

35915064lp0.png

54927389mh0.png

19278314rx8.png

59674208my8.png

yeşil

Daimi Üye
Tepki
903
seni seviyorum çünkü sen benim yaşam kaynağımsın
çok güzel paylaşım emeyine sağlık

OP
ELDA

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
siss1os3.png

Gülüşlerini tutamazdım,
ıslıkların delmeseydi düşlerimi !
yalanım yok,
şarkıların altına yatamazdım ..

Hangi mevsimin çobanısın vakitsiz gelen ?

Türkülerin derinliğinden çıkart ruhumu
yreimbeladakiist8.jpg

Kaçır yanına suskularımı, sıcaklığına bağışla !

Şaşkınlığım kekeme,
dilini bilmediğim bir ülkenin kelimeleriyle öp beni

siss2cz1.png

Hadi..

İt onu ve kazan deliliğimi !

sadakatiminrt9.jpg

Yelkenlerini aç !

Kulaç attığın denizlere benzemez dalgalarım,

"Yüzmek istiyorsan önce ıslanacaksın"

sisss6fy9.jpg

dinle!

Kuzeyden esiyor rüzgar
ben Ege'yim,
sıcak denizlerin anası

BEKLİYORUM

OP
ELDA

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
ehirao7wr6.jpg

Her gidişin birde yürek burkuşu oluyordu nedense giderken can acıyor sonra sevda bir darbe daha alıyor ama ayrılıklar kazanıyor şimdi bu şehrin hangi sokaklarında seni aramalı yada hangi sözlerin ardından kelimelere bakmalı hani sözlerime küstüm kelimelere aldırmadan yaşamak niyetinde olup sevdalara yüz çevirdim ...Şimdi zamansız yağan yağmurlar canımı acıtıyor sensizlik hergece bana biraz daha ağır geliyor ....

aglamakfa0et5.jpg

Ben en çok sana ağladım geceler boyu ben en çok sensizlikleri yaşadım hırçın bedenimde ve ben en çok kendimle savaştım seni sevdiği için ama başaramadım yenildim sonunda sevdalara acısını yaşadığım aşklara yenildim be güzelim hani nezaman seni düşünsem acısı hala ilk gün kü gibi ta şuramda....Oysa söylemiştim ben sana geldiğinde ayrılıkların taze yarası kanıyordu kalbimde bir acıda sen yaşatmayacaktın bedenime oysa söylemiştim sevmeler haram özlemek yasak diye ....

resimow2uf0.jpg

Şimdi sevgilerin yalan ve hayalllerin hergece bedenimi üşüttüğü gecelerden arta kalan bir yalnızlık eşliğinde yazıyor ve nedense ben hergece döktüğüm gözyaşlarına üzülüyor ve sensiz geçen gecelerde bir kendimi arıyor bazende sokaklarda seni bekliyor olsamda hangi şehir ve hangi gece geri verecekti seni bana ...Hangi sokak gösterecekti yerini hangi ışık söyleyecekti ismini telefonumda ismin önümde hala resmin ...Geçmeyen saatler ve dönüşü olmayan geceler zamansız sevdaların bıraktığı o son sözler....

gelmemeknn9yv3.jpg

Kelimelerim can acıtan yanları ve kalbimin o kahrolası sancıları arasında bir seni bekledim yalnızlıklarımda bir seni bekledim gecelerden arta kalan sabahlarda ve ben bir sana ağladım gözyaşlarıma karşı çıkarcasına .Şimdi bitmiş sevdaların bitmeyen kanayan yaraları ve şimdi hayallerimi hapsettiğim kalbimin durmayan yanları ve sözlerimin son kanayış ve çırpınışları şimdi kurşun nöbetlerinde kalbim ve gecelerde sensizlikler alışmış hani o eski sevda acısı için olsa gerek bu son yazılar ve haykırışlar hani bir seni diliyordum ya tanrıdan anladım ki gelmeyeceksin....
adoau3xn0.jpg

Şimdi bedenim kimsesiz ellerim üşüyor

bedenim hasret sancıları eşliğinde ...

OP
ELDA

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389

Dünümü yargıladım bugünümde,
Şimdi, zavallı yarınlarımda sallanıyorum.
Yarınlarım desen kaçışların öyküsünde,
Sevmelerime kaza süsü vererek yaşıyorum.
Küstahlığım diz boyu,
İç seslerimden uzak bir ben,
Ve yokluğundan uzak bir sürü psikopatça düşünce...
Hiçbir intihar kabul edemez geçmişimi,
Geleceğim yeni intiharları doğurmaya gebe...

alamyorummy4.jpg

Gözlerimden karadeniz geçti hayat tümüyle alabora,
Gemilerimin hepsi battı, deniz bile istemedi beni,
Çırpınışlarım, karaya vuran bir balık gibi,

alamyorum2eb9.jpg

Elimde kirli bir kadeh, şerefin mi bu senin?
Hadi geç otur karşıma, dudaklarım bekliyor ağıt yakmak için.
Kefenlenmiş sözler taşıyorum yürek cebimde,
Vücudumu delik deşik eden gözyaşlarımın izini sürmek delilik mi dersin?

alamyorum3nj0.jpg

Yağmuru giyerek hayatın akışı olmak istiyorum,
Gülücüklerimden, küçük çocuklarımın doğmasından sıkıldım!
Bulutlar soru işareti gibiler, beynimde savaşıp duruyorlar.
Ağlamıyorum, yıldızlar gözüme kaydı sadece(!)

alamyorum4eu7.jpg

Geçmişimizden alıntılar yaparak yüklemeye kalkışma kendini!
Gözyaşlarım asılı kaldı, göz kapaklarımın mülteci kampında,
Esareti kendimde yaşıyorum.
Şimdi varlığını tekrar giyerek çık karşıma.
Puslu bir gecenin sabahında, haklı şiirlerime meze ol ki
İkindi vakti, kefensiz satırlara gömebileyim seni.

OP
ELDA

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
16c80gp.jpg

Gece başlamışsa ve uyumak için acele etmiyorsa yüreğin; hala düşünecek hala yapılacak bir sürü işin ve bir sürü planın olduğunu söylüyorsa beynin; buna karşılık günün bütün yorgunluğunu belki de hiçbir şey yapmamana rağmen sana hissettiriyorsa bedenin; konuşmak istiyorsa bir şeylere ulaşmak istiyorsa kalbin ama sadece yalnızlığın o ağır o derin sesiyse hissettiğin…

23jn7dg.jpg

Üşüyorsan ama soğuktan değil. Susuyorsan ama korkundan değil. Gidiyorsan ama istediğin için değil ve arıyorsan ama bulmak için değil. Her dakika daha ağır geçiyorsa ve geçen her dakika seni daha fazla yoruyorsa... Gelecek seni güldürmüyorsa aksine geçmiş özletiyorsa kendini. En masum anında lanetlenmişse bedenin ve yanıyorsa ateşler içinde belki de kutuplarda yürürken. Ve sadece yalnızlığın sesiyse duyabildiğin...

2qa7r4i.jpg

Vazgeçmek istemediklerinin senden kaçarcasına uzaklaştığını görüyorsan ama koşamıyorsan artık ve her bağırmak istediğinde düğümleniyorsa sözcükler boğazına ve canını acıtıyorsa içinde kalan her bir harf. En çok yardıma ihtiyacın olduğu anda aslında kimsenin sana yardım edemeyeceğini biliyorsan buna rağmen medet umuyorsan sana yabancı gözlerden. Yaptıkların hep yapman gerekenlerden farklı oluyorsa ve bunu anlayamıyorsan bir türlü...

2drzxg5.jpg

Her sabah uyandığında uyumak istiyorsangeceyi istemiyorsan yalnızlığın sesini ve yine bitmeyecek bir geceyi. Buna rağmen günler hep kısalıyorsa sana inat ve geceler alay edermiş gibi üşütüyorsa seni. Buna rağmen yanıyorsan o soğukta ve anlıyorsan kimsenin bunu bilmediğini. Özlüyorsan her geçen saniye bir önceki geceyi. Ve yalnızlıksa tek duyabildiğin...

21mtel2.jpg

Eski fotoğrafları gördüğün zaman tesadüfen; içini garip bir mutluluk kaplıyorsa. Ve son resim elinden düşerken anlıyorsan ne kadar özlediğini ve çözemiyorsan bir türlü neden her şeyin değiştiğini. Susuyorsan... Ve yalnızlığın sesiyse tek duyabildiğin…

2mo8a5t.jpg

Eski şarkılar daha çok dokunur olduysa bedenine ve en çok yardıma ihtiyacın olduğu halde anlamaya başlamışsan yalnızlığını ve gece hala ilerlemiyorsa bu gürültüde. Ve uyuyamıyorsan bir türlü. Her şey bir telefon kadar yakınsa ama korkudan ayrı bir şeyse seni uzaklaştıran ve anlatamıyorsan bir türlü anlayamadıklarını. Binlerce defa anlatılan bir masalı. Ve yüzü aklından hiç çıkmıyor olsa da çıkaramıyorsan adını. O müthiş masal kahramanını...

OP
ELDA

ELDA

Daimi Üye
Tepki
4.389
14jvvnk.jpg

Hiçbir çıkış yoksa ve yapayalnızsa bedenin. Bembeyaz duvarlar içinde. Bir resim. Siyah beyaz… İçin yanıyorsa ve su içmek bile gereksiz geliyorsa. Sigaranın dumanı içindeki ateşi belli ediyorsa dışarıya.Ama anlamıyorlarsa. Söndürmeye bile çalışmıyorlarsa. Sormuyorlarsa. Yoldan geçen herkesi tanıdığını düşünüyorsan ve belki de yanında yürüyeni bile bilmiyorken selam veriyorsa herkes sana sırf sen onları tanıdığını düşünüyorsun diye. Ve oysa tek bir yüz görüyorsan her zaman ama adını hatırlayamıyorsan bir türlü...

f0dtnp.jpg

Sokaklarda insanlar azalıyorsa birer birer. Aklındaki düşünceler gibi.Yürüyorsan yine de yapayalnızsan senin onları tanıdıklarını sananların arasında. Ve dumanın hiç sönmüyorsa...

xpmv9.jpg

Aynı masalda ne yapacağını bilmeyensen. Isırılmış elma gibi düşüvermişsen yere. Masal devam ediyorsa ve kimse seni düşünmüyorsa artık...

65n8m0.jpg

Yirmi senedir üzerinde uyuduğun yastıkları bir bir atıyorsan yataktan ve bulamıyorsan kafanı rahatlatacak hiçbir şey o karanlıkta. Işıkları açmak dağınıklığı görmek kadar dayanılmazsa…

346kcv7.jpg

Uyuyamıyorsan ve katlanamıyorsan yalnızlığa. Kendinle beraber yaşayamıyorsan yalnız kalamıyorsan kendi başınayken. Sayfalar sıra sıra bitiyorsa; kitaplar devriliyorsa raflardan ve sen okurken dakikalar geçmiyorsa hayatından;yaşadığın bir masalsa artık ve başkalarının uyumaları için yazılmışsa bütün bunlar…

1zf1w69.jpg

Gökten düşen üç elmadan biriysen başkalarının mutluluğu için. Masal bitmişse ve unutulmuşsan bir köşede;

do5gue.jpg

Bir çığ gibi geliyor demektir "AYRILIK"…

Masal bitti… Kaç… Kurtar kendini…

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar