Diş çektiren arkadaşlar yardım

steril_mikrop

Aktif Üye
Tepki
138
5 gün önce dişimde çürük olduğu için doktora gittim. kanal tedavisi yada dolgu yapar diye düşünmüştüm. çekilmesi lazım dedi. 2 tane iğne vurdu dişime yarım saat sonra çekmeye başladı. ama çürük olduğu için çekerken dişim kırıldı. kökünü yakalamakta çok zorlandı. daha çekilmeden ağzım kan çanağına döndü. sonra çekti ama kırıldığı için bir dişten 3 kök buldu. 3 kez zorlandım o kadar acı çektim ki. doktorda dedi zaten uzun zamandır çektiğim en zor dişlerden bir tanesi diye. ağrı kesici falan yazdı. ilk günü yemek yiyemedim. zar zor konuştum. bugün 5. günüm ağrım dinmiyor dişim çürükken bile bu kadar ağrım olmuyordu. ağrı kesicileri yutmama rağmen geçmiyor özellikle geceleri ağrıyor. acaba diğer dişim mi zarar gördü ki diyorum. sizinde oldu mu böyle ağrınız normal mi acaba ?

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Geçmiş olsun canım,
Benimde 2 tane çürüğüm var ancak korkudan doktora bile gidemiyorum.Bunları okudum ya hepten gitmem artık :ayk:

Allah yardımcın olsun :utan:

office

Daimi Üye
Tepki
1.158
öncelikle geçmiş olsun
5 gün ağrı olması normal değil. içeride parça veya kök kalmış olabilir. apse yapmış olabilir. siz yarın tekrar bir görünün hatta bir film isteyin derim. daha önce dişten çok çok çekmiş biri olarak naçizane bir tavsiye..

tekrar geçmiş olsun..

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
dr. beceriksizmiş bence ,ara yada tekrar git dr a durumu anlat ...
geçmiş olsun.

OP
steril_mikrop

steril_mikrop

Aktif Üye
Tepki
138
sağolun. bende korkuyordum korkumu yendim gittim. aslında bir doktor var herkes memnun burda ondan eli çok hafif falan dediler :) ona gidecektim şansıma o da o gün izinliymiş. mecburen bu doktora gitmek zorunda kaldım. hep erteliyordum korkudan. diğer dişlerime yayılır endişesiyle gittim yoksa yine ertelerdim :) bence siz yinede bir cesaret edin gidin. her doktor bir değil sonuçta. inşallah sizinki ağrısız sızısız tedavi edilir.

OP
steril_mikrop

steril_mikrop

Aktif Üye
Tepki
138
öncelikle geçmiş olsun
5 gün ağrı olması normal değil. içeride parça veya kök kalmış olabilir. apse yapmış olabilir. siz yarın tekrar bir görünün hatta bir film isteyin derim. daha önce dişten çok çok çekmiş biri olarak naçizane bir tavsiye..

tekrar geçmiş olsun..

teşekkür ederim. doktor diş çekildikten sonra bana ne dese beğenirsiniz ?? keşke bir film çektirseydik baştan dedi. diş çekimi bittikten sonra aklına geldi bu. umarım kalmamıştır kök falan :( çok zor alıyorlar birde yine o koltuğa oturmak..... :iyyyy:

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
teşekkür ederim. doktor diş çekildikten sonra bana ne dese beğenirsiniz ?? keşke bir film çektirseydik baştan dedi. diş çekimi bittikten sonra aklına geldi bu. umarım kalmamıştır kök falan :( çok zor alıyorlar birde yine o koltuğa oturmak..... :iyyyy:

diş konusunda çok hasasım hatta dr konusunda diyeyim ,gerçekten işini iyi yapan dr. çok önemli...
daha iyi birine git en kısa zamanda..

office

Daimi Üye
Tepki
1.158

of of çok kötü olmuş. umarım sadece diş eti zedelenmesidir. tahmin ettiğimiz gibi kötü birşey değildir. aman ihmal etmeyin de iş büyümeden hallolsun.

OP
steril_mikrop

steril_mikrop

Aktif Üye
Tepki
138
dün bütün gece uyuyamadım. ama şu an hiç ağrı yok çok şükür. geçiyor galiba. tekrar ağrı olursa gidicem doktora. internetten baktım 1 haftada düzene giriyormuş diş çekildiğinde. bir daha diş çektirmek mii aman amann.. :ayk: bakıcam dişlerime artık :sirin:

maren

Daimi Üye
Tepki
1.427
öncelikle gecmis olsun sana ,tahminen yasin cok genc dis neden cekiliyor anlamiyorum ,ne olursa olsun bu yasta disler kurtarilir,olan olmus simdi dr yine gitmeni tavsiye ederim ve ilk önce röntgen cekilsin agrin olmasa bile bunu yap ve diger dislerine cok iyi bak sen KORKAK BITTERE bakma:kahkaha:bir gelsem ben onun dislerini tamir edecem

OP
steril_mikrop

steril_mikrop

Aktif Üye
Tepki
138
evet 18 yaşındayım. diş için yapılacak en son müdahale çekmektir. doktor hiç düşünmeden çekelim dedi. bende ilerlemiştir belki diye itiraz etmedim. ama şu an hiç ağrım yok çok şükür. ama 5 gün sürdü ağrısı.evet dişlerime bakıcam artık. çok zor oluyor çektirmekmiş dolgusuymuş falan.

OP
steril_mikrop

steril_mikrop

Aktif Üye
Tepki
138
geçti geçti hiç ağrım yok artık. sadece çekilen dişin oradaki boşluğa alışmaya çalışıyorum şu an :cokkomik:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar