ela'nın filmleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OP
Elalis

Elalis

ANAJET
Tepki
50.197
aci-recete-side_effects_film-izle-afis-resim-picture-movie-poster.jpg

Tür: dram,gerilim

Yapım: 2013

IMDB Puanı: 7.2

Yönetmen: Steven Soderbergh

Emily’nin (Rooney Mara) psikiyatristinin (Jude Law) kendisine tedavisi için verdiği yeni bir ilacın hayatını nasıl değiştirdiğini ve eşi ile hayatını ne yönde etkilediğini gerilim türünde anlatan bir filmdir. Emily (Rooney Mara) ve Martin (Channing Tatum) New York’ta başarılı ve yüksek standartlarda yaşayan bir çifttir. Bir gün borsa yolsuzluğu yüzünden Martin hapse girer. Tabi bu arada yaşam standartları da haliyle düşer ve Emily Manhattan’da ufak bir apartman dairesine taşınır.

Dört yıl boyunca kocasının hapisten çıkmasını bekler. Bu sırada ağır depresyona girer. Emily’nin intihar girişiminden sonra yanına danışman olarak psikiyatrist Jonathan Banks (Jude Law) getirilir. Emily terapi görmeyi ve anti depresan ilaçlar almayı kabul eder. Emily verdiği bu karar ile hem kendi hayatını hem de çevresindeki tüm insanların hayatını etkileyebileceğinden haberi bile yoktur.
Bütün sıkıcılığına ve ağır ilerlemesine rağmen sırf finali için izlenebilecek ender filmlerden birtanesi,türüne göre kesinlikle başarılı bir yapım

konuda ne yazıyosa o :heyecan:biraz ağır evet ama finalinde herşey "yok artık" a bağlandığı için seyredilir.ben beğendim valla :danscıkiz:
not: çoluk çocuk izlenmez :165:

Tahzen

Daimi Üye
Tepki
30.836
space-explorer-tv-uzay-ve-uzayli-filmleri--2017-bilim-kurgu-gerilim-korku-life-movie-hayat-filmi-daniel-espinosa-jake-gylienhaal-ryan-reynolds-rebecca-ferguson-hiroyuki-sanada.jpg

Tür: bilimkurgu,gerilim,korku
Vizyon :Tarihi24 Mart 2017
Yapımı :2017 ABD
Süre :104 dk
imdb : 7.7

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun 6 üyesi, Pilgrim Uzay Aracı aracılığıyla Mars'tan getirilen bir örneği incelerken büyük bir keşfe imza atar: Bu örnek biyolojik özellikler göstermektedir, yani Mars'ta hayat olduğunun kuşku götürmez bir kanıtıdır. Ancak bir süre sonra mürettebatı ölüm kalım mücadelesi verecekleri bir süreç beklemektedir, nitekim Mars'tan gelen 'örnek' zannettiklerinden çok daha zeki ve kuvvetlidir.

gerim gerim gerildim izlerken.ilk dakikadan son dakikaya gerilim.puanı çok daha iyisini hakediyor...
İzledim veeee baaayııılllldımmm.
Devamı gelir bunun

OP
Elalis

Elalis

ANAJET
Tepki
50.197
the-skin-i-live-in-4.jpg

Orijinal İsmi :La piel que habito
Tür: dram,gerilim
Vizyon Tarihi : 30 Aralık 2011
Yapımı : ipanya 2011
İMDB : 7.7
Gerilim türündeki film, Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet’in “Tarantula” isimli 2005 tarihli romanından uyarlandı. ‘The Skin I Live In’ için Pedro Almodovar, 20 yıl sonra Antonio Banderas’la tekrar bir araya geldi. Filmde Antonio Banderas (Dr.Robert rolünde), bir kazada yanarak ağır yaralanan karısını iyileştirmek için uğraşan bir doktoru canlandırıyor.
filmin yarısına kadar mıy mıy mıy bu ne len dedim.anam sonra bir bağlandı tam benlik psikopat bi film :dislek:asla çoluk çocuk izlemeyin :165:

Tahzen

Daimi Üye
Tepki
30.836
thumb_2aDS5gmgvcw7P7BfoxqtnIktHDk.jpg

IMDB: 8.1

Tür: gizem,gerilim,suç

Yapım: 2016

Film Özeti: Adrian Doria varlıklı bir iş adamıdır. Bir gün kendisini kapısı kitli bir otel odasında sevgilisi Laural Vidan ' ın cesedinin yanı başında bulur. Polis tarafından tutuklandıkan sonra deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Masum olduğunu kanıtlamak için şoförü Daniel Garrido araba kazasını aydınlatmaları gerekmektedir. Aynı zamanda avukatı Felix olayların seyrini değiştirebilecek bir delil araştırmaktadır. Virginia ve Adrian vaka hakkında konuşmalarını sürdürürler ama Adrian'ın ifadesinden ikna olmayan Virginia onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar. Bulmacada gerçek ve yalan kolayca yer değiştirebilmektedir.

vay vay vayyy filmi yapmışlar abi.baştan sonra gizem,gerilim.nadir fimleri başa alır izlerim.bu da onlardan.ikinci izleyişte herşey farklılaşıyor.bi ara katil ben miyim lan yoksa dedim :kopkop:
öncelik verin derim :nededintatlim:
Dün izledim :D

OP
Elalis

Elalis

ANAJET
Tepki
50.197
upload_2019-1-9_14-18-11.jpeg

Orijinal İsmi : No Good Deed
Tür :gerilim
Yapımı : 2014 ABD
Süre : 95dk
İMBD : 6.6
Eski bir bölge avukatı ve çocukları bir adam tarafından kaçırılırlar. Onları kaçıran adam, hapishaneden kaçmış biridir ve bir araba kazasının kurbanı gibi bir tavır takınarak rol yapmaktadır. Yönetmenliğini Sam Miller’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Taraji P. Henson, Idris Elba ve Mark Rhino Smith gibi isimler yer almaktadır. Filmin senaryo yazarı ise Aimee Lagos’tur.

TV de denk geldi.puanı biraz düşük ama konuyu sevdim.bence bi 7 puanı hakediyo.sıkmadan heyecanlı ilerliyor.

OP
Elalis

Elalis

ANAJET
Tepki
50.197
predestination-1452700584.jpg

Tür: bilimkurgu,aksiyon,gerilim
Yapımı :2014 avustralya
Süre : 97dk
İMBD: 8.6
Tıpkı bir önceki filmlerinde olduğu gibi yine ünlü aktör Ethan Hawke ile işbirliği yapan Spierig Kardeşler bu sefer Looper ile Azınlık Raporu'nun karması olacak bir bilimkurgu-gerilim çeşitlemesine imza atıyorlar! Yılın sürpriz polisiye soslu bilimkurgusal hadiselerinden biri olmaya aday film kendi kulvarında bir hayli iddialı görünüyor!

2 kere izlediğim filmlerden biri daha.aha,yoğ anasını,oha,pes,hadi len,yuhhh diye diye izledim :kopkop:beyin yakan cinsten :nededintatlim:

OP
Elalis

Elalis

ANAJET
Tepki
50.197
la-cara-oculta-1337331607.jpg

Orijinal İsmi :The Hidden Face
Tür : gerilim, Gizem , Psikolojik
Yapımı :2011-ispanya , Kolombiya
İMBD : 7.9
La cara oculta; aşk, kıskançlık ve ihanetin sınırlarını keşfe çıkan bir psikolojik gerilim. İspanyol çift Adrian ve Belen, içinde panik odası bulunan, II. Dünya Savaşı sırasında inşa edilmiş Kolombiya'daki bir eve taşınır.
çok güzel bir film.değişik bir senaryosu var.empati yapmaktan kendimi alamadım.

OP
Elalis

Elalis

ANAJET
Tepki
50.197
siyah-kugu-1410379180.jpg

Orijinal İsmi : Black Swan
Tür : dram,gerilim
Vizyon Tarihi : 25 Şubat 2011
Yapımı : 2010 ABD
Süre : 108dk
İMDB: 8.3

Nina (Portman), New York’ta yaşayan çok yetenekli bir balerindir ve hayatında çoğu balerin için de olduğu gibi dansetmekten başka bir şey yoktur. Eski bir balerin olan ve bu konuda çok hırslı olan annesi Erica (Hershey) ile yaşamaktadır. Oyun yönetmeni Thomas Leroy (Cassel) KUĞU GÖLÜ’nün baş balerini Beth MacIntyre (Ryder) yeni sezonda değiştrimeye karar verir ve ilk tercihi de Nina’dır. Balenin saf ve zarif Beyaz Kuğu ile şehvetin temsilcisi Siyah Kuğuyu aynı anda canlandırabilecek birine ihtiyacı vardır. Fakat Nina’yı bekleyen bir yeni bir rakip vardır, ve o da Leroy’u etkilemeyi başarmıştır. Nina Beyaz Kuğu rolüne her ne kadar uysa da Lily de Siyah Kuğu’nun tam karşılığıdır. İki genç dansçı arasındaki rekabet garip bir arkadaşlığa dönüşürken Nina da kendi karanlık tarafıyla haşır neşir olmaya başlamıştır. Onu mahvedebilecek türden bir kayıtsızlık.

bi kaç kere başlayıp bıraktığım,her seferinde ama puanı iyi bi şansı daha hakediyo diye izlediğim bir film.
ben yandım siz yanmayın :capkinbito:

OP
Elalis

Elalis

ANAJET
Tepki
50.197
fullhd-gece-gelen-it-comes-at-night-2.jpg

imbd : 6.2
tür : korku,gerilim

Abd yapımı olan film Korku, Gizem türündedir. Genel anlatılmak istenen hikaye dünya ve üzerinde yaşayan canlıların doğa üstü bilinmeyen varlıklar tarafından tehtit edildiğidir. Filmde bir aile üzerinden yaşanılan bu olaylar anlatılmaktadır.

piiiiiiii 6.2 bile çok buna :olamaaaz:ilk 30 dk sına verilmiştir o puan.gayet heyecanlı ve farklı başladı.aha dedim güzel bi film ama harcamış imbd. nerdeeeeeee :tripppp::tripppp:
nolmuş nolmuş derken bitti :neee:

Tahzen

Daimi Üye
Tepki
30.836
fullhd-gece-gelen-it-comes-at-night-2.jpg

imbd : 6.2
tür : korku,gerilim

Abd yapımı olan film Korku, Gizem türündedir. Genel anlatılmak istenen hikaye dünya ve üzerinde yaşayan canlıların doğa üstü bilinmeyen varlıklar tarafından tehtit edildiğidir. Filmde bir aile üzerinden yaşanılan bu olaylar anlatılmaktadır.

piiiiiiii 6.2 bile çok buna :olamaaaz:ilk 30 dk sına verilmiştir o puan.gayet heyecanlı ve farklı başladı.aha dedim güzel bi film ama harcamış imbd. nerdeeeeeee :tripppp::tripppp:
nolmuş nolmuş derken bitti :neee:
Ayy hemen kapatıyorum :kriz:

Ausencia

_Alcatraz Kaçkını_
Tepki
45.834
Ekli dosyayı görüntüle 26980
Tür: fantastik,gerilim,gizem

Yapım: 12 MART 2010

IMDB Puanı: 8.1

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Michelle Williams, Emily Mortimer

Zindan Adası, Martin Scorsese'nin bir çok filmi gibi yine bir başyapıt statüsünde. Filmde, Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan Ashecliffe Hastanesi'ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Burada karşılaştıkları isyan tablosu ve çığrından çıkan işler bu davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır. Usta yönetmen Martin Scorsese tarafından Dennis Lehane'nin ünlü romanından sinemaya uyarlanan filmin başrolünde yönetmenin gözde oyuncularından Leonardo Di Caprio bulunuyor.

İzlemeyen yoktur herhalde ama benim en beğendiğim filmlerden biridir kendisi.tam beyin yakan türden.bu 3. izleyişim ama her seferinde başka bir detayı yakalayıp vay bee diyorum.

thumb_9MQI12zf7XdRq4tReEkhhAeanXk.jpg

IMDB: 7.9

Tür: Macera,Aksiyon,Gerilim

Yapım: 2018

Yönetmen:Christoper McQuarrie

Oyuncular: tom cruise,henry cavill,ving rhames,simon pegg,rebecca ferguson,sean harris,angela basset,vanessa kirby,alec baldwin,michalle monaghan
film özetiMission: Impossible Yansımalar, Görevimiz Tehlike serisinin 6. devam halkasıdır. İkonik ajan Ethan Hunt, birlikte çalıştığı IMF ekibi ve tanıdık birkaç dostu sıkıntılı bir zamandadır. Berlin'deki görevin ters gitmesi sonucunda Ethan Hunt CIA ile ters düşer ve denetimsizliği sebebiyle CIA'in kara listesine girer. Ancak insanlığı tehdit eden yeni bir tehlikenin ortaya çıkışıyla birlikte herkes zamana karşı bir yarışa koyulur... Filmin başrolünü Tom Cruise üstlenirken kadroda Luther Stickell rolündeki Ving Rhames, Benji Dunn rolündeki Simon Pegg ve Ilsa Faust rolündeki Rebecca Ferguson, Alan Hunley'i canlandıran usta oyuncu Alec Baldwin, Solomon Lane'i canlandıran Sean Harris, Julia Meade'i canlandıran Michelle Monaghan, Henry Cavill, Vanessa Kirby ve Angela Bassett yer alıyor.

beynim yandı :521:kim kimdir,kime hizmet eder tam çözemedim :bayik:bi daha izlenmeyi hakediyor film.

thumb_2aDS5gmgvcw7P7BfoxqtnIktHDk.jpg

IMDB: 8.1

Tür: gizem,gerilim,suç

Yapım: 2016

Film Özeti: Adrian Doria varlıklı bir iş adamıdır. Bir gün kendisini kapısı kitli bir otel odasında sevgilisi Laural Vidan ' ın cesedinin yanı başında bulur. Polis tarafından tutuklandıkan sonra deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Masum olduğunu kanıtlamak için şoförü Daniel Garrido araba kazasını aydınlatmaları gerekmektedir. Aynı zamanda avukatı Felix olayların seyrini değiştirebilecek bir delil araştırmaktadır. Virginia ve Adrian vaka hakkında konuşmalarını sürdürürler ama Adrian'ın ifadesinden ikna olmayan Virginia onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar. Bulmacada gerçek ve yalan kolayca yer değiştirebilmektedir.

vay vay vayyy filmi yapmışlar abi.baştan sonra gizem,gerilim.nadir fimleri başa alır izlerim.bu da onlardan.ikinci izleyişte herşey farklılaşıyor.bi ara katil ben miyim lan yoksa dedim :kopkop:
öncelik verin derim :nededintatlim:

space-explorer-tv-uzay-ve-uzayli-filmleri--2017-bilim-kurgu-gerilim-korku-life-movie-hayat-filmi-daniel-espinosa-jake-gylienhaal-ryan-reynolds-rebecca-ferguson-hiroyuki-sanada.jpg

Tür: bilimkurgu,gerilim,korku
Vizyon :Tarihi24 Mart 2017
Yapımı :2017 ABD
Süre :104 dk
imdb : 7.7

Uluslararası Uzay İstasyonu'nun 6 üyesi, Pilgrim Uzay Aracı aracılığıyla Mars'tan getirilen bir örneği incelerken büyük bir keşfe imza atar: Bu örnek biyolojik özellikler göstermektedir, yani Mars'ta hayat olduğunun kuşku götürmez bir kanıtıdır. Ancak bir süre sonra mürettebatı ölüm kalım mücadelesi verecekleri bir süreç beklemektedir, nitekim Mars'tan gelen 'örnek' zannettiklerinden çok daha zeki ve kuvvetlidir.

gerim gerim gerildim izlerken.ilk dakikadan son dakikaya gerilim.puanı çok daha iyisini hakediyor...

predestination-1452700584.jpg

Tür: bilimkurgu,aksiyon,gerilim
Yapımı :2014 avustralya
İMBD: 8.6
Tıpkı bir önceki filmlerinde olduğu gibi yine ünlü aktör Ethan Hawke ile işbirliği yapan Spierig Kardeşler bu sefer Looper ile Azınlık Raporu'nun karması olacak bir bilimkurgu-gerilim çeşitlemesine imza atıyorlar! Yılın sürpriz polisiye soslu bilimkurgusal hadiselerinden biri olmaya aday film kendi kulvarında bir hayli iddialı görünüyor!

2 kere izlediğim filmlerden biri daha.aha,yoğ anasını,oha,pes,hadi len,yuhhh diye diye izledim :kopkop:beyin yakan cinsten :nededintatlim:

izlediklerim ... :harika:

belki ötekilerden de izlemişimdir de hatırlamıyorumdur .

ya görünce iyi aklıma geldi , ben Contratiempo yu izledikten sonra o yönetmenin filmlerini izleyecektim unuttum ...ceset vardı ..julıa nın gözleri ...
şimdi baktım tekrar .

OP
Elalis

Elalis

ANAJET
Tepki
50.197
izlediklerim ... :harika:

belki ötekilerden de izlemişimdir de hatırlamıyorumdur .

ya görünce iyi aklıma geldi , ben Contratiempo yu izledikten sonra o yönetmenin filmlerini izleyecektim unuttum ...ceset vardı ..julıa nın gözleri ...
şimdi baktım tekrar .
Ceset çok güzel :hrkbuya:
Julianın gözleri de güzel :hımm:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar