Doğum günü pastası ya da tatlısı fikirleri

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
Merhaba hanımlar,
bu konuyu daha önceden açacaktım ancak zaman bulamadım pek.
Bu haftasonu eşimin doğumgünü.Ancak ben ne tarz bir tatlı yapayım bilemedim.
Yani ailesi de burada olacak bizde.
yemek menüsü hazır .
ama tatlı olarak ne yapabilirim .
pasta mesela ? pasta kesin lazım :( hazır almaktansa ben yapmak istiyorum :( ama nasıl bilmiyorum.
Sizden fikir istiyorum.
Ancak mümkün olabildiğince basit bir tarif gerekli bana ,çünkü pasta konusunda hiç de iddalı değilim.
internette de çok dolaştım ancak uygun şeyler bulamadım.
:huhuu::huhuu::huhuu::huhuu::huhuu::huhuu::huhuu:

goznuru

Daimi Üye
Tepki
396
denizkizi biskuvi ile yapabilirsin.sade kek yapip arasina pudig uzerine krema kullanabilirsin.pidig ten uzerine yazi yazabilirsin.bir cok secenek var

OP
denizkızı

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
hazır pasta altığı ile düşündüm ama bilemedim ki ne yapsam eşimin ailesi de gelecek ya biraz da basit görünmesin diyorum ama zor olanları da yapabilir miyim bilmiyorum yani onca uğraşırım bir de kötü olursa tamamdır,zaten bu ara eşimin ailesi ile gerginiz en ufak bir şey derse kayınvalidem o an patlarım boğazıma kadar gelmiş durumdayım :(

OP
denizkızı

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
Aslında haklısın canım.Her yıl hazır alıyorum zaten kendime güvenmediğiim için pastayı.
Ama işte bu yıl böylr bir işe de kalkıştım ,işin kötüsü kayınvalideme de söyledim pastayı ben yapacağım diye :(
Şimdi ya birine yaptıracağım :D:gul: Ya da ben yapmalıyım :(

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bende esimin dogum gününde hazir pandispanya keki almistim iki katli.
Ona pastaci kremasi hazirlayip muzlu bir pasta yapmistim.
Cok begendi hala arada yaptirip yiyor. :D

İyi fikirmiş canım.
Tiramuside yapabilirsin Denizkızı aslında.
İnan çok kolay ve lezztli oluyor.
Üzerinede bir kaç süs ve mum işte bitti bile.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Canım istersen sitede de daha önce paylaştığım bir yaş pasta tarifmi göstereyim sana yapımı için öyle ustası olmana gerek yok kolay bir pasta:huhuu:

attachment.php

Çikolata Soslu Meyvalı Pasta

Pastamızın pandispanyası için malzemeler:
5.yumurta
5.Kaşık Şeker
5.Kaşık un
1.Paket kabartma tozu ve bir paket vanilya

Pastamızın Diğer Malzemeleri:
2.Litre süt
1.Paket kremşanti
1.yumurta 3.kaşık un 3.kaşık nişasta 2.kaşık kakao
1.kase şeker.
1.paket çikolata sos ve Bitter çikolata
Meyva olarak iki adet muz bir adet kivi 1adet armut.
1kase yeşil fıstık

Pastamızın yapılışı:
Pandispanyamızı yapmak için 5 yumurtanın önce akını ve 5kaşık şekeri mikserle kar haline gelinceye kadar iyice çırpıyoruz daha sonra yumurtaların sarılarınıda ekleyip çırpmaya devam ediyoruz yumurtalar özleşdik den sonra 5.kaşık unumuzu da ekleyip tahta kaşığımızla havalandırarak karıştırıyouz kabartma tozunu ve vanilyayı da ekledikden sonra tahta kaşığımızla iyice karıştırıyoruz yağlanmış dikdörtgen borcam kalıbımıza döküp 170 derece ısıttığımız fırında 30 dakika pişiriryoruz.

Pastamızın kreması için 1litre sütün içine 3 kaşık unu 1yumurtayı ve şekeri ve kakaomuzu ekleyip çırpıcıyla çırptıkdan sonra ocağımızda kaynayana kadar pişiriyoruz soğuması için bir kenara bırakalım ayrı bir tencereye 2buçuk bardak sütü ve çikolata sosunu ekleyip kaynayıncaya kadar pişiriyoruz kaynayan sosumuzun içine bir paket bitter çikolatamızı katıp erimesi için karıştırıyoruz.

Şantimizi şanti kabımıza katıp içine 2bardak sütü ekleyip iyice çırpıyoruz

Şimdi pastamızın yapılışına gelelim.
Pandispanya kekimizi üçe bölüyoruz alt katına kremamızı sürüp muzumuzu ve armutlarımız diziyoruz muzlarımızın üzerine yeşil fıstıklarımızdan serpiyoruz kekimizin ikinci katını ekleyip yine muzumuzu ve armutlarımız diziyoruz yine üzerine fıstıklarımızdan serpiyoruz kekimizin son katını da ekledikden sonra kremşantimizle birlikde güzelce kaplıyoruz pastamızın üzerini kivi ile süsleyip şanti torbamızla yaptığımız kalp ve kare şekillerinin içine çikolata sosumuzdan döküyoruz.Afiyet olsun

Oldukca kolaydır yapması istersen bu tarifi yapabilirsin canım:huhuu::huhuu:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
5malzeme 1tarif yarışmasına yapmışdım canım bu tarifi osıralar kızımın doğum gününe denk gelince bir taşla iki kuş vurmuş oldum:crazy:

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Valla bende konunu nezaman açıldığını sonradan gördümBitterim:hihi: geç verilen bir tarif oldu sanırım:tskler::tskler:

OP
denizkızı

denizkızı

Daimi Üye
Tepki
1.901
Canım istersen sitede de daha önce paylaştığım bir yaş pasta tarifmi göstereyim sana yapımı için öyle ustası olmana gerek yok kolay bir pasta:huhuu:

attachment.php

Çikolata Soslu Meyvalı Pasta

Pastamızın pandispanyası için malzemeler:
5.yumurta
5.Kaşık Şeker
5.Kaşık un
1.Paket kabartma tozu ve bir paket vanilya

Pastamızın Diğer Malzemeleri:
2.Litre süt
1.Paket kremşanti
1.yumurta 3.kaşık un 3.kaşık nişasta 2.kaşık kakao
1.kase şeker.
1.paket çikolata sos ve Bitter çikolata
Meyva olarak iki adet muz bir adet kivi 1adet armut.
1kase yeşil fıstık

Pastamızın yapılışı:
Pandispanyamızı yapmak için 5 yumurtanın önce akını ve 5kaşık şekeri mikserle kar haline gelinceye kadar iyice çırpıyoruz daha sonra yumurtaların sarılarınıda ekleyip çırpmaya devam ediyoruz yumurtalar özleşdik den sonra 5.kaşık unumuzu da ekleyip tahta kaşığımızla havalandırarak karıştırıyouz kabartma tozunu ve vanilyayı da ekledikden sonra tahta kaşığımızla iyice karıştırıyoruz yağlanmış dikdörtgen borcam kalıbımıza döküp 170 derece ısıttığımız fırında 30 dakika pişiriryoruz.

Pastamızın kreması için 1litre sütün içine 3 kaşık unu 1yumurtayı ve şekeri ve kakaomuzu ekleyip çırpıcıyla çırptıkdan sonra ocağımızda kaynayana kadar pişiriyoruz soğuması için bir kenara bırakalım ayrı bir tencereye 2buçuk bardak sütü ve çikolata sosunu ekleyip kaynayıncaya kadar pişiriyoruz kaynayan sosumuzun içine bir paket bitter çikolatamızı katıp erimesi için karıştırıyoruz.

Şantimizi şanti kabımıza katıp içine 2bardak sütü ekleyip iyice çırpıyoruz

Şimdi pastamızın yapılışına gelelim.
Pandispanya kekimizi üçe bölüyoruz alt katına kremamızı sürüp muzumuzu ve armutlarımız diziyoruz muzlarımızın üzerine yeşil fıstıklarımızdan serpiyoruz kekimizin ikinci katını ekleyip yine muzumuzu ve armutlarımız diziyoruz yine üzerine fıstıklarımızdan serpiyoruz kekimizin son katını da ekledikden sonra kremşantimizle birlikde güzelce kaplıyoruz pastamızın üzerini kivi ile süsleyip şanti torbamızla yaptığımız kalp ve kare şekillerinin içine çikolata sosumuzdan döküyoruz.Afiyet olsun

Oldukca kolaydır yapması istersen bu tarifi yapabilirsin canım:huhuu::huhuu:

sağol canım bu çok güzel görünüyormuş :) deneyebilirim aslında:huhuu:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar