Ekmeğin küflenmemesi için

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
malum ekmeğe düşkün bir millet olarak, soframızın baştacı, kutsal saydığımız en büyük nimetimiz ekmeğin çabuk küflenmemesi için;
Ekmek dolabına şeker koyun
Ekmekleri bir kaç gün beklettiğinizde çok çabuk bayatlayıp küfleniyorsa, ekmek dolabına 1-2 adet kesme şeker koyun. Arada bir de bu şekeri değiştirin. Böylece ekmekleri çok uzun süre küflenmeden saklayabilirsiniz. Eğer ekmekleri tazeyken buzdolabına koyarsanız, hiç bayatlamadan uzun süre kalır.

G

GuL_CiCeGi

Misafir
evet hele yaz ayında ekmeklerın tadi cok degisiyor. mutlaka busdolabına koymak lazım hele ekmek bu devırde 650 ise... tsk ederım paylasım ıcın

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Seker demek,denemek lazim. Gerci ben fazla ekmek almiyorum. :cee

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
sağolasın canım iyi bir fikir doğrusu :)
ben dolaba koyuyordum bunu da deneyeceğim:sirin:

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
ben difrize koyarim ekmegimi,zaten burda dilimlenmis olarak satilir ekmek,,,ihtiyacim kadar cikaririm,yemegim olana kadar zaten buzu cozulur,ama hemen yiyeceksemde ekmek kizartma makinesine atiyorum,,boylelikle ekmek ziyanligi olmuyo,,,,

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
ben difrize koyarim ekmegimi,zaten burda dilimlenmis olarak satilir ekmek,,,ihtiyacim kadar cikaririm,yemegim olana kadar zaten buzu cozulur,ama hemen yiyeceksemde ekmek kizartma makinesine atiyorum,,boylelikle ekmek ziyanligi olmuyo,,,,

bende canim esim pide yiyor onuda atiyorum buzluga cocuklara simit falan atiyorum sabahlari mikrodalgada alcak isida isitiyorum taptaze oluyor:sirin:

foto_burcu

Aktif Üye
Tepki
137
Ekmek dolabım olduğu halde buzdolabına koyuyordum ,çünkü hemen dolapta küfleniyordu iyi oldu bunu paylaşmanız hemen deneyecem

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
teşekkür ederim sağol..
gerçekten benim için çok faydalı oldu...
:lilav::lilav::lilav::lilav:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar