Düğün çiçekçinize bunları sakın söylemeyin

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
Düğün çiçekçinize bunları sakın söylemeyin

1428752566204.jpg

Düğün günü hüsrana uğramamanız için düğün çiçekçinize söylememeniz gereken bazı cümleler var. İşte o cümleler...

O iple çektiğiniz gün yaklaşıyor, çoğu işinizi hallettiniz ve sıra düğününüzde kullanılacak çiçeklere geldi.

Görüşmeleriniz sırasında çiçekçiye neler söylememeniz gerektiğini biliyor musunuz?

1- ... (pahalı bir çiçek ismi) çok seviyorum ama bütçem çok az.

Bu aynı, araba galerisine gidip, Mercedes istiyorum ama sadece KIA alacak param var. Gene de bana Mercedes satabilir misiniz demek gibi bir şey.

2- Gelinliğim fildişi gibi ama o kadar beyaz değil. Elmas beyazı gibi ama hafif şampanya tonu da var, yıldız rengi gibi düşünün. Aslında kremsi beyaz diyebiliriz. Ama kar beyazı çiçek istemiyorum. Üzerinde hafif…

Çiçekçi için beyazın iki tonu vardır: krem ve beyaz… Bu kadar.

3- Tom Cruise ve Katie Holmes'un düğün fotolarını göstererek "400 tl'ye böyle bişeyler yapabilir miyiz?"

En kibar yanıt, hayır olacaktır.

4- Leylakları seviyorum ama kokusu gözlerimi sulandırıyor. Çiçeklerin kokusunu gidermenin bir yolu var mı?

Tabii ki. Bu çok normal bir istek. Bir saniye elektrik süpürgemi alayım.

5- Güneş altında bir sürü resim çektireceğiz. Ortancalar dayanır mı?

Hayır ama dur tahmin edeyim. Gene de istiyorsun.

6- Prenses Kate'in buketinin aynısından istiyorum ama bütçem sınırlı.

Cambridge Düşesi onu alabiliyorsa biz faniler alamayız.

7- Çiçekleri kontrol etmek için düğün sırasında birisi olacak mı?

Onlar çiçek, çocuk değil.

8- Şu an yolda olduğunuzu biliyorum ama temayı biraz değiştirsek, beyaz çiçekler yerine açık yeşil bir şeyler koysak? Araya da sarı ve pembe çiçekler atsak? Çok mu geç kaldım? Ama istediğimizi yapmanız için para veriyoruz?

Baş, direksiyona çarpar.

9- Sadece bir gün yaşayacak bir şey için para harcamak istemiyorum

Sadece tek bir gün işinize yarayacak bir şey için para harcamak istememeniz çok doğal ama aynı şey, mekan, düğün yemeği, düğün pastası, gelinlik, davetiye, ikram, müzisyen ve daha bir sürü şey için de geçerli.

10- Bir fikir edinmeniz için yaklaşık 2000'e yakın görsel hazırladım. Şunlara bir göz atarsanız.

Tanrım, hayır.

Sabah

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
8- Şu an yolda olduğunuzu biliyorum ama temayı biraz değiştirsek, beyaz çiçekler yerine açık yeşil bir şeyler koysak? Araya da sarı ve pembe çiçekler atsak? Çok mu geç kaldım? Ama istediğimizi yapmanız için para veriyoruz?

Baş, direksiyona çarpar.

Bu çok fena

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
7- Çiçekleri kontrol etmek için düğün sırasında birisi olacak mı?

Onlar çiçek, çocuk değil.
:gul:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar