Ekler Pasta (Kedidilinden)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Bu güzel tarifi kardeş mutfağım olan :) Zuzu'nun Mutfağı'ndan Seçmeler başlığında görüp yaptım çok güzel oldu tavsiye ederim
ekstradan çikolata sosu tarifi ekledim zuzucuma saygılarımı sevgilerimi yolluyorum tarif için teşekkürler marifetli bacım benim :incim:
Ekler pasta (kedidilinden).jpg

1 paket kedidili bisküvi
1 su bardağı kadar süt (ıslatmak için)

Kreması : 1,5 su bardağı süt,1 çay bardağı şeker,1 çay bardağı un,2 paket vanilya

Çikolata sosu: 1 su bardağı su,2 yemek kaşığı şeker,2 yemek kaşığı nişasta,2 yemek kaşığı kakao,2 tane sticks çikolata

Yapılışı

Krema için vanilya hariç diğer malzemeleri topaklamadan pişirin. Altını kapattıktan sonra vanilyaları ekleyip soğumaya bırakın. Kedidillerini hafif ıslatıp servis tabağınıza alın içlerine kremadan koyup diğer kedidillerini de ıslatıp üzerine kapatın.

Şimdi çikolata sosu hazırlamak için çikolata hariç diğer malzemeleri pişirin. En son çikolatayı ekleyip sıcakken eklerlerinizin üzerine kaşıkla paylaştırın. İsteğe göre hindistancevizi serpilebilir...

Not :Bir dahakine kedidillerini nescafe ile ıslatıp iç kremayı da tiramisu kreması (labneli) doldurmayı düşünüyorum öylede deneyebilirsiniz...

Son düzenleme:

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
Eline emeğine sağlık ,çok güzel iştah açıcı bir görüntü ,en yakın zamanda deneyeceğim bu tarifi

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Teşekkürler bende az önce denedim çok pratik oldu ani gelen misafir için ideal bir tarif...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ellerine sağlık NK'cım. Annemde yapar bundan; ama içine ekstradan labne peyniri de atar kremanın. Öyle de dene bir kere-hmm

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Arina bende öyle düşündüm tarifi zuzudan aldım birebir yapayım dedim sonra tarifi bozup olmadı zuzu demeyeyim diye :) şimdi tarifin temelini aldım sonradan farklı versiyonlarını yaparım bunun özellikle tiramisu tadındayı kesin yapıcam kafaya koydum...

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Tiramisu tadında dediğim süt yerine nescafe ile ıslatılacak kremasıda labneli falan üstü yine eritilmiş çikolata yada beyaz krema üzerine kakao serpilmiş falan düşünce aşamasında böyle pratikte değişebilir hatta yarısını beyaz yarısını bitter çikolataya bulayacaksın içi portakal reçelli falan Allah ilham geliyor yine :) binbir çeşidini yaparım ben bunun şimdi çok sevdim...

Annenin tarifide çok güzel olmuş ellerine sağlık...

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
tiramisusu çok güzel ama bunu beyenmemiştim bi kere denedim kedidili pek bana hitap etmiyo tad olarak

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Tiramisu tadında dediğim süt yerine nescafe ile ıslatılacak kremasıda labneli falan üstü yine eritilmiş çikolata yada beyaz krema üzerine kakao serpilmiş falan düşünce aşamasında böyle pratikte değişebilir hatta yarısını beyaz yarısını bitter çikolataya bulayacaksın içi portakal reçelli falan Allah ilham geliyor yine :) binbir çeşidini yaparım ben bunun şimdi çok sevdim...

Annenin tarifide çok güzel olmuş ellerine sağlık...

Sen yap ustam ben arkandan gelirim:)

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Hiç şüphen olmasın 1-2 gün sonra buraya yeni versiyonlarını eklerim aklımdan türlü türlü şeyler geçiyor :incim:

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684

Bu güzel tarifi kardeş mutfağım olan :) Zuzu'nun Mutfağı'ndan Seçmeler başlığında görüp yaptım çok güzel oldu tavsiye ederim
ekstradan çikolata sosu tarifi ekledim zuzucuma saygılarımı sevgilerimi yolluyorum tarif için teşekkürler marifetli bacım benim :incim:
attachment.php

1 paket kedidili bisküvi
1 su bardağı kadar süt (ıslatmak için)

Kreması :1,5 su bardağı süt,1 çay bardağı şeker,1 çay bardağı un,2 paket vanilya

Çikolata sosu: 1 su bardağı su,2 yemek kaşığı şeker,2 yemek kaşığı nişasta,2 yemek kaşığı kakao,2 tane sticks çikolata (ince çubuklardan :))

Yapılışı

Krema için vanilya hariç diğer malzemeleri topaklamadan pişirin altını kapatıp vanilyaları ekleyin.Kedidillerini hafif ıslatıp servis tabağınıza alın içlerine kremadan koyup diğer kedidillerini de ıslatıp üzerine kapatın.Şimdi çikolata sosu hazırlamak için çikolata hariç diğer malzemeleri pişirin en son çikolatayı ekleyip eklerlerinizin üzerine kaşıkla paylaştırın isteğe göre hindistancevizi serpilebilir...

Not :Bir dahakine kedidillerini nescafe ile ıslatıp iç kremayı da tiramisu kreması (labneli) doldurmayı düşünüyorum öylede deneyebilirsiniz...

canımsın sen benim yaaa

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Sen benim canımsın zuzum

Sağol karamelim tadıda çok güzel olmuştu dene bence...

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Teşekkürler guzelcem :panter: yap zuzum afiyet bal şeker olsun gülüm :huhuu:

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
dün akşam ben de yaptım kedi dili bisküviyle ekler,çok güzel oldu tavsiye ediyorum kızlar nefis birşey:)
attachment.php

Ekli dosyalar

• eklerim.jpg
    eklerim.jpg
    32,1 KB · Görüntüleme: 44

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar