Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

El Hafid Esmasının Anlamı Ve Fazileti

Konu, 'El Esmaül Hüsna' kısmında Evvab tarafından paylaşıldı.

 1. Evvab

  Evvab Kisisel bir mesajim yok

  Kayıt:
  14 Eylül 2018
  Mesajlar:
  2.011
  Beğeniler:
  7.547
  El-Hafid İsminin Anlamı:(Yukarıdan aşağıya indiren), ji düşüren, alçaltan).Çeşitli şekilde, maddi veya
  manevî işlerde yükselen, daha doğrusu Allah tarafından yükseltilen insanlar vardır. Fakat onları yükselten, alçaltmasını, alaşağı etmesini de bilir. Allah’a isyan eden, hak-hukuk tanımayanları Mevlâ’mız zelil ve hakîr eder. Bugün eller üstünde, dUlerde dolaşırken, yarın ismi cismi anılmayan biri olabilir. Bu ulvî yol, yüksek tslâm yolu, erler yoludur, kendine dikkat etmeyenler yoldan çıkarsa, unutulur da soran dahi olmaz.

  Ya Hafid esmaül hüsna: Dilediğini, kendince bilinen bir hikmet ile bir şekilde alçaltan, özellikle suçlu olanları sonunda mutlaka buna maruz bırakan O’dur.

  Kendisini tanımayan; emir ve yasaklarını dinlemeyen; yasaklarına açıkça karşı gelen, asi, hain, ve mütekebbirler, müstehak oldukları için nihayet alçaltırlar. Sebep bizzat kendileridir; haklarında Allah’ın geçerli kanunu işlemiş ve suçu oldukları için buna muhatap olmuşlardır.

  [​IMG]

  Kaynak: secdem.net